Czy warto przesiąść się z Hondy Accord na Avensis ???

Dane techniczne i inne informacje
Awatar użytkownika
franklin1978
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Silnik: 2.0 D4D

Post autor: franklin1978 »

Właśnie wróciłem ze szkolenia firmowego na który pojechaliśmy w pięciu moją avką. W tym czasie przejechałem blisko tysiąc kilometrów. Trzech osobników, których wiozłem przekraczało 100 kilogramów i jak wyliczyłem to z bagażami (pod sufit) przekroczyłem dopuszczalną masę całkowitą. Auto nieźle przysiadło :) . Do czego chcę nawiązać. Otóż wszyscy jednogłośnie stwierdzili i byli pod wrażeniem, że ave jest tak bardzo komfortowa i cicha. W dodatku spalanie wyszło 8,5 litra przy prędkościach do 160 km/h.

mmo
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis
Silnik: 2AD–FHV

Re: Czy warto przesiąść się z Hondy Accord na Avensis ???

Post autor: mmo »

postmaster pisze:Witam. Jestem nowy na forum. Mam pytanie, być może ktoś jeździł Hondą Accord 1996r a potem przesiadł się na Avensis?
Chodzi mi o to, że mam obecnie takową i strasznie irytuje mnie zawieszenie - jakieś twarde, po drugie jest to 2.0 benzyna a jest głośno w środku.
Po prostu poradźcie czy warto zmieniać (chciałbym Avensis 2.0TD- bo na taki mnie stać), czy większej różnicy nie ma. Ja nie mam możliwości pojeździć takim autem. Nie chodzi mi o moc, czy przyspieszenie, chodzi o komfort jazdy i dobre wyciszenie.
Temat dawno zaczęty, pewnie koledze się już nie przyda, ale kolejnym którzy będą szukać odpowiedzi może tak...

Otóż posiadałem samochody: Corolla 1.3 1992 rok, Corolla 1.4 1997 rok, Carina 2.0 95 rok, Camry v6, Accord 95 rok 2.2 vtec 150 koni.. (nawet posiadam) i tydzień temu nabytą Avensis 2.0 D-4 wagon 2001 rok. Każdą prócz avensis miałem od roku do dwóch... W miedzy czasie jeździłem hondami accord 3.0 i cvic. Do rzeczy.
Porównując akurat accord i toyotę, którąkolwiek z w/w jest różnica i to znaczna.
Wg mnie Toyoty są dużo bardziej miękkie od accorda, czy hond którymi jeździłem. W accordzie miałem wrażenie że jedzie się jak po szynach. Jest niższy i ma niżej środek ciężkości. Nie jestem pewien ale chyba tez ma szerszy rozstaw osi, do tego jest twardsza, lecz w zakrętach trzyma się doskonale. Tą samą jazdą Toyotą ma się wrażenie w porównaniu do accorda że się przewróci na dach. Accord rzeczywiście jest dużo głośniejsza od avensis. Przynajmniej mojej 2.0 benzyna. Wydaje mi się że avensis lepiej "ciągnie z dołu" porównując od accorda bo ten musiał wejść pomiędzy 3.5 a 4 tyś obrotów inaczej wół. Podsumowując jakbym mieszkał na zachodzie i jeździłbym autostradami i drogami szybkiego ruchu wolałbym accord. Natomiast mieszkam w Warszawie, tu tez pracuje, drogi są jakie są, przepustowość podobnie więc stawiam na większy komfort w codziennej miejskiej jeździe, a na wczasy na zakrętach będę zwalniał - zostawiam Avensis.
Każdy ma zalety i wady, są w sumie bardzo dobre, podobnie mało awaryjne, komfortowe. Zależy kto jak lubi jeździć. Najlepiej się przejechać około 30 min i będziesz sam wiedział co Tobie odpowiada i jak się nada :)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić.
I przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da.
I on właśnie to robi.

Albert Einstein

Wcześniej m.in. Avensis T22 D4

Technics
Stara się...
Stara się...
Silnik: 1.8 VVT-i

Post autor: Technics »

Ja po Carinie E kupiłem Honde Accord 1996r po FL, 1,8 benzyna, pojeździłem nią pół roku i trafił mi się Avensis 1,6 w benzynie. I jednak komfort jazdy w Ave jest dużo lepszy niż w Accordzie - ciszej w środku, wyżej się siedzi i wogule auto bardziej bardziej nowoczesne. Jednak jeśli chodzi o zawieszenie to w Hondzie było lepsze jak dla mnie - Avenem kilka razy wyleciałem na tym samym zakręcie to wchodziłem nim jeżdząc Hondą (niedaleko domu). Mówię tu oczywiście o większej prędkości ;) Jednak do Avensisa trzeba się przyzwyczaić, na początku mocno "buja" ale potem już to jest normalne ;)

grzechu
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: E12
Silnik: 1ND-TV

Post autor: grzechu »

Chyba się trochę zapędziliście porównując Accorda z roczników 1992-1998 do Avensis. Przede wszystkim Avensis będzie konstrukcją nowszą od Accorda z tych lat. Chcąc porównać te dwa auta trzeba porównać Accorda następnej generacji, czyli tego produkowanego od 1998 - na pewno jest to inna konstrukcja od generacji poprzedniej.

mmo
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis
Silnik: 2AD–FHV

Post autor: mmo »

grzechu pisze:Chyba się trochę zapędziliście porównując Accorda z roczników 1992-1998 do Avensis. Przede wszystkim Avensis będzie konstrukcją nowszą od Accorda z tych lat. Chcąc porównać te dwa auta trzeba porównać Accorda następnej generacji, czyli tego produkowanego od 1998 - na pewno jest to inna konstrukcja od generacji poprzedniej.
Chyba się nie zapędziliśmy. Pytanie było czy ktoś z nas jeździł Accordem z 96 roku a potem się przesiadł w Avensis. Ja właśnie taką jeździłem i się przesiadłem w avensis. Powyżej napisałem co zauważyłem, a poza tym Accord a Avensis mają inne zawieszenia.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić.
I przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da.
I on właśnie to robi.

Albert Einstein

Wcześniej m.in. Avensis T22 D4

Awatar użytkownika
Portal
Guru
Guru
Model: Superb Combi
Silnik: 1.8TSI

Post autor: Portal »

Właśnie, to, czy warto, można różnie rozumieć. Bo pomijając czas debiutu modelu, różnic jest tyle, że każdy z nas wziąłby tylko kilka z nich pod uwagę. Więc bardziej konstruktywnym pytaniem byłoby np.: Jeżdżę Accordem z 1996 roku, podoba mi się w nim to i tamto. Czy lepiej przesiąść się z niego na Avensis, czy na coś innego? A tak, to rzeczywiście pozostaje tylko bezpośrednie porównywanie cech tych dwóch modeli. No i przecież oczywiste jest np. to, że cena Ave będzie wyższa - ale przecież tak jest praktycznie zawsze, jeśli chcemy zmienić samochód na nowszy.

A porównanie modeli z tego samego okresu miałoby sens, gdybyśmy np. spierali się, który z producentów jest lepszy, albo który z modeli lepiej kupić, mając na to określone zasoby finansowe ;-)

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 2,0 benzyna

Post autor: toyman »

Witam
A ja mam dylemat następujący:
czy nowy Accord który już jest, czy Avensis, który ma wkrótce być.
Moje wymagania:
- nie siedzę na podłodze (chodzi o wsiadanie i wysiadanie - jestem w wieku dojrzałego prezesa)
- automat
- w miarę wyciszony
- przyspieszenie gdy potrzeba (nie musi mieć ograniczenia do 250 km/h )
- jazda praktycznie tylko w dwójkę (do przewożenia raz w roku dużego zakupu służy bagażówka)
Jestem w kropce. Oglądałem Mazdę 6 , ale mi się nie podoba wnętrze. Poza tym automat jest tylko w hatchbaku, a ja się uparłem na sedana.

Awatar użytkownika
Portal
Guru
Guru
Model: Superb Combi
Silnik: 1.8TSI

Post autor: Portal »

To ja bym to widział tak (zważywszy na to, że w żadnym z nich nawet nie siedziałem):

- co do "siedzenia w podłodze", to chyba jest typowe dla Hondy - w każdym razie kiedyś prześcigały w tym nawet VW. Nie sądzę, żeby w tym względzie wiele się zmieniło. Avensis (T22 i chyba T25 też) słynie z pozycji zdecydowanie wysokiej, jak na auto tej klasy.

- automat - ciężko wyczuć. Ani Honda ani Toyota jakiejś długiej tradycji tu nie mają. Do tej pory Toyocie wychodziło to nie najlepiej, nie wiem jak w Hondzie.

- wyciszenie - o to chyba nie trzeba się w Toyocie martwić. Tutaj opinie są jednoznaczne: w tej klasie samochód świetnie wyciszony.

- przyspieszenie - punkt dla Hondy. Dynamiczne silniki to ich specjalność, i to od dawna.

A jeśli chodzi o ogólny komfort kabiny, to trzeba będzie na żywo obadać - zwłaszcza w nowej Ave.

Zdaje mi się, że nie ułatwiłem Ci wyboru, a wręcz przeciwnie :-(

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...

Dzięki za uwagi.
Namieszać w głowie to mi nie namieszałeś, bo już mam mętlik.
Serce jest za Toyotą, a portfelem za Accordem (który zresztą bardzo mi się podoba).
Jeżdziłem bezproblemowo YARISEM, a obecnie COROLLĄ.
Mam zaufanie do Toyoty, ale Accord już jest i to za przyzwoitą cenę (105 tys. full wypas, benzyna 2,0 automat + 6 tys. za skórę, a dealer mówi że cena nie jest osteczna i możemy negocjować).
O nowym AVE czytałem, że będzie droższy od obecnego, a w dodatku w Toyocie nie chcą rozmawiać o rabatach i jedyne co oferują (pomimo zakupu trzeciego samochodu u tego samego dealera) to np. dywaniki, autoalarm itp).
Hondą też jeździłem (CIVIC) ładnych kilka lat temu.
Faktem jest, że w Hondzie siedzi się dość nisko, a silnik lubi wyższe obroty.
Chyba wezmę sie na wstrzymanie i poczekam jeszcze troszkę na pełniejsze informacje o nowym AVENSISIE. Już dzwonili do mnie i obiecali drukowane materiały (w tym ceny) na początku grudnia.

Awatar użytkownika
Fans
Guru
Guru
Model: Insignia
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4

Post autor: Fans »

toyman pisze:Już dzwonili do mnie i obiecali drukowane materiały (w tym ceny) na początku grudnia.
To może jak będziesz coś wiedział to podzielisz się z nami na forum :chytry:
Opel Vectra 2.0 GT 91r. ---> Opel Vectra 1.8 CD 96r. ---> Toyota Avensis 2.0 D4D 00r. ---> Mazda 6 2.0 MZR-CD (CiTD) 04r. ---> Nissan X-trail 2.2dci 04r. ---> Opel Insignia 2.0 CDTI 4x4 2013r.

Pozdrawiam Lukatoari

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...

Dzisiaj listonosz przyniósł mi pierwsze materiały:
- pismo od TMP zapowiadające szczegółowe materiały ( w tym ceny ) w grudniu
- kilkustronicowy kolorowy katalog ze znanymi zdjęciami i parametrami technicznymi
Po zeskanowaniu umieszczę najistotniejsze dane na forum.

Awatar użytkownika
Schwefel
Guru
Guru
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE

Post autor: Schwefel »

Co do automatu w Hondzie to działa o ile nie jest doczepiony do silnika pow.150KM(czyli 2.4 w Accordzie) i nie żyłuje się silnika non stop.
W Toyocie nie wiem bo nie miałem okazji jeździć.

Awatar użytkownika
toyman
Coś wie...
Coś wie...

Zeskanowane dane są jużTU

Technics
Stara się...
Stara się...

Avensis czy Accord

Cześć, poważnie zastanawiam sie nad zakupem auta i nie wiem co wybrać.

mam do wyboru Avensisa T22 koniec 98r, sol, liftback w pełnym wypasie z pewnym przebiegiem 145tyś km 1,6 4A-FE auto z pewnych rąk bo posiada go mój ojciec i sprowadził go półtora roku temu od pierwszej właścicielki. Jest 100% bezwypadkowe, nie ma sladu rdzy i wogule nic nie stuka nie puka, po wymianie rozrządu.
Ale od początku napaliłem sie na Accorda model od 98r w wersji ES z klimatronikiem i koniecznie silnikiem 2,0 VTEC. Licze sie z tym, że ogólnie auto będzie droższe o ok 4 tyś zł i też nie wiem co trafie mimo, że znajomy, który by mi sprowadzał auto bardzo dobrze sie zna.

Co Wy byście wybrali?

grzechu
Zaawansowany
Zaawansowany

Jeżeli Accord będzie w nowym nadwoziu po liftingu to wybrałbym Accorda. Sam stałem przed takim dylematem 2 lata temu. A wybrałem tylko dlatego Avensis, że był mi potrzebny pilnie samochód, a byłem bez auta. Warto dopłacić różnicę, tym bardziej, że w Avensis masz 1.6, a w Accordzie 1.8 - większa frajda z jazdy.

Technics
Stara się...
Stara się...

W Accordzie miałbym 2,0 147KM tylko ten silnik biore pod uwage, podobno nie ma dużej różnicy w spalaniu między 1,8 a 2,0 a jest lepsza zabawa, tymbardziej, że dużo autem nie jeżdże.

grzechu
Zaawansowany
Zaawansowany

No tak, źle spojrzałem - to tym bardziej nie ma co porównywać silników w tych autach. Zgadza się - różnica w Accordzie pomiędzy 2.0, a 1.8 jest praktycznie żadna.

Awatar użytkownika
KN
Coś wie...
Coś wie...
Model: Outback
Silnik: 2.5i boxer, CVT

Post autor: KN »

Moim skromnym zdaniem dziesięcioletni Accord z dużo większym prawdopodobieństwem będzie miał problemy z rdzą niż dziesięcioletni Avensis.

A w ogóle jeśli masz możliwość kupić sprawdzony samochód, to ja nie wiem nad czym tu się zastanawiać. Przy kupnie używanego najważniejsza przecież jest jego przeszłość, bezwypadkowość, czy zadbany itd, czyli rzeczy, których najczęściej do końca nie wiesz.

droset
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: droset »

KN pisze:Moim skromnym zdaniem dziesięcioletni Accord z dużo większym prawdopodobieństwem będzie miał problemy z rdzą niż dziesięcioletni Avensis.

A w ogóle jeśli masz możliwość kupić sprawdzony samochód, to ja nie wiem nad czym tu się zastanawiać. Przy kupnie używanego najważniejsza przecież jest jego przeszłość, bezwypadkowość, czy zadbany itd, czyli rzeczy, których najczęściej do końca nie wiesz.
ja również nie szukałbym innego auta jeżeli masz takiego sprawdzonego i pewnego avensisa. W samochodzie który ma już tyle lat jego stan techniczny jest najważniejszy.

Technics
Stara się...
Stara się...

Wracam tu po dłuższym czasie ze względu na to że jednak zdecydowałem się na zakup Accorda VI gen (98-03) 2.0 VTEC 147 KM wersja ES. Powiem tak: nie żałuje wyboru i nie zamienie tego auta na żadne inne, jest to szczyt moich marzeń, honda spełniła wszelkie moje oczekiwania a nawet jeszcze więcej niespodzianek o których się niedawno dowiedziałem, że posiada.

Najbogatsze wyposażenie jest o wiele bogatsze niż w Ave. Ja posiadam z 12/98r i ma bardzo dużo przydatnych rzeczy. Jedynie mam zamiar ją zagazować bo jednak ma apetyt na paliwko :P ale wole płacić tylko za paliwo niż za części i robocizne. Silniczek vtec- poezja - wrażenia z jazdy gwarantowane. Jedyny minus, że auto droższe i mniej części zamiennych (jeśli chodzi np o wnętrze - sporo części z anglika jest innych).

ODPOWIEDZ