Drgania we wnętrzu na wolnych obrotach...

Wszystko o silniku, jego osprzęcie, ukł. wydechowym...
stephan99
Nowicjusz
Nowicjusz

Drgania we wnętrzu na wolnych obrotach...

Post autor: stephan99 »

Witam.

Może jestem przewrażliwiony, ale zauważyłem, że na wolnych obrotach na postoju (rozgrzany silnik) w kabinie wyczuwalne są drgania przenoszone z silnika.

Dla zobrazowania: na tylnej kanapie polozylem pusta reklamówkę i wyrażnie widać jak "drga". Fotel pasażera również widać że wibruje (delikatnie).
Wcześniej chyba tego nie było....
Przebieg: 47k.

Możecie w chwili wolnej zerknąć jak jest u Was? Nie chciałbym bez sensu pojawiać się w ASO...
Z góry dzięki :)
Pozdrawiam.

Paweł.

popi2009
Mistrz
Mistrz
Model: niemamjuztoyoty
Silnik: niemamjuztoyoty

Post autor: popi2009 »

moze Ci to pomoze cos moze nie:

w t22 (2.0 D4D 110KM) czuć drgania na wolnych obrotach, natomiast w t25 (2.0 D4D 126KM) zjawisko takie nie wystepuje. przy 2.2 mysle tez tak nie powinno byc....
Obrazek

stephan99
Nowicjusz
Nowicjusz

popi2009 pisze:moze Ci to pomoze cos moze nie:

w t22 (2.0 D4D 110KM) czuć drgania na wolnych obrotach, natomiast w t25 (2.0 D4D 126KM) zjawisko takie nie wystepuje. przy 2.2 mysle tez tak nie powinno byc....
No właśnie mam podobne wątpliwości - obroty nie falują...
Jeżdze dopiero pół roku tym autem, ale wg mnie wcześniej tak nie było...
Pozdrawiam.

Paweł.

Hanu
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T22
Silnik: 1ZZ-FE 1.8 VVT-i

Post autor: Hanu »

Mam bardzo podobny problem ( a może po prostu TTTM :) ). Na wolnych obrotach ( 780-800) podczas postoju czuję na kierownicy, pedałach i fotelu delikatne wibracje, drżenie. Najczęściej na zimnym silniku, choć nie jest to regułą. Co ciekawe czasami objaw ten zupełnie ustępuje, by powrócić po kilku/ kilkunastu minutach. Podczas jazdy wibracji żadnych nie ma. Co może być powodem takiego zachowania? Poduszki silnika? Poduszki skrzyni? Jakiś luz?

germi
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis
Silnik: 2,2 D-CAT 177KM

Post autor: germi »

stephan99
Nowicjusz
Nowicjusz

Zaczynam powoli "dojrzewać" do wizyty w ASO - gwarancja...
Poproszę serice-man'a by wsiadł do auta, stwierdził fakt i podał najbliższy wolny termin :)
Pozdrawiam.

Paweł.

andruszczak
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: andruszczak »

stephan99, Spróbuj z innym paliwem tym bezsiarkowym o podwyszonej liczbie cetanowej tez mialem taki problem

artur.hol77
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: artur.hol77 »

powiem tak jak jest u mnie.toyota avensis 2.0 td 99 drgania takie ze wysiedziec nie idzie oczywiscie na wolnych obrotach delikatne musniecie pedalem gazu problem znika.ale ile moznago muskac.wiec postanowilem udac sie do serwisu imadrzy ludzie pomacali tam iowdzie i stwierdzili ze poduszka olejowa .wymienilem.nic nie pomoglo.znow wizyta w serwisie ,stwierdzili ze to sprzeglo .wymiana.nic z tego tak samo tylko koszty.wizyta poraz kolejny i stwierdzono ze albo kolo zamachowe albo ktos grzebal w silniku i zalozyl nie wywarzony tlok.wkuzylem sie tylko i powiedzialem co mysle na temat serwisu.czyli jaki wniosek pracuja tam same .....i tyle bedzie sie trzeba pomeczyc i znalesc problem samemu.

cezar02
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: cezar02 »

W mojej T-25 jest podobnie (drgania co prawda do wytrzymania ale są), dotyczy to jednak tylko w czasie postoju na biegu (automat). Po wrzuceniu "N" - drgania znacząco milkną. Czy w moim jest usterka jak w/w?

adammanch
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: adammanch »

witam wszysdkich jestem nowym użytkownikiem,mialem taki sam problem i dość długo z nim walczyłem Avensis 2.0vvt-i t-4.znajomy polecił mi żeby zdjąć plastikową rurę na wyłączonym silniku zpsikać preparatem do czyszczenia silniczek krokowy odpaliłem auto dobrze przegazowałem żeby przeczyścilo i ponownie powtórzyłem.odziwo pomogło obroty są stabilne i niema dzrżenia jak narazie wszysdko ok.-pozdrawiam
adammanch

manonfire
Stara się...
Stara się...
Silnik: 1ZZ-FE

Post autor: manonfire »

adammanch pisze:zdjąć plastikową rurę
Którą plastikową rurę?
Toyota Avensis I FL 1,8 VVT-I '01 LTB

adammanch
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: adammanch »

przepraszam nie silniczek tylko prepustnicę a rurę tą dochodzącą od filtra
adammanch

droset
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: droset »

stephan99, u mnie (2.0 D4D 126KM) drgania były identyczne, byłem z tym aż w czterech serwisach ASO Toyoty. Wszędzie usłyszałem, że to normalne w tym aucie a na Żeraniu zaprowadzono mnie na plac od wewnątrz, pozwolono odpalić nowego jeszcze nie zarejestrowanego Avensisa i faktycznie drgania były identyczne. Po tym doświadczeniu zbastowałem i przyjąłem do wiadomości, że TTTM.

wtom
Mistrz
Mistrz
Model: i45
Silnik: 2.4 GDI

Post autor: wtom »

klekot to klekot i klekotem pozostanie :jezyk: zawsze da się odczuć, że to "rzepak" :-D szczególnie d4d, bo kulturą nie grzeszą

ave jacek
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: ave jacek »

Witam
Też mam to samo w swojej ave d4d -kultura pracy stawia wiele do życzenia.
Ostatnio miałem okazję posłuchać pracy silnika mazdy -rewelacja [cichutka i bez żadnego klekotania.

popi2009
Mistrz
Mistrz
Model: niemamjuztoyoty
Silnik: niemamjuztoyoty

Post autor: popi2009 »

kolego zalezy jakie generacje silnika porownojesz. jak ja porownoje prace d4d w moim t22fl do d4d w t25fl ojca to tez moge powiedziec ze zero klekotu i wogole.

wiem jedno, po wykonaniu wczoraj przegladu, wymianie wszystkich filtrow, i plynow jakie sie da (nawet w skrzyni czy sprzegle) silnik pracuje znacznie ciszej

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

ave jacek pisze:Też mam to samo w swojej ave d4d -kultura pracy stawia wiele do życzenia.
masz cos uszkodzone (straszna klepanina jest np. jak wtryski leza), avka jest dosc kulturalnym dieslem, chyba vw z tdi pd nie jechales :cfaniak:

pozdr :-D

ave jacek
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: ave jacek »

Prawda vw tdi nie miałem okazji jeździć ,a jeżeli chodzi o mazdę 323 ten sam rocznik 02.

kolumb
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: kolumb »

Tez ma ten sam problem .Na postoju caly samochod jakby drżal.Moze to tylko sie mi wydaje bo to stalo sie nie dawno i to pierwsze moje odczucie.Czy to juz kolo dwumasowe?

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

moze ale nie musi, u mnie auto wpadalo cyklicznie w dragania (przychodzily i przechodzily cyklicznie), po wymianie dwumasu przeszlo, ale problem moze miec inne pochodzenie, lepiej dobrze to posprawdzaj zanim zaczniesz cokolwiek robic :tak:

pozdr :-D

ODPOWIEDZ