Spalanie diesel

Dane techniczne i inne informacje
ODPOWIEDZ
adrek1111
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: adrek1111 »

9,4 L/100km w trasie

Awatar użytkownika
emilioo
Coś wie...
Coś wie...
Model: A.3
Silnik: 2.0 fsi 150km

Post autor: emilioo »

przylacze sie do dyskusji. mam ave miesiac i juz wiem ze to co pokazuje komputer to nie jest prawda(mam na mysli temat spalania). po wlaniu sosu pod korek(chyba 60L) komputer pokazal zasieg 670km ??? ja zrobilem 850km, a chwilowe spalanie powinno byc zastopione czasem przejazdu trasy bo wartosci jakie sa wyswietlane nic nie mowia a nawet denerwuja, srednie spalanie 6-6,3l(jezdze tylko po miescie) a tak naprawde z moich obliczen wynieka ze spal ok 7L/100km jest to ciezki samochod wiec jak ktos pisze ze pali mu 4-5 litrow to chyba go gasi jak jedzie z gorki :glupek: . tankuje supra diesel na statoilu.

nanakara
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1CD–FTV

Post autor: nanakara »

No sorry ale nie widze sensu zeby oklamywac samego siebie spalanie wyliczam z ilosci zatankowanego paliwa i przejechanego dystansu..zreszta sygnaturka pokazuje calkowiite spalanie od 21.11.2008 do dnia wczorajszego
dystans przejechany 5,270km na 257,75 litrow paliwa
kalkulator w dlon i licz
w zimie mieszcze sie w 5.1 l/100 km to max teraz jak zrobilo sie cieplej spala tak jak pisalem wierzyc nikt nie musi

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

pytanie czy masz sprawne auto? 110km i 250Nm musi kosztowac paliwo
jak mialem w jtd walnieta przeplywke to tez auto palilo bardzo malo, ale jechalo jak zolw :nuda:
moje spalanie jak w podpisie, scigantem nie jestem :-)

pozdr :-D

nanakara
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2.0 D4D 1CD–FTV

Post autor: nanakara »

jezdzi normalnie..jakies 8 miesiecy temu zostaly wymienione 2 walniete wtryskiwacze od tej pory zaczal duzo mniej palic

sitekfz1
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: sitekfz1 »

A tak wogóle to czasami kogoś wyprzedzasz? Jakie sa Twoje srednie prędkości? Pewnie w 100 % przepisowe :-D bo inaczej to się nie da uzyskać takiego spalanie przy takim silniku i takiej masie samochodu ;-)
Avensis T27 Sedan . No i moja perełka do zabawy FZ1 Fazer.
Obrazek

Awatar użytkownika
emilioo
Coś wie...
Coś wie...
Model: A.3
Silnik: 2.0 fsi 150km

Post autor: emilioo »

jakbys mial smarta(moj palil(800cm3;55km;CDI) 3l/100km) i napisal ze pali troche ponad 4 litry to bym uwierzyl. ale taki duzy samochod nie spali tak malo. no chyba ze masz jakas technike jazdy ktora pozwala na taki male spalanie.

Awatar użytkownika
gregor
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: avensis T25
Silnik: 2.0 1CDFTV

Post autor: gregor »

hej .... niedowiarki , zostawcie kolegę w spokoju - przeczytajcie str 12-13 tego wątku i proszę się nie kłócić , można spoko jeździć z takim spalaniem , chociaż nie do tego oczywiście avkę stworzono. :-D

tomek85_85
Moderator
Moderator

Post autor: tomek85_85 »

konczac ta klotnie tak jak napisal gregor stwierdzamy, ze spali tyle ile mu sie wleje
opcja SZUKAJ Twoim przyjacielem...

germi
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis
Silnik: 2,2 D-CAT 177KM

Spalanie 2,2 D-CAT (kombi)

Post autor: germi »

Witam
Chcialem sie podzielic informacja dot. spalania.
Tydzien temu czyscilem EGR.
Spalanie po czyszczeniu oscyluje blisko wartosci podawanych przez producenta.
Po prostu nie moge uwierzyc.
Mialem juz kilka samochodów i wielkosci podawane w katalogach byly delikatnie mowiac od czapy. A z Toyota pozytywne rozczarowanie.
Wracajac do sedna.
Dzisiaj po 40 km jazdy z predkoscia nie wyzsza niz 90 km/h i hamowaniu silnikiem gdzie sie da, srednia wyszla mi 5,2 l/100km.

Pamiatam, ze jak lalem BP Diesel Ultimate srednia zawsze wychodzila mi wyzsza niz na (Eko)diesel na Bliskiej

Niestety, na dluzsza mete (czytaj jeden zbiornik) doswiadczenia nie bede kontynuowal bo nie po to sie w koncu kupuje diesla, zeby zawalac 2-pasmowa droge 90tką :)

Druga sprawa nie wiem czemu silnik ekonomiczniej spala zwykly diesel z Bliskiej (Orlenu) niz paliwo premium (BP Ultimate)

Czy to jest kwestia niskiego ciesnienia na CR?

Coz, szkoda ze BMW ma jeszcze ekonomiczniejsze silniki :)

Awatar użytkownika
PrYmEK
Mistrz
Mistrz
Model: 308 GTi
Silnik: 1.6 THP200 by GCS

Post autor: PrYmEK »

wczoraj mi sie nudzilo to przejechalem sie do zakopanego ( krakow - zakopane - kraków)
wracalem dość pożno, ok 23.25 wyjechalem z zakopanego, na drodze bylo wmiare pusto. Czas przejazdu do krakowa 1h 15min, komputer pokazal srednia V 84km/h i spalanie 5,9l/100km ;)

/ D-4D 2.0

Awatar użytkownika
Portal
Guru
Guru
Model: Superb Combi
Silnik: 1.8TSI

Post autor: Portal »

Dane z kompa, z wprowadzoną korektą (zawsze sprawdza mi się z dokładnością nie mniejszą niż 0,2l/100km):
- Trasa z prędkością 130-160km/h (z częstym zwalnianiem i przyspieszaniem - dosyć ciasno nawet na lewym pasie ekspresówki :cfaniak: ) - 7,5l/100km.
- Trasa bardzo spokojna (100-110km/h), w porywach do emeryckiej na lokalnych dróżkach (80km/h) - 5,1l/100km :ok:

Gdyby nie to, że ta ostatnia wartość jest z kompa (aczkolwiek, jak pisałem, dosyć wiarygodna), to byłby mój nowy rekord spalania :-)

Awatar użytkownika
ZORBA
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25 / T27 KOMBI
Silnik: D4D

Post autor: ZORBA »

Średnia na 800km ( miasto/trasa) na podstawie zatankowanego po tym przebiegu paliwa wynisła 6.7 L .

mszuk
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: mszuk »

średnia z 4500 km zrobionych toyotą - 5,9 litra - codzienne dojazdy do pracy (30 km w jedną stronę, pomiędzy miastami aglomeracji śląskiej) + większe trasy.

Spalanie mierzone z tankowania - zawsze ta sama stacja, tankowane do odbicia pistoletu. Spalanie mierzone za pomocą komputera oscyluje w granicach 5,2- 5,3. (ale na trasie przy spokojnej jeżdzie 100 km/h potrafiło zejść do 3,8).

Pozdrawiam,

droset
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: droset »

nanakara pisze:teraz jak zrobilo sie cieplej spala tak jak pisalem wierzyc nikt nie musi
i raczej nikt nie wierzy

Awatar użytkownika
gregor
Zaawansowany
Zaawansowany

owszem , ja wierzę bo jak będę chciał to też tak potrafię :jezyk:

droset
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: droset »

gregor pisze:owszem , ja wierzę bo jak będę chciał to też tak potrafię :jezyk:
to ten margines błędu :jezyk:

Awatar użytkownika
gregor
Zaawansowany
Zaawansowany

o przepraszam, ale na margines to powoli schodzą niedowiarki :jezyk:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tom
Mistrz
Mistrz
Model: Civic Siwa
Silnik: 1.4

Post autor: Tom »

Więcej wiary w ludzi, Panowie.

Akurat moja chabrowa potrafi osiągnąć taki wynik i co mi zrobicie?
Oczywiście przyjmując założenie, że kontrolowałbym średnie spalanie i próbował przeliczyć tak otrzymany koszt przejechania kilometra na aktualną cenę litra benzyny (albo żeby było chociaż trochę w temacie, to niech będzie oleju napędowego ;-) ).
Nie potrafię jeździć ekonomicznie. Nawet starletką (1332 cm3 16V) potrafię "wyciągnąć" sporo powyżej 10 l / 100 km.
Dobrze, że gazu...

przemoo
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: przemoo »

Nie wiem czy w odpowiednim temacie sie udzielam ale miał ktoś może podobną sytuacje. Mianowicie cz jest możliwe aby komputer na skutek np zwarcia przestawił się i podawał większe średnie i chwilowe spalanie ale zasięg ok.? Wymieniałem ostatnio dwumasówkę i po odebraniu od mechanika pokazuje mi tak na oko 2x większe średnie spalanie niż zazwyczaj tj około 13l. Przejechałem na razie około 50 km i faktycznie nie mogę sprawdzić ile pali. Mam nadzieję, że to wina kompa a nie faktycznego spalania. Czy ktoś miał podobną sytuacje? dzięki i pozdrawiam

ODPOWIEDZ