TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 19 maja 2019, o 18:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 kwi 2019, o 19:35 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 50
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Rocznik: 2010
Silnik: 2ZRFAE, 1.8
Jeżeli ktoś wybiera się na wymianę zbiornika oparów paliwa do ASO w Bydgoszczy, to urwany zatrzask ma w gratisie.
Ale wiecie co jest najgorsze, że mechanik nie poinformuje o tym doradcy serwisowego, ten z kolei jest zaskoczony luźną kanapą na którą zwracam uwagę (dzięki forum), no i nie mają takiego zatrzasku bo producent nie przewiduje jego wymiany w ramach kampanii.
Krótko mówiąc dostałem samochód w gorszym stanie niż oddałem.

PostNapisane: 24 kwi 2019, o 09:46 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis t 27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8 benzyna
To co oni są niepoważni, skoro urwali to chyba ich obowiązek wymienić na nowe, nie kłóciłeś się z nimi? Mój złom też podlega tej akcji, to jest istotna sprawa czy można to olać?

PostNapisane: 24 kwi 2019, o 14:39 
Zaawansowany
Zaawansowany

Nie kłóciłem się, "doradca" serwisowy zamówił zatrzask ale nie jest w stanie określić kiedy będzie, ma dzwonić zobaczymy. Nie wierzę mu, i nie czekam na telefon.

PostNapisane: 24 kwi 2019, o 15:07 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Model: Avensis T27FL
Rocznik: 2013
Lemon, możesz napisać, na co konkretnie zwrócić uwagę przy odbiorze? Za co szarpnąć, żeby sprawdzić czy jest okej? Domyślam się, że podnoszą siedzisko i tam są te zatrzaski tak?

PostNapisane: 24 kwi 2019, o 18:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2018
Silnik: 1.8
Bebol napisał(a):
Lemon, możesz napisać, na co konkretnie zwrócić uwagę przy odbiorze? Za co szarpnąć, żeby sprawdzić czy jest okej? Domyślam się, że podnoszą siedzisko i tam są te zatrzaski tak?

Tak.

PostNapisane: 24 kwi 2019, o 20:08 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 2.2 D4D
Witam. Był ktoś na serwisowej wymianie poduszki powietrznej kierowcy w T25 ? ile czasu trwała wymiana ?
Właśnie dostałem zaproszenie do ASO a nie chcę się pozbywać auta na dłuższy czas.

PostNapisane: 24 kwi 2019, o 22:03 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 21
Model: Avensis T25/T27
Rocznik: 2003
Grimm napisał(a):
Witam. Był ktoś na serwisowej wymianie poduszki powietrznej kierowcy w T25 ? ile czasu trwała wymiana ?
Właśnie dostałem zaproszenie do ASO a nie chcę się pozbywać auta na dłuższy czas.

Spokojnie 2 godziny

PostNapisane: 25 kwi 2019, o 21:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2007
Silnik: 2,2 150KM
Grimm napisał(a):
Hej, wymieniają wkład poduszki ale pasażera i jak masz hak to sprawdzają wiązkę elektryczną.
Czas wymiany 40 min.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 25 kwi 2019, o 21:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2007
Silnik: 2,2 150KM
LemonR napisał(a):
Jeżeli ktoś wybiera się na wymianę zbiornika oparów paliwa do ASO w Bydgoszczy, to urwany zatrzask ma w gratisie.
Ale wiecie co jest najgorsze, że mechanik nie poinformuje o tym doradcy serwisowego, ten z kolei jest zaskoczony luźną kanapą na którą zwracam uwagę (dzięki forum), no i nie mają takiego zatrzasku bo producent nie przewiduje jego wymiany w ramach kampanii.
Krótko mówiąc dostałem samochód w gorszym stanie niż oddałem.
Co to za akcja ? Dotyczy Avensis t25 2007-09?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 27 kwi 2019, o 20:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Avensis
Model: T27FL
Silnik: 2.0 Benzyna
Moje auto również podlegało kampanii (kod kampanii: LGG84) czyli "wymiana zbiornika par paliwa Auris, Corolla, Avensis. Nauczony doświadczeniem wyjąłem foteliki dziecięce i nagrałem filmik komórką jak kanapa sztywno "siedzi" (jest zamontowana). Na szczęście przy odbiorze było tak samo i nie musiałem poruszać tematu spinek (ciekawe czy udało się wyciągnąć bez uszkodzenia spinek czy też dali nowe :)) . Całość trwała lekko ponad godzinkę. Wymieniałem w ASO Carolina Włochy. Jeżeli ktoś jeszcze się wybiera na wymianę tego zbiornika to z ASO proszą aby było mało paliwa w baku oraz wszelkie foteliki etc. były zdemontowane z kanapy (przyspieszy to wymianę).

PostNapisane: 30 kwi 2019, o 07:23 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 21
Rocznik: 2012
Silnik: 2ZR-FAE
kud napisał(a):
Moje auto również podlegało kampanii (kod kampanii: LGG84) czyli "wymiana zbiornika par paliwa Auris, Corolla, Avensis. Nauczony doświadczeniem wyjąłem foteliki dziecięce i nagrałem filmik komórką jak kanapa sztywno "siedzi" (jest zamontowana). Na szczęście przy odbiorze było tak samo i nie musiałem poruszać tematu spinek (ciekawe czy udało się wyciągnąć bez uszkodzenia spinek czy też dali nowe :)) . Całość trwała lekko ponad godzinkę. Wymieniałem w ASO Carolina Włochy. Jeżeli ktoś jeszcze się wybiera na wymianę tego zbiornika to z ASO proszą aby było mało paliwa w baku oraz wszelkie foteliki etc. były zdemontowane z kanapy (przyspieszy to wymianę).

Cudaki...nie chce im się taplać w benzynie. Mniejsza ilość benzyny może tylko zapewnić, że nie potaplają całego auta.

A tak apropos tej wymiany to powinni chyba podnieść trochę standardy:
- wymiana spinek na nowe
- kontrola poprawności czujników pasów i ich mocowania -> przy okazji zdjęcia kanapy (wiązka idzie przez bak, więc czujnik pasów też odpinają)
- i BEZWZGLĘDNIE ozonowanie auta -> w końcu czemu mamy się truć oparami benzyny
- i opcjonalnie dla tych klientów którzy chcą wymiana filtra paliwa (za niewielką dopłatą za część, robocizna gratis bo i tak to rozbebeszają i przekładają)

PostNapisane: 30 kwi 2019, o 13:24 
Zaawansowany
Zaawansowany

LemonR napisał(a):
Nie kłóciłem się, "doradca" serwisowy zamówił zatrzask ale nie jest w stanie określić kiedy będzie, ma dzwonić zobaczymy. Nie wierzę mu, i nie czekam na telefon.

Chciałbym dodać, że w dniu dzisiejszym zadzwonił doradca z ASO, mogę jechać na montaż spinki. :auto:

PostNapisane: 16 maja 2019, o 08:41 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27FL
Jestem już po akcji, i podobnie jak u innych spinki połamane....Pomimo tego, że informowałem ich przed wymianą, że często się one łamią i sprawdzę to przy odbiorze, nie poinformowali mnie o tym jak oddawali samochód... przez co troszkę się "zagotowałem" jak to sprawdziłem :) Sprawa obiła się o kierownika serwisu, spinki zamówili i już jestem po ich wymianie. Generalnie w mojej opinii ASO wie, że one się łamią (sami to przyznali), tylko TMP, nie dołącza ich do zestawu naprawczego i dlatego serwisy liczą, ze klienci tego nie zauważą przy odbiorze...Słabe to, ale tak to wygląda....

PostNapisane: 17 maja 2019, o 20:22 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2005
Silnik: 2.2 D4D
W Ave z 2005 są dwie akcje serwisowe, wymiana poduszki i kurtyny pasażera.
Umówiłem się już, podobno 3h ma to trwać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]