TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 1 lis 2014, o 02:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 mar 2008, o 11:50 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
w związku z ciepełkiem , które coraz bliżej :-) , zastanawiam się nad kupnem bagażnika rowerowego , a że tego mnogo na rynku może macie jakieś spostrzeżenia na temat ich jakości, funkcjonalności i cen.

N początek wstawię jeszcze odpis z MOTORU nr 12/08, ponieważ okazuje się , że bagażniki i rowery nieraz zasłaniają tablicę rejestracyjną - a co więcej .....

"BAGAŻNIK ROWEROWY TO ... PRZYCZEPA"
Prawo nie dopuszcza możliwości przeniesienia tablicy rejestracyjnej na bagażnik, a jednocześnie zabrania podróżowania samochodem z zasłoniętą tablicą rejestracyjną. To klasyczna kwadratura koła. Tymczasem rozwiązanie jest jeszcze bardziej absurdalne - bagażnik należy potraktować jako 'Przyczepę lekką. To nic, że bagażnik nie ma kół, nigdzie nie jest napisane, że taka przyczepa musi je mieć /nie musi mieć hamulców/.
Oczywiście bagażnik trzeba zarejestrować / kilkadziesiąt złotych/ i wtedy mocujemy na nim ' jego' tablicę rejestracyjną"

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/02d ... 6ac9e.html

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2008, o 14:36 
Coś wie...
Coś wie...

Ja tam wożę rowery na dachu na najtańszych bagażnikach rowerowych i jest super. Jedynie koła do rynienek, w których stoją mocuję paskami od nosków zamiast słabymi paseczkami dostarczanymi w komplecie z bagażnikiem.

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2008, o 14:41 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
A może najprościej byłoby wziąć rower na hol? :hihihi:

Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2008, o 14:58 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1CD-FTV
ZAJAX napisał(a):
Ja tam wożę rowery na dachu na najtańszych bagażnikach rowerowych i jest super. Jedynie koła do rynienek, w których stoją mocuję paskami od nosków zamiast słabymi paseczkami dostarczanymi w komplecie z bagażnikiem.

Moim zdaniem było by to najlepsze rozwiązanie no i najtańsze :)

Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2008, o 09:58 
Zaawansowany
Zaawansowany

Portal napisał(a):
A może najprościej byłoby wziąć rower na hol? :hihihi:

..ale w avkach nie wozi się linki holowniczej - nie wypada , bo i po co ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2008, o 11:14 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
gregor napisał(a):
..ale w avkach nie wozi się linki holowniczej - nie wypada , bo i po co ;-)

Jak to po co - żeby w razie potrzeby pomóc nieszczęsnym posiadaczom samochodów na "F" :chytry:

Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2008, o 11:26 
Mistrz
Mistrz

W Ave miałem oryginalny bagaznik dachowy (wg. mnie bez dwóch zdań warto - super wygodne rozwiązanie - czyli wszystko pasuje idelanie a montaż/demontaż zajmuje może minutę) do którego zakupiłem najtańsze uchwyty rowerowe - takie za 20/30 PLN. Spisywało się zawsze i wszędzie bez najmniejszych zarzutów - do 150 km/h stabilne rozwiązanie... :cfaniak:

W nowym samochodzie mam dokładnie takie samo rozwiązanie - najlepszy dowód, że wg. mnie jest to rozwiązanie najlepsze... ;-)

PostNapisane: 13 kwi 2008, o 09:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam wszystkich,

ciepłe dni nadchodzą, człowiek zaczyna myśleć o letnich eskapadach. Posiadam ave t22 PL w wersji sedan i jestem zainteresowany bagażnikiem rowerowym. Po przeglądzie dostępnych rozwiązań w internecie, w grę wchodzą właściwie tylko bagażniki "na klapę" (nie posiadam haka, montowanie relingów dachowych również średnio mi się podoba). W ASO powiedziano mi, że te bagażniki to słabe rozwiązania ze względu na bardzo duże siły działające na klapę bagażnika (luzy, problemy z domykaniem itd), jako to ASO zaproponowali jakiś bagażnik "specjalnie do Toyoty", które koszt był około 4x większy niż dostępnych na rynku (około 1600zł). Czy ktoś z forumowiczów posiada taki bagażnik lub może inny system warty uwagi i mógł by się podzielić wrażeniami? Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 10:11 
Coś wie...
Coś wie...

U mnie możesz mieć oryginalny akcesoryjny Toyoty za 300 PLN. Pozdrawiam

PostNapisane: 14 kwi 2008, o 16:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

gregor napisał(a):
w związku z ciepełkiem , które coraz bliżej :-) , zastanawiam się nad kupnem bagażnika rowerowego , a że tego mnogo na rynku może macie jakieś spostrzeżenia na temat ich jakości, funkcjonalności i cen.

N początek wstawię jeszcze odpis z MOTORU nr 12/08, ponieważ okazuje się , że bagażniki i rowery nieraz zasłaniają tablicę rejestracyjną - a co więcej .....

"BAGAŻNIK ROWEROWY TO ... PRZYCZEPA"
Prawo nie dopuszcza możliwości przeniesienia tablicy rejestracyjnej na bagażnik, a jednocześnie zabrania podróżowania samochodem z zasłoniętą tablicą rejestracyjną. To klasyczna kwadratura koła. Tymczasem rozwiązanie jest jeszcze bardziej absurdalne - bagażnik należy potraktować jako 'Przyczepę lekką. To nic, że bagażnik nie ma kół, nigdzie nie jest napisane, że taka przyczepa musi je mieć /nie musi mieć hamulców/.
Oczywiście bagażnik trzeba zarejestrować / kilkadziesiąt złotych/ i wtedy mocujemy na nim ' jego' tablicę rejestracyjną"

będę miał podobny problem niedługo, bo właśnie jestem w trakcie zakupu bagażnika na hak.
znalazłem taką wypowiedź na jednym z for internetowych i wydaje mi się ona najbardziej sensowna.

"Od wielu lat używam bagażnika na mocowanego na haku, wiele takich bagazników
ostatnio też sprzedajemy. Faktycznie, zgodnie z przepisami problem tablicy
rejestracyjnej jest problem, który przekracza możliwości polskich urzędników.
Całe szczęście, że policja zdaje sobie z tego sprawę i podchodzi do tej sprawy
dosyć wyrozumiale. Ja mam tablicę dorobioną własnoręcznie, biała blacha (może
być plastik), czarne litery, mam nawet znaczek UE, nie mam hologramu, nie
wolno. Tablica jest podobna do orginału, czytelna, byłem wiele razy
kontrolowany i nigdy nikt się nie czepiał, usłyszałem nawet od panów
policjantów słowa, że dobrze sobie poradziłem z tym problemem. Tak radzę moim
klientom, nigdy nikt nie przyjechał do mnie z informacją, że jest coś nie tak.
To jest oczywiście czasowe rozwiązanie problemu, wiem, że mozna trafić
na "służbistę" i problem zaistnieje. Zdecydowanie NIE WOLNO przekładac tablicy
z samochodu."

3-ech tablic na aucie mieć nie można, a rejestrowanie bagażnika jako przyczepki trochę mija się z celem...
tak więc trzasnę sobie samoróbkę na bagażnik;-)

PostNapisane: 19 kwi 2008, o 19:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam
Mam pytanie. Gdzie mogę nabyć bagażnik dachowy do transportu roweru do modelu Toyota avensis 1.8 sedan bez relingów na dachu. Bardzo pilne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prosze o pomoc.

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2008, o 19:10 
Zaawansowany
Zaawansowany

zapewne i tak zostaniesz przeniesiony tutaj
http://avensis.info/viewtopic.php?t=151 ... i+rowerowe
a tam chyba kolega sambi miał cos takiego

Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2008, o 08:25 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis t27 wagon
Rocznik: 2009
Silnik: 1,8 benzol
mam do opylenia bagażnik dachowy firmy FAPA bodajże, bliżej się mu nie przyglądałem ale był zakupiony w saloonie toyoty wraz z poprzednim samochodem,
w razie co to piszcie : koronka73@o2.pl

Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2008, o 21:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Mam orginalne relingi dachowe Toyoty do Avensis T25 liftback. W zeszły roku chodziłem za bagażnikami rowerowymi na dach. Pamiętam, że był mały problem z szerokością tych originalnych relingów (dość szerokie w porównaniu z większością relingów), były też trudności z przykręceniem bagażników do relingów - chodzi o odstęp miedzy relingami. Niektóre bagażniki mają otwory w rynnie i nie zawsze możnabyło wstrzelić się w rozstaw relingów. Niemniej jednak, kupiłem w Norauto dwa bagażniki rowerowe VERTIK 165 za jakieś 150 PLN. Płynna regulacja odstęu wraz z mocowaniami do szerokich relingów. Przejechałem z nimi 600 km i były ok, nic nie trzeszczało. Solidne mocowanie ramy roweru z kluczykiem plus paski do unieruchomienia kół. Demontaż takich mocowań to kwestia chwili. Zapięcie z kluczem to podstawa, spokojnie można zostawiće auto z rowerami na krótką chiwle. Pamiętam, że był też model VERTIK 225, który różnił się jedynie długością rynienki na koła - szczególnie ważne przy rowerach z dużą ramą. Ja mam 2 rowery Kellys z ramami 19" i 21" i w tych VERTIK 165 pasują na styk.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2008, o 10:17 
Stara się...
Stara się...

Panowie, czy ktoś ma doświadczenie z użytkowaniem bagażnika dachowego w sedanie? Chodzi mi głównie o stabilność montażu, wpływ na karoserię (mocowanie uszkadza/wyciera lakier?) i efekty typu rowery się mniej/bardziej brudzą niż przy bagażniku montowanym na hak.
Planuję zakup podstawy firmy THULE do T25 sedan (~500zl), a potem w zależności od potrzeby uchwytów rowerowych lub boxa. A może jest coś lepszego/tańszego co polecacie?

Bagażnik dachowy wydaje mi się najsensowniejszym rozwiązaniem ze względu na równomierne obciążenie samochodu. Co prawda w planowanym T25 jest hak, ale wystarczy zapakować 4 osoby plus trochę bagażu i auto dość mocno siedzi. Jak mu dołożę 2 rowery na tył to będzie ciągnąć tyłek po ziemi. Do tego nie oferuje to rozwiązanie takiej przestrzeni na bagaż jak box no i nie można przewozić nim nart.

Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2008, o 21:17 
Stara się...
Stara się...

wookash napisał(a):
Co prawda w planowanym T25 jest hak,
.....

W takich bagażnikach rowery zwykle wystają poza szerokość samochodu. Z cudzego doświadczenia wiem, ze bywa z tym różnie, raz Ty zapomnisz, raz ktoś się zapomni i jest problem :(
Zapaleni rowerzyści nie polecają takiego rozwiązania.

Osobiście poszukuję solidnych poprzeczek na relingi, uchwyty mam z poprzedniego auta.

Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2008, o 10:36 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Silnik: 2.0 D4D
Ja mam przyjemność pracować w salonie z akcesoriami do samochodów. Naszą główną pozycją w sprzedaży są właśnie bagażniki. Nie ma lepszego producenta bagażników niż firma THULE. Bagażniki są idealnie dopasowane do samochodów, a nie jak większość producentów oferuje uniwersalne, takich zupełnie nie polecam, bo można uszkodzić sobie dach. Co do uchwytów na klapę są takie które nie zasłaniają świateł i tablicy więc można je spokojnie stosować. Oczywiście mamy drogi nie do końca równe więc te rowery sobie pracują na tej klapie. Co do stwierdzenia ASO, że luzuje się klapa jest to nieprawdą ponieważ jest ona zablokowana na zamku i na zawiasach. Nie wolno otwierać klapy z rowerami. Najlepszym rozwiązaniem jest hak holowniczy. Po przykręceniu bagażnika do haka jest on integralną częścią samochodu i mozna sobie przełożyć tablicę rejestracyjną. Tych produktów nie trzeba rejestrować w wydziale komunikacji, zresztą podejrzewam, że urzędniczka by was wyśmiała gdyby usłyszała o takim pomyśle :)) i niby OC jeszcze może płacić :)). Obecnie można już dorobić trzecią tablicę pod warunkiem, że ma ona znak unijny, jeśli jest stara jeszcze z PL to jej nie da się dorobić. Jesli ktoś ma jakieś pytania mogę doradzić 22 578-11-33.
www.m-c-m.pl

Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2008, o 11:33 
Stara się...
Stara się...

Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 1,8 benzyna
polećcie mi jakiś bagażnik rowerowy na sedana

Tytuł:
PostNapisane: 4 sie 2008, o 17:35 
Coś wie...
Coś wie...

Budrys napisał(a):
polećcie mi jakiś bagażnik rowerowy na sedana

Jak jeździsz na nartach to polecam ci dachowy bagażnik, bo wykorzystasz go w zimie i w lecie. Tylko wystarczy przełożyć uchwyty. Polecam bagażnik Thule, co prawda nie jest on tani, ale za to najlepszy. W dodatku jak zamienisz starego avensisa na nowego T25 to wystarczy wymienić zestaw dopasowujący i dalej można korzystać z tego samego bagażnika. Taki bagażnik kosztuje około 450 złotych uchwyt rowerowy około 170 zł. Nie jest to mała suma ale warto, bo jest to naprawdę profesjonalny sprzęt, który będzie służył latami. Zrobiony jest z ocynkowanej stali, a producent daje pięć lat gwarancji.
Bagażnik składa się z: belek o symbolu TH761(stal) lub 861(alu) , stóp bagażnika TH750 oraz kitu TH1077.
Uchwyty nazywają się Thule FreeRide TH530.
Na stronie Thule można znaleźć przewodnik po bagażnikach oraz dealerów http://www.thule.com/Thule/Iframe.aspx?id=3859

Tytuł:
PostNapisane: 4 sie 2008, o 19:22 
Moderator
Moderator

Pochwały: 199
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
franklin1978 napisał(a):
Obecnie można już dorobić trzecią tablicę pod warunkiem, że ma ona znak unijny, jeśli jest stara jeszcze z PL to jej nie da się dorobić. Jesli ktoś ma jakieś pytania mogę doradzić
da sie, mam kolege ktory zgubil czarna i ostatnio tez dorobil (oczywiscie bez udzialu urzedu komunikacji), taka bez znaczka UE tez moze dorobic, ale oczywiscie brakuje wtedy naklejki
a bagazniki na hak to chyba najlepsza opcja (po za zlozeniem tylnej kanapy jak nie jedzie nikt z tylu), rowery na dachu nie sa stabilne (szczegolnie jak jest boczny wiatr :bojesie: ) no i trzeba je wysoko podnosic :help:

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2008, o 23:45 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis t27 wagon
Silnik: 1,8 benzol
mam do opylenia bagażnik dachowy, zakupiony w toyocie do corolki, do ave powinien pasowac. nie pamietam jakiej firmy ale ma jakies logo ze słoniem....

Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2008, o 09:11 
Mistrz
Mistrz

czupi napisał(a):
nie pamietam jakiej firmy ale ma jakies logo ze słoniem....

FAPA

PostNapisane: 6 sty 2009, o 11:17 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: D4D
Mam pytanie do wszystkich korzystających z bagażników dachowych w Ave.
Chodzi mi o bazowy zestaw belek.

Kupiłem bagażnik Mont Blanc do Avensis 5d hatchback (model 2502).
Ponoć miał być dobrze dopasowany, ale..

Po skręceniu wg załączonej instrukcji rozstaw uchwytów nie pasował idealnie do
rynienek (ząbek na gumowch podkładkach nie trafiał ładnie w rant na dachu i był w odległości ok 0.5cm od krawędzi.
Po zwiększeniu minimalnie rozstawu o ok 1cm pasował już lepiej.
Dokręciłem mocno i wszystko się trzymało dobrze.

Po zdjęciu bagażnika okazało się, że wgniotła się lekko blacha pod uszczelką drzwi
w 4 miejscach gdzie był zamocowany bagażnik. Tak jakby kąt łapania uchwytów nie był dopasowany.
Jak więc powinien być prawidłowo zamontowany bagażnik, żeby nie niszczyl samochodu?
Jakich bagażników używaliście i czy mieliście takie problemy?

Tytuł:
PostNapisane: 6 sty 2009, o 11:58 
Coś wie...
Coś wie...

Ja od kilku lat używam tylko bagażników THULE lub bagażników fabrycznych toyoty (taki miałem w corolli E11 HB). Wcześniej używałem różnych bagażników ale teraz nie kupiłbym innej marki.
THULE moim zdaniem są najlepiej dopasowane do konkretnych modeli aut ze wszystkich bagażników dostępnych w Polsce. Najczęściej nie powodują uszkodzeń auta i są bardzo proste w montażu.
Inna sprawa, że jak ktoś chce często jeździć z bagażnikiem to najlepiej kupić auto z relingami (np. kombi).

PS. może zbyt mocno dokręciłeś bagażnik i przez to masz lekko wgniecione blachy.

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2009, o 10:00 
Coś wie...
Coś wie...

Tak się składa, że wiem coś o tym bo sam te bagażniki sprzedaję :) . Podzielam w pełni wypowiedź kolegi ZAJAX. Jak chcesz mieć dobry bagażnik to nie żałuj kaski i kup thule. Do T22 bagażnik thule kosztuje 629 złotych stalowy lub 799 aluminiowy. Jak zmienisz na T25 to wymienisz tylko kit dopasowujący za 129 złotych i bagażnik dalej ci służy. Biorąc pod uwagę, że obsłużył dwa samochody koszty dzielisz na pół i wychodzi tyle co zapłacisz za jakiś gorszy bagażnik.
Odnośnie twoich wgniotów w dachu jest to niestety twoja wina. Bagażniki dokręca się z umiarem. Podejrzewam, że źle go zamocowałeś.
Gdybyś zdecydował się na zakup bagażnika, to oczywiście możesz liczyć u mnie na jakiś rabacik i fachową pomoc przy montażu.

PostNapisane: 27 mar 2009, o 14:26 
Mistrz
Mistrz

charlie_spooki napisał(a):
Po zdjęciu bagażnika okazało się, że wgniotła się lekko blacha pod uszczelką drzwi w 4 miejscach gdzie był zamocowany bagażnik. Tak jakby kąt łapania uchwytów nie był dopasowany.

Zaraz, zaraz - czy aby na pewno? Tam jest fabryczne zagięcie, więc wg mnie, po prostu nie zauważyłeś wcześniej, że ono tam jest i niepotrzebnie się denerwujesz.

Chyba, że ja nie rozumiem, o czym Ty piszesz... ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2009, o 23:41 
Coś wie...
Coś wie...

Powiem tak. Bagażnik zmontowałem dokładnie zgodnie z instrukcją. Rozstaw belek był dokładnie tak jak podane w instrukcji +- 1mm.
Miejsce montażu jest też dokładnie wyznaczone w instrukcji (odległość w cm od słupka).

Dokręcałem mocno, bo jak sprawdzałem to bagażnik się ruszał dość znacznie, a miałem 4 pary nart do przewiezienia.
Do dokręcania nie używałem żadnych narzędzi, więc siła nie była znowu ogromna. (nie jestem Pudzianem ;) )

Moim zdaniem to ten bagażnik nie pasuje po prostu idealnie, a to z tego powodu, że na rozpisce na opakowaniu jest 20 innych samochodów do których rzekomo on ma też pasować.
Różni się tylko rozstaw belek oraz odległość mocowania. A mocowania albo nie trafiają dokładnie w rynienki albo kąt łapania nie jest dobry i nigdy nie dopasujesz idealnie.

P.S. Ja też polecam Thule dla osób, które nie musza się liczyć z pięniędzmi. Ja kupiłem ten bagażnik za ok. 300zł i co do jakości nie mam zastrzeżeń. Za 200-250zł to zwykle można kupić niezłą chińszczyznę...

P.S.2 Punktów fabrycznych do mocowania na pewno nie było. Teraz za to już są... ;)

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2009, o 01:11 
Mistrz
Mistrz

charlie_spooki napisał(a):
P.S.2 Punktów fabrycznych do mocowania na pewno nie było. Teraz za to już są... ;)

Zarówno w T22 jak i w T25 są takie punkty, więc nie wiem, dlaczego piszesz, że ich nie ma.

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2009, o 22:44 
Coś wie...
Coś wie...

To może nie rozumiemy się w stwierdzeniu "punkty montażowe".
Możesz usczegółowić?

Ani na dachu, ani pod uszczelką nie znalazłem nic sugerującego miejsca montażu bagażnika.
Poza tym nie wiem czy oryginalny bagażnik Toyoty (bo takie też są) jest taki sam jak bagażnik jakieś innej firmy.
Generalnie bagażnik ma się dobrze trzymać i tyle, a pod uszczelkę drzwi nikt nie zagląda.

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2009, o 23:03 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Bo ayrsen pewnie pisze o kombi. Ja takowych punktów mocowania u siebie w sedanie nie widzę.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]