Akcje serwisowe TOYOTY

Dane techniczne i inne informacje
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LemonR
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Avensis T27
Silnik: 2ZRFAE, 1.8

Re: Akcje serwisowe TOYOTY

Post autor: LemonR »

Jeżeli ktoś wybiera się na wymianę zbiornika oparów paliwa do ASO w Bydgoszczy, to urwany zatrzask ma w gratisie.
Ale wiecie co jest najgorsze, że mechanik nie poinformuje o tym doradcy serwisowego, ten z kolei jest zaskoczony luźną kanapą na którą zwracam uwagę (dzięki forum), no i nie mają takiego zatrzasku bo producent nie przewiduje jego wymiany w ramach kampanii.
Krótko mówiąc dostałem samochód w gorszym stanie niż oddałem.

Kowalik87
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis t 27
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: Kowalik87 »

To co oni są niepoważni, skoro urwali to chyba ich obowiązek wymienić na nowe, nie kłóciłeś się z nimi? Mój złom też podlega tej akcji, to jest istotna sprawa czy można to olać?

Awatar użytkownika
LemonR
Zaawansowany
Zaawansowany

Nie kłóciłem się, "doradca" serwisowy zamówił zatrzask ale nie jest w stanie określić kiedy będzie, ma dzwonić zobaczymy. Nie wierzę mu, i nie czekam na telefon.

Bebol
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27FL

Post autor: Bebol »

Lemon, możesz napisać, na co konkretnie zwrócić uwagę przy odbiorze? Za co szarpnąć, żeby sprawdzić czy jest okej? Domyślam się, że podnoszą siedzisko i tam są te zatrzaski tak?

Awatar użytkownika
gonzo78
Stara się...
Stara się...
Silnik: 1.8

Post autor: gonzo78 »

Bebol pisze:Lemon, możesz napisać, na co konkretnie zwrócić uwagę przy odbiorze? Za co szarpnąć, żeby sprawdzić czy jest okej? Domyślam się, że podnoszą siedzisko i tam są te zatrzaski tak?
Tak.

Awatar użytkownika
Grimm
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T25
Silnik: 2.2 D4D

Post autor: Grimm »

Witam. Był ktoś na serwisowej wymianie poduszki powietrznej kierowcy w T25 ? ile czasu trwała wymiana ?
Właśnie dostałem zaproszenie do ASO a nie chcę się pozbywać auta na dłuższy czas.
Patrzę w dół na góry

Awatar użytkownika
Wojteksw
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25/T27

Post autor: Wojteksw »

Grimm pisze:Witam. Był ktoś na serwisowej wymianie poduszki powietrznej kierowcy w T25 ? ile czasu trwała wymiana ?
Właśnie dostałem zaproszenie do ASO a nie chcę się pozbywać auta na dłuższy czas.
Spokojnie 2 godziny

toine
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 2,2 150KM

Post autor: toine »

Grimm pisze:Witam. Był ktoś na serwisowej wymianie poduszki powietrznej kierowcy w T25 ? ile czasu trwała wymiana ?
Hej, wymieniają wkład poduszki ale pasażera i jak masz hak to sprawdzają wiązkę elektryczną.
Czas wymiany 40 min.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

toine
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 2,2 150KM

Post autor: toine »

LemonR pisze:Jeżeli ktoś wybiera się na wymianę zbiornika oparów paliwa do ASO w Bydgoszczy, to urwany zatrzask ma w gratisie.
Ale wiecie co jest najgorsze, że mechanik nie poinformuje o tym doradcy serwisowego, ten z kolei jest zaskoczony luźną kanapą na którą zwracam uwagę (dzięki forum), no i nie mają takiego zatrzasku bo producent nie przewiduje jego wymiany w ramach kampanii.
Krótko mówiąc dostałem samochód w gorszym stanie niż oddałem.
Co to za akcja ? Dotyczy Avensis t25 2007-09?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

kud
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T27FL
Silnik: 2.0 Benzyna

Post autor: kud »

Moje auto również podlegało kampanii (kod kampanii: LGG84) czyli "wymiana zbiornika par paliwa Auris, Corolla, Avensis. Nauczony doświadczeniem wyjąłem foteliki dziecięce i nagrałem filmik komórką jak kanapa sztywno "siedzi" (jest zamontowana). Na szczęście przy odbiorze było tak samo i nie musiałem poruszać tematu spinek (ciekawe czy udało się wyciągnąć bez uszkodzenia spinek czy też dali nowe :)) . Całość trwała lekko ponad godzinkę. Wymieniałem w ASO Carolina Włochy. Jeżeli ktoś jeszcze się wybiera na wymianę tego zbiornika to z ASO proszą aby było mało paliwa w baku oraz wszelkie foteliki etc. były zdemontowane z kanapy (przyspieszy to wymianę).

MagicOl
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2ZR-FAE

Post autor: MagicOl »

kud pisze:Moje auto również podlegało kampanii (kod kampanii: LGG84) czyli "wymiana zbiornika par paliwa Auris, Corolla, Avensis. Nauczony doświadczeniem wyjąłem foteliki dziecięce i nagrałem filmik komórką jak kanapa sztywno "siedzi" (jest zamontowana). Na szczęście przy odbiorze było tak samo i nie musiałem poruszać tematu spinek (ciekawe czy udało się wyciągnąć bez uszkodzenia spinek czy też dali nowe :)) . Całość trwała lekko ponad godzinkę. Wymieniałem w ASO Carolina Włochy. Jeżeli ktoś jeszcze się wybiera na wymianę tego zbiornika to z ASO proszą aby było mało paliwa w baku oraz wszelkie foteliki etc. były zdemontowane z kanapy (przyspieszy to wymianę).
Cudaki...nie chce im się taplać w benzynie. Mniejsza ilość benzyny może tylko zapewnić, że nie potaplają całego auta.

A tak apropos tej wymiany to powinni chyba podnieść trochę standardy:
- wymiana spinek na nowe
- kontrola poprawności czujników pasów i ich mocowania -> przy okazji zdjęcia kanapy (wiązka idzie przez bak, więc czujnik pasów też odpinają)
- i BEZWZGLĘDNIE ozonowanie auta -> w końcu czemu mamy się truć oparami benzyny
- i opcjonalnie dla tych klientów którzy chcą wymiana filtra paliwa (za niewielką dopłatą za część, robocizna gratis bo i tak to rozbebeszają i przekładają)

Awatar użytkownika
LemonR
Zaawansowany
Zaawansowany

LemonR pisze:Nie kłóciłem się, "doradca" serwisowy zamówił zatrzask ale nie jest w stanie określić kiedy będzie, ma dzwonić zobaczymy. Nie wierzę mu, i nie czekam na telefon.
Chciałbym dodać, że w dniu dzisiejszym zadzwonił doradca z ASO, mogę jechać na montaż spinki. :auto:

Bebol
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27FL

Post autor: Bebol »

Jestem już po akcji, i podobnie jak u innych spinki połamane....Pomimo tego, że informowałem ich przed wymianą, że często się one łamią i sprawdzę to przy odbiorze, nie poinformowali mnie o tym jak oddawali samochód... przez co troszkę się "zagotowałem" jak to sprawdziłem :) Sprawa obiła się o kierownika serwisu, spinki zamówili i już jestem po ich wymianie. Generalnie w mojej opinii ASO wie, że one się łamią (sami to przyznali), tylko TMP, nie dołącza ich do zestawu naprawczego i dlatego serwisy liczą, ze klienci tego nie zauważą przy odbiorze...Słabe to, ale tak to wygląda....

Awatar użytkownika
Grimm
Stara się...
Stara się...
Silnik: 2.2 D4D

Post autor: Grimm »

W Ave z 2005 są dwie akcje serwisowe, wymiana poduszki i kurtyny pasażera.
Umówiłem się już, podobno 3h ma to trwać.
Patrzę w dół na góry

qrczybyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Corolla
Silnik: 1.8 Benzyna

Post autor: qrczybyk »

Cześć,

Również zostałem objęty programem akcji serwisowej związanej z potencjalnym napełnianiem się poduszek powietrznych oraz nieaktywnymi napinaczami pasów bezpieczeństwa.

No i tak się zastanawiam. Kupiłem 10 lat temu auto, wyłożyłem kilkadziesiąt tysięcy złotych i okazuje się, że przez 10 lat jeździłem narażając życie i zdrowie, bo a nuż poduszka mi wystrzeli w głowę na postoju albo pasy nie zadziałają podczas wypadku.

Jakie widzicie możliwości zasądzenia odszkodowania od Toyoty ww. wymienionej sprawie. Przecież to jest wprost, nieumyślne narażanie na utratę zdrowia i życia.

Pozdrawiam,
Marcin

MagicOl
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2ZR-FAE

Post autor: MagicOl »

qrczybyk pisze:
04 lut 2020, 21:12
Cześć,

Również zostałem objęty programem akcji serwisowej związanej z potencjalnym napełnianiem się poduszek powietrznych oraz nieaktywnymi napinaczami pasów bezpieczeństwa.

No i tak się zastanawiam. Kupiłem 10 lat temu auto, wyłożyłem kilkadziesiąt tysięcy złotych i okazuje się, że przez 10 lat jeździłem narażając życie i zdrowie, bo a nuż poduszka mi wystrzeli w głowę na postoju albo pasy nie zadziałają podczas wypadku.

Jakie widzicie możliwości zasądzenia odszkodowania od Toyoty ww. wymienionej sprawie. Przecież to jest wprost, nieumyślne narażanie na utratę zdrowia i życia.

Pozdrawiam,
Marcin
Myślę, że wszystkich użytkowników drogi powinieneś pozwać, bo przecież mogą w ciebie przypadkowo wjechać. :hahaha:

A tak na poważnie, to akcje serwisowe są tzw. "prewencją" , czyli "dmuchaniem na zimne". Stwierdzono, że "może nie zadziałać" = czyli kilka przypadków mieli i nie chcą mieć więcej. To nie znaczy, że wszystkie z tej serii są wadliwe. Nie ma rzeczy niezawodnych, każde się kiedyś zepsuje, jedne szybciej inne przez wieki będą działać niezawodnie. Toyotę mogę tylko pochwalić, że nie boi się przyznać i wymienia w 10 letnim aucie też (na wszelki wypadek), czego nie można powiedzieć o producentach na zachód od PL.

Awatar użytkownika
AUTOKAM
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: W176 AMG
Silnik: 176.052

Post autor: AUTOKAM »

😁 TSB
Cóż człowiek znika na pięć lat i dalej to samo.
:swiety:

ODPOWIEDZ