[t27] Klocki i tarcze hamulcowe

Wszystko o hamulcach...
aleksiejuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: avensis T25
Silnik: 2.0 diesel

Re: [t27] Klocki i tarcze hamulcowe

Post autor: aleksiejuk »

dziadek_tadeusz pisze:Luzów w zawieszeniu brak? Przed wymianą było ok?
Brak jakichkolwiek luzów. Nawet na biagnostyce chamowania byłem. Siła chamowania w normach się miesci. Przód delikatnie lepiej chamoje. To się stało nagle na starym osprzęcie. Czyli na tarczach które siedziały od nowości. A klocki oczywiście na czas wymieniane. Nigdy nie były przegrzane. Jakiekolwiek stuki puki były na bieżąco robione.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

aleksiejuk
Nowicjusz
Nowicjusz

aleksiejuk pisze:
dziadek_tadeusz pisze:Luzów w zawieszeniu brak? Przed wymianą było ok?
Brak jakichkolwiek luzów. Nawet na biagnostyce chamowania byłem. Siła chamowania w normach się miesci. Przód delikatnie lepiej chamoje. To się stało nagle na starym osprzęcie. Czyli na tarczach które siedziały od nowości. A klocki oczywiście na czas wymieniane. Nigdy nie były przegrzane. Jakiekolwiek stuki puki były na bieżąco robione.

Najciekawsze jest to i + że wiem że to lewa przednia strona. Testowalem każde koło oddzielnie. Ryzykowna była jazda z jednym kołem hamującym ale do czegoś powoli dochodzę.

carsik
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Corolla Verso
Silnik: 2AD

Post autor: carsik »

aleksiejuk pisze:
nettwork pisze:Wymialem rok temu na ATE komplet tył i jestem zadowolony:) moim zdaniem ATE i TRW na równym poziomie - będzie Pan zadowolony :)

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Witam. Mam ostry problem z układem chamowania. Wymieniłem tarcze i klocki na czterech kołach. Bicie tylko podczas chamowania. Oddałem na reklamacje tarcze,okazało się że są proste. Nie uwierzyłem,więc sam pojechałem z tarczami do znajomego na tokarkę by sprawdzi. Okazało się że są idealne. Felgi wywiązałem i sprawdzałem w 4 zakładach wulkanizacyjnych. Zaciski i tłoczki prawidłowo pracują wszystko czyszczone parę razy,powierzchnię pomiędzy piasta a tarcza idealnie wyczyszczona. Nawet piasty były sprawdzane czy nie są skoszone. Byłem w 3 serwisach Toyoty i Zdurnieli bo takiego czegoś nie widzieli. Samochód mam od nowości więc nie ma mowy o jakimś dzwonię przodem. A mi się odechciewa jazdy jak wsiadam do auta.

Czy dzieje się tak na zimnych i gorących tarczach?

aleksiejuk
Nowicjusz
Nowicjusz

carsik pisze:
aleksiejuk pisze:
nettwork pisze:Wymialem rok temu na ATE komplet tył i jestem zadowolony:) moim zdaniem ATE i TRW na równym poziomie - będzie Pan zadowolony :)

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Witam. Mam ostry problem z układem chamowania. Wymieniłem tarcze i klocki na czterech kołach. Bicie tylko podczas chamowania. Oddałem na reklamacje tarcze,okazało się że są proste. Nie uwierzyłem,więc sam pojechałem z tarczami do znajomego na tokarkę by sprawdzi. Okazało się że są idealne. Felgi wywiązałem i sprawdzałem w 4 zakładach wulkanizacyjnych. Zaciski i tłoczki prawidłowo pracują wszystko czyszczone parę razy,powierzchnię pomiędzy piasta a tarcza idealnie wyczyszczona. Nawet piasty były sprawdzane czy nie są skoszone. Byłem w 3 serwisach Toyoty i Zdurnieli bo takiego czegoś nie widzieli. Samochód mam od nowości więc nie ma mowy o jakimś dzwonię przodem. A mi się odechciewa jazdy jak wsiadam do auta.

Czy dzieje się tak na zimnych i gorących tarczach?
Nie ma żadnej różnicy czy zimne czy po delikatnym przychamowaniu np. do przejścia dla pieszych. Takie same łomotanie. Kierownica nawet niedrgnie podczas chamowania. A auto dostaje dziwnych turbulencji. Opony po całym sezonie równo zużyte przód i tyl. Chcę jakoś,coś,gdzieś zrobić tylko już pomysłów mi brakuje bo auto mi bardzo dobrze służyło. A ta za przeproszeniem jakaś h...jnia wlazła w auto i pomocy chłopaki potrzebuje by ją wymienić.

1975maniek
Coś wie...
Coś wie...
Model: avensis T27
Silnik: 1,8 benzyna

Post autor: 1975maniek »

Mam pytanie trochę o hamulce ale powiązane z czujnikami cofania.
Czy w t27 po lifcie czyli t29 w wersji prestige jest system samoczynnego hamowania po wykryciu kolizji przez czujniki cofania?. Pytam bo czujniki cofania podpięte są pod pedał hamulca.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
matthews@onet.eu
Stara się...
Stara się...
Model: T27
Silnik: 1.8

Post autor: matthews@onet.eu »

Obrazek
A stare boscha mialem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
AVE
Guru
Guru
Model: T22,T27 jest T27 FL
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)

Post autor: AVE »

czy dobrze wyważone kola ?

XVS
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 2.0 Pb 3 ZR FAE

Post autor: XVS »

XVS pisze:
07 cze 2016, 15:56
dzięki za informację. Miałem sporo samochodów, te które miały sygnalizacje, miały ja w postaci komunikatu, lub kontrolki. Piszczącej blaszki nie miałem nigdy, stąd moje zdziwienie. Od pierwszego zabrzęczenia ile jeszcze klocków jest ? 2mm, 4mm
No Toyota nie rozpieszcza swoich użytkowników. Blaszki, które nie brzęczą ( u mnie nie zabrzęczały) poziom płynu do spryskiwaczy sprawdza się patrząc, czy piany juz nie ma na szybie :)

aciu10
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: avensis t27
Silnik: 2.0 d4d 126km

Post autor: aciu10 »

Witam Kolegów
potrzebuje pomocy
Toyota Avensis 2015 r 2.0 d4d 93Kw czy klocki ceramiczne Jurid White 572600JC będą pasowały do tego autka na przednią oś?
Jakiej firmy tarcze hamulcowe najlepiej współpracują z tymi klockami.
Pozdrawiam

XVS
Coś wie...
Coś wie...

Każde, byleby nie no name. Ludzie kochane, to nie sa takie same klocki jak klocki w samochodach sportowych, gdzie klocek i tarcza jest dobierane. Nie ma co tez liczyć na jakieś drastyczne polepszenie właściwości hamowania samochodu.
https://intercars.pl/produkty/1226410-c ... e-572600jc ru masz kolego opis tych klocków
do Twojego prawdopodobnie pasują te klocki JURID WHITE 572627JC https://intercars.pl/produkty/1226411-c ... e-572627jc ale doczytaj lepiej sam.

aciu10
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: avensis t27
Silnik: 2.0 d4d 126km

Post autor: aciu10 »

oki dzięki XVS za odp. ale wkleiłeś link do klocków tylnej osi a mnie chodziło o przednią stad pytanie bo może ktoś montował i wie na 100% że pasują. Nie chodzi o polepszenie właściwości hamowania a pylenie klocków, a z tarczami chodzi mi oto aby klocki nie zjadły tarczy.

XVS
Coś wie...
Coś wie...

o przepraszam, nie zwróciłem uwagi.A odnosnie pylenia to masz rację.

ODPOWIEDZ