[automat, 2.0 benzyna 2016] Drżenie kierownicy i nadwozia

Wszystko o skrzyniach biegów...
cpt_dzwonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T27
Silnik: 2.0 benzyna

[automat, 2.0 benzyna 2016] Drżenie kierownicy i nadwozia

Post autor: cpt_dzwonek »

Avensis jeszcze na fabrycznej gwarancji (przebieg 28 000). Na postoju z zapiętym na skrzyni Drive samochód dostaje wibracji. Czuć je na kierownicy ale bardziej na budzie nadwozia - po prostu się trzęsie. Na Neutral jest niewiele lepiej. ASO twierdzi, że ten typ tak ma. Zrobili jakieś testy skrzyni i wyszły ok. Czy faktycznie ten typ tak ma, a ja się niepotrzebnie czepiam czy też walczyć z ASO? Co to może być? Podobny efekt mialem w poprzednim samochodzie i tam była to któraś z poduszek (pod silnikiem chyba).
Może mi to ktoś w Warszawie porządnie zdiagnozować?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

sanchopan
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis/Verso CVT
Silnik: 1,8 Valvematic

Re: [automat, 2.0 benzyna 2016] Drżenie kierownicy i nadwozi

Post autor: sanchopan »

Bzdura, nic nie ma drżeć.

pawelsosnecki
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 2.0 Benzyna

Post autor: pawelsosnecki »

Czasem jak się jeszcze grzeje maszyna to drży na postoju. Ale gdy jest rozgrzany to nie drży. Mogą obroty lekko drgać bo tttm to ponoć od klimatyzacji. Ale nie wpływa to za bardzo na odczuwanie tych ruchów przepustnica na drgania samochodu.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

martinez07
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: T27FL2
Silnik: 3ZR

Post autor: martinez07 »

Nic nie drży i nie ma prawa drżeć.

arkadi-sea
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 1,8 benzyna

Post autor: arkadi-sea »

Jedynie kiedy zdarza się odczuwać drżenie to kiedy się odłączy klemy akumulatora na np. 5min, po ponownym podłączeniu ich silnik przez chwilę utrzymuje niższe obroty. Wtedy to skrzynia ponownie uczy się stylu jazdy, na krótką trasę na częstych postojach przy np sygnalizatorach odczuwalne są delikatne drgania. Widać wtedy jak silnik utrzymuje wtedy niskie obroty około 600/min gdy obroty wskoczą na poziom conajmniej 800/min lub z włączonymi światłami i klimą na 1000/min to drgania ustępują. Tak jest w moim przypadku, zwykle ustępuje to po przejechaniu 2-5km.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

arkadi-sea
Coś wie...
Coś wie...

cpt_dzwonek pisze:Avensis jeszcze na fabrycznej gwarancji (przebieg 28 000). Na postoju z zapiętym na skrzyni Drive samochód dostaje wibracji. Czuć je na kierownicy ale bardziej na budzie nadwozia - po prostu się trzęsie. Na Neutral jest niewiele lepiej. ASO twierdzi, że ten typ tak ma. Zrobili jakieś testy skrzyni i wyszły ok. Czy faktycznie ten typ tak ma, a ja się niepotrzebnie czepiam czy też walczyć z ASO? Co to może być? Podobny efekt mialem w poprzednim samochodzie i tam była to któraś z poduszek (pod silnikiem chyba).
Może mi to ktoś w Warszawie porządnie zdiagnozować?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jakie silnik utrzymuje obroty gdy odczuwasz drżenie, przy 1000/min nie powinno się tak dziać, sprawdź i jeżeli są za niskie może potrzebna jakaś regulacja bądź adaptacja.

sanchopan
Coś wie...
Coś wie...

Tak się przypomina, że odłączenie na 5 minut aku nie powoduje, że skrzynia się uczy stylu jazdy od nowa. Miałem takie coś, ale po wymianie skrzyni na nową - natomiast potem wielokrotnie odłączałem aku nawet na dużo dłużej niż 5 minut (demontaż kierownicy i poduchy) i w zakresie skrzyni nic się nie zmieniało.
Myślę, że po prostu odłączenie aku "pomaga" na krótki czas, bo ten czas jest potrzebny albo na odczyt jakiegoś czujnika albo usterka się pojawia po dodatkowych paru chwilach, nie natychmiast.
Nie wiem od czego to są drgania i jak je odczuwasz, ale jeśli chodzi o falowanie oraz zbyt niskie jednocześnie obroty na postoju na D, to pomaga ~1x na 2 lata czyszczenie przepustnicy: zbiera się tam brudy i sterownik nie jest w stanie ustawić przepustnicy na dokładnie jałowym miejscu/obrotach, jakby to tak w uproszczeniu wytłumaczyć. I nie ma nic wspólnego ze skrzynią. Za to auto może nawet zgasnąć czasami.

arkadi-sea
Coś wie...
Coś wie...

Sam czyściłeś czy zlecałeś, jak sam to jakim środkiem zdejmowałeś nalot?
sanchopan pisze:Tak się przypomina, że odłączenie na 5 minut aku nie powoduje, że skrzynia się uczy stylu jazdy od nowa. Miałem takie coś, ale po wymianie skrzyni na nową - natomiast potem wielokrotnie odłączałem aku nawet na dużo dłużej niż 5 minut (demontaż kierownicy i poduchy) i w zakresie skrzyni nic się nie zmieniało.
Myślę, że po prostu odłączenie aku "pomaga" na krótki czas, bo ten czas jest potrzebny albo na odczyt jakiegoś czujnika albo usterka się pojawia po dodatkowych paru chwilach, nie natychmiast.
Nie wiem od czego to są drgania i jak je odczuwasz, ale jeśli chodzi o falowanie oraz zbyt niskie jednocześnie obroty na postoju na D, to pomaga ~1x na 2 lata czyszczenie przepustnicy: zbiera się tam brudy i sterownik nie jest w stanie ustawić przepustnicy na dokładnie jałowym miejscu/obrotach, jakby to tak w uproszczeniu wytłumaczyć. I nie ma nic wspólnego ze skrzynią. Za to auto może nawet zgasnąć czasami.

sanchopan
Coś wie...
Coś wie...

Zlecam zawsze mechanikowi przy okazji spraw olejowych: czasem co 1 rok, a najdalej co 2 lata. Czyści jakimś profesjonalnym sprayem do przepustnic - więcej grzechów nie pamiętam :-D
W każdym razie to wraca po jakimś czasie i nawet nie tyle chodzi o przebieg, co również o czas - bo ostatnio jeżdżę mało. Nota bene po 77 tys. km padł mi sterownik faz rozrządu w 1,8, więc musiałem kombinować, bo nowy (ot, taki silniczek krokowy z elektroniką) bagatela 4200 zł.
Teraz mam cały i świeży silnik do sprzedania, bo silnik używany z 2016 r. z osprzętem kosztował mniej, to osprzęt zostawiłem, a silnik... hmm… jak się nie sprzeda jeszcze przez kilka dni, to chyba na złom wywiozę, bo nie mam gdzie trzymać. Jakby coś, to za 8 stówek puszczę :fajka: Sorry za autoreklamę. :szatanek:

buger
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 2.0 Benzyna

Post autor: buger »

@cpt_dzwonek cześć, wiem że to wykopalisko ale jak zakończyła sie Twoja sprawa? Coś zostało naprawione w ASO? Widzę u siebie podobne objawy, przebieg prawie 90tys.

Edit: Dziś zauważyłem że po wrzuceniu D lub R obroty spadają z ok. 800 do 600 i wtedy pojawia się drżenie. Czy to oczekiwane zachowanie z CVT?

mheniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T27FLII
Silnik: 2.0benz

Post autor: mheniek »

do arkadi-sea
Wyczyscisz sam. Tylko czyść przy odłączonym akumulatorze bo inaczej moze sie rozregulować.
Czyszczę bez demontażu, więc pewnie nie jest całkiem czysta.
Do czyszczenia używam Brake Cleanera. Ważne aby przy okazji przeczyscić również przeplywomierz (przy filtrze powietrza) i tu polecam środek do przeplywomierzy (szybciej odparowuje, choć mozna też benzyna ekstrakcyjną w sprayu) oraz sprawdzic stan filtra powietrza, ktory tez wymieniam przy takiej operacji.

ODPOWIEDZ