Zakup Toyoty Avensis T27...

Dane techniczne i inne informacje
mario632
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25>T27

Re: Zakup Toyoty Avensis T27...

Post autor: mario632 »

Jak mnie wkur...a podawanie roku 2017r jak faktycznie jest 2016r..Na dzien dobry sciema...

andrewb25
Coś wie...
Coś wie...
Model: V50

Post autor: andrewb25 »

mario632 pisze:Jak mnie wkur...a podawanie roku 2017r jak faktycznie jest 2016r..Na dzien dobry sciema...
na mobile.de czyautoscout czy innych stronach tego typu wszystkie ogłoszenia masz też z datą 1 rejestracji, cała europa tak podaje...nikogo zbytnio nie obchodzi rok produkcji, płaci się za stan i kilometry, tylko w polsce i rosji posługujemy się rokiem produkcji...w sumie to nie wiem po co komu ten rok produkcji, ewentualnie jako ciekawostka, w produkcji to i tak często w październiku czy listopadzie czy grudniu często już jest robiony model na rok następny, a polski janusz nie może tego zrozumieć.

10 lat temu pojechałem tak po opla do niemiec i też mnie zrobili w balona, pisało rok 2002, na miejscu okazało się że jet to 2000 ale i tak kupiłem bo był w BDB stanie, sprzedawca coś tam obniżył i dał gratis kpl ładnych alu z oponami do niego i wszyscy byli zadowoleni.

mateuszb
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: A4 B5

Post autor: mateuszb »

Panowie,

wczoraj ogladalem poniższą:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... CtZr2.html
SB1EK76L40E015215
03/2010
SOL PLUS
2.0 benzyna 150KM
154 300 km
34 900 PLN

i mam kilka pytan:

1. czy wszystkie te silniki benzynowe tak dosc slabo sie zbierają? ja wiem ze to nie demony mocy ale moje 20 letnie audi 125KM na gazie idzie duuuuzo żwawiej.

2. czy te dykty w bagazniku (te podlogi) to wszedzie takie delikatne? Tutaj uginala sie po lekkim docisnieciu reka a co dopiero przewozac cos konkretniejszego i ciezszego.

3. i najwazniejsze - rdzaaa, czy stan podwozia/zawieszenia z ponizszych zdjec to norma w tych avensisach? bo mnie to troche zszokowalo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzieki wielkie za pomoc:)

mario632
Coś wie...
Coś wie...

andrewb25 pisze:
mario632 pisze:Jak mnie wkur...a podawanie roku 2017r jak faktycznie jest 2016r..Na dzien dobry sciema...
na mobile.de czyautoscout czy innych stronach tego typu wszystkie ogłoszenia masz też z datą 1 rejestracji, cała europa tak podaje...nikogo zbytnio nie obchodzi rok produkcji, płaci się za stan i kilometry, tylko w polsce i rosji posługujemy się rokiem produkcji...w sumie to nie wiem po co komu ten rok produkcji, ewentualnie jako ciekawostka, w produkcji to i tak często w październiku czy listopadzie czy grudniu często już jest robiony model na rok następny, a polski janusz nie może tego zrozumieć.

10 lat temu pojechałem tak po opla do niemiec i też mnie zrobili w balona, pisało rok 2002, na miejscu okazało się że jet to 2000 ale i tak kupiłem bo był w BDB stanie, sprzedawca coś tam obniżył i dał gratis kpl ładnych alu z oponami do niego i wszyscy byli zadowoleni.
W ogloszeniu jest napisane ROK PRODUKCJI a nie rok 1 rejestracji. Poza tym jest napisane ze modelowo 2017rok a ten model wszedl w 2015r. Wiec mysle ze nawet rok 1 rejestracji jest 2016.

mario632
Coś wie...
Coś wie...

Mateuszb
1. Tak te silniki robią wrazenie słabszych niz to sie wydaje na papierze.1.8 jest jeszcze słabsze. (Twoje Audi lepiej idzie z dołu obrotów).Mi to przeszkadzalo i zmienilem na diesla 126km. Ale dopiero po podniesieniu mocy na 160km i 350nm jezdzi teraz bardzo przyjemnie:)
2. Z pokrywa bagaznika nie zauwazylem tego ale ja mam dodatkowa nakladke gumowa na całosc moze dlatego.
3. Jak ja szukalem t27 i obejrzalem ze 4 sztuki rowniez zauwazylem ze tej korozji troche za duzo mialy(podobnie jak na zdjeciu). Z tego powodu mialem juz rezygnowac z tego modelu ale w koncu trafilem na egzemplarz z 2010r ktory ma tej korozji duuzo mniej, więc nie wszystkie tak maja. Po hamulcach widac ze musial duzo stac i na pewno nie w garażu pod kocem:)

andrewb25
Coś wie...
Coś wie...

zawsze można zrobić konserwację...przy takiej korozji trzeba najlepiej przepiaskować te elementy do gołego..podkład. i konserwacja...wszystko można i da się zrobić...mam zaprzyjaźnioną firmę która takie rzeczy robi i bardzo wiele samochodów chcący nimi pojeździć i zadbać trzeba coś takiego zrobić...i ludziska sobie takie rzeczy robią., jak ktoś chce
Ale wiadomo przyjezdza auto oglądać cwaniaczek z bloku z warszawki i on nie myśli nic przy aucie robić i nic wymieniać, a o konserwacji to już kosmos dla niego jest, tylko ma być stan perfect.

Ta powyżej niby salon Polska a taka zardzewiała, toż to z Danii są w dużo lepszym stanie :-D

mateuszb
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: A4 B5

Post autor: mateuszb »

andrewb25 pisze: Ale wiadomo przyjezdza auto oglądać cwaniaczek z bloku z warszawki i on nie myśli nic przy aucie robić i nic wymieniać, a o konserwacji to już kosmos dla niego jest, tylko ma być stan perfect.
dokladnie, grunt to po zakupie pol auta wymienic:)

dziekuje za pomoc:)

mateusz123
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Focus MK2

Post autor: mateusz123 »

Panowie,

ogladałem poniższą toyotę:
https://toyotaplus.pl/oferta/toyota-avensis/2152
SB1ED76LX0E120271

Dwa duże mankamenty:
- wyraźnie niespasowany przedni prawy błotnik z drzwiami
- ścięty bieżnik z zewnętrznej strony prawego koła

Z tyłu też coś było robione (nowa szyba na wysokości bagażnika).

Wygląda to na bardzo mocny dzwon.

Proszę o dodatkowe informacje lub opinie, które zupełnie wybiją mi z głowy ten samochód. Chyba, że będzie miał ktoś inne zdanie :)

Dzięki za pomoc :)

Bandzur
Spamer
Spamer
Model: T25

Post autor: Bandzur »

mario632 pisze: W ogloszeniu jest napisane ROK PRODUKCJI a nie rok 1 rejestracji. Poza tym jest napisane ze modelowo 2017rok a ten model wszedl w 2015r. Wiec mysle ze nawet rok 1 rejestracji jest 2016.
Mario632 szkoda Twojego czasu i zdrowia oraz innych Userów na tym forum na dyskusje z andrewb25 - polskim handlarzynom który w swoich ogłoszeniach tak właśnie robi że jako ROK PRODUKCJI podaje datę pierwszej rejestracji oszukując w ten sposób świadomie potencjalnych klientów, bidulkowi się wydaje że żyje gdzieś poza granicami Polski i nie rozumie po co widnieje rubryka ROK PRODUKCJI w formatce ogłoszenia czy w polskim dowodzie rejestracyjnym :hahaha:
mateusz123 pisze:Panowie,

ogladałem poniższą toyotę:
https://toyotaplus.pl/oferta/toyota-avensis/2152
SB1ED76LX0E120271

Dwa duże mankamenty:
- wyraźnie niespasowany przedni prawy błotnik z drzwiami
- ścięty bieżnik z zewnętrznej strony prawego koła

Z tyłu też coś było robione (nowa szyba na wysokości bagażnika).

Wygląda to na bardzo mocny dzwon.

Proszę o dodatkowe informacje lub opinie, które zupełnie wybiją mi z głowy ten samochód. Chyba, że będzie miał ktoś inne zdanie :)

Dzięki za pomoc :)
Sprzedaje przecież ASO Toyoty to nie udostępnili Ci historii z bazy w tym tej blacharsko-lakierniczej?
W ogłoszeniu przecież nikt bezwypadkowości nie zapewnia:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... Bu5Sv.html
więc zapewne wiedzą co i gdzie było naprawiane bo AVE miała jakąś przygodę blacharsko lakierniczą.

Posiada:
Certyfikat TOYOTA Plus
więc powinien do nie być sporządzony protokół z oględzin auta na którym będziesz miał podaną też grubość lakieru na poszczegółnych elementach i inne uwagi. Taki protokół powinieneś dostać do wglądu przed zakupem.
Osobiści odradzam zakup AVE T27FL z tym badziewnym radiem - okropnie to wygląda:
Obrazek

mateusz123
Nowicjusz
Nowicjusz

Bandzur,

Tak oczywiście udostępnili informacje o przygodach lakierniczych i raport grubości lakieru.
Sam fakt o malowaniu kilku elementów wiele nie mówi. Wariant optymistyczny to dwa, trzy otarcia na parkingach. Równie dobrze to mogła być stłuczka, gdzie urwało koło wraz z wahaczem.
Widziałem na forum informacje o kwotach szkód - to dałoby większy pogląd na historię auta.

W raporcie była tylko informacja o potrzebie wymiany wycieraczek, a tak to wszystko ma być ok. Raportów dokładnie nie byłem w stanie przeanalizować, bo sprzedawca nie chciał/nie mógł mi ich wydrukować.

Schreder
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27

Post autor: Schreder »

Też mnie bardzo irytuje to oszukiwanie na roczniku. Skoro ROK PRODUKCJI nie jest ważny to salony same się oszukują robiąc wyprzedaże rocznika w grudniu. Przecież jak zarejestrujesz auto w styczniu to w aucie magicznie zmienia się data produkcji :) prawda andrewb25?
mateusz123 - jak masz VIN to np. na autobazie sprawdzisz za parę zł kwotę szkody i nawet będziesz miał zaznaczone co było uszkodzone. Oczywiście jeśli auto krajowe.

andrewb25
Coś wie...
Coś wie...

ja zawsze piszę 2 daty 1 rejestracji i jeżeli we własnym zakresie uda mi się rozkodować to również datę produkcji.
A jeżeli mi się jej nie uda rozkodować to jest VIN i niech sobie potencjalny klient sam koduje...bo generalnie to u mnie i tak rok różnicy nie ma wpływu na cenę, płaci się za stan i kilometry , na trzecim miejscu daty/roczniki itp. ja nie sprzedaję dat produkcji i dat pierwszej rejestracji tylko samochód.
A jak ktoś nie rozumie to jechać do Niemiec i kupować tam wam wytłumaczą bardzo szybko.

Awatar użytkownika
AnatolT25
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25

Post autor: AnatolT25 »

"ja ZAWSZE piszę 2 daty 1 rejestracji i jeżeli we własnym zakresie UDA mi się rozkodować to RÓWNIEŻ datę produkcji."

A jak nie to podaje dwie takie same... :wariat:

"A jeżeli mi się jej nie uda rozkodować to jest VIN i niech sobie potencjalny klient sam koduje".

Typowe podejście handlarzyka, co się bede wysilał. Ech człowiek się potrafi dostosować, handlarzyna nie. :wysmiewacz:

mateusz123
Nowicjusz
Nowicjusz

Schreder dzięki za radę. Dopiero co zacząłem oglądać samochody i powoli rozeznaję się jakie są możliwości sprawdzenia auta.

andrewb25
Coś wie...
Coś wie...

Ale wszędzie tak jest ...idziesz do sklepu kupujesz chleb i pytasz czy dzisiejszy ..a Pani mówi że tak ..świeżuteńki a on jest 2 dniowy tylko podgrzany i zostajesz zrobiony w bambuko....jeden kradnie prąd czy wodę na ulicy to energetyka rozpisze skradziony prąd na wszystkich z ulicy, kupujesz jajko od kobity z ulicy od własnych kur ...a ona dzień wcześniej kupiła po 0,2 zł w biedronce i zmyła napisy, w życiu codziennym każdy z was jest robiony w balona kupując cokolwiek, a tu ci będą wypominać że rok produkcji inny niż data 1 rej, to idź do salonu jeden z drugim po nowe i dalej nie masz 100% pewności że kupisz bezwypadkowe czy rocznik odpowiedni bo bywały takie przypadki, Salon to tez handel.

jeszcze raz napiszę...jechać jeden z drugim do niemiec, holandii, belgii tam kupicie rok produkcji , od razu sprzedawca wam powie jaki jest rok produkcji , kopa w zad i raus in polen

Awatar użytkownika
AnatolT25
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25

Post autor: AnatolT25 »

W jakim świecie ty żyjesz? Wszyscy kradną, walą w ciula, i pukają twoją starą podczas twojej delegacji... Zejdź na ziemię i otrząśnij się. Nie wszędzie tak jest!

dinara
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27

Post autor: dinara »

Ale wszędzie tak jest ...idziesz do sklepu kupujesz chleb i pytasz czy dzisiejszy ..a Pani mówi że tak ..świeżuteńki a on jest 2 dniowy tylko podgrzany i zostajesz zrobiony w bambuko
nie wiem gdzie Ty chodzisz do sklepu, ale u mnie np w cukierni jest taki specjalny kosz gdzie jest napisane.....wyprzedaż rocznika i wszystko 50% ceny, a towar jest wczorajszy. I nikt mnie nie oszukuje.

andrewb25
Coś wie...
Coś wie...

to że na chlebie cie nie oszukają to nie oznacza że na datach ważności produktów nie oszukują, to wcale nie jest jakaś nowość, i nie trudno to wykazać że producenci przebijają daty, nawet znam osobiście człowieka który pracuje w firmie X i sam przebija daty bo mu tak przełożony każe, druga rzecz...skład produktów też jest bardzo grubymi nićmi szyty...mało to kar się sypie na oszustwach na składzie produktów...także moi mili jesteśmy oszukiwani na co dzień niestety taka smutna prawda, VW też oszukał miliony klientów na "zawyżonych" normach spalin i siędo tego przyznał...mało to stoi VW w USA które zostały zwrócone i rdzewieją ?? PIS was też oszukuje na programach typu 500+ ...Więc o czym tu rozmowa... jak ktoś ma na co dzień do czynienia z samochodami to doskonale wie co to jest rok produkcji i data1 rejestracji, a jeżeli mu to nie przeszkadza to jest szczęśliwy i żyje w nieświadomości i ma to daleko gdzieś lub się dowiaduje po fakcie i na następny raz bardziej się pilnuje kupując używkę.

Awatar użytkownika
nettwork
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL

Post autor: nettwork »

Widzę że i polityka została w to wszystko wmieszana :D czyli w skrócie powyższy post można opisać zdaniem, że wszyscy oszukują wszystkich :D:D

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Grzesiek2205
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis

Post autor: Grzesiek2205 »

Witam.
Posiada ktoś jakieś więcej informacje oprócz tego co można znaleźć na stronach duńskich?

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 7f1bf64e69

Z góry dziękuję.

ODPOWIEDZ