Pasek klinowy

Wszystko o silniku, jego osprzęcie, ukł. wydechowym...
Awatar użytkownika
Samsung
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 diesel

Pasek klinowy

Post autor: Samsung »

Mam nadzieję, ze takie grono specjalistów coś poradzi. Otóż po zakupie Avensis r.99 wymieniłem płyny, filtry, pasek rozrządu oraz paski klinowe - i tu zaczyna się najlepsze. Za każdym razem rano po uruchomieniu silnika pasek klinowy piszczy (pisk nie jest głośny, ale tak to już jest w przyrodzie, że ci którzy maja słaby wzrok dla równowagi posiadają lepszy słuch i ten pisk mnie fkurfia :glupek:).
Byłem ponownie w serwisie, gość zdjął pasek, przełożył go o 180 stopni, ponownie założył, odpowiednio naciągnął i dalej jest to samo. Pasek jest nowy - prosto ze sklepu. Jeszcze jedno - piszczenie pojawia się głównie po dojściu silnika do 2100 - 2200 obr/min.
Mam radę na tego gada - wystarczy podłożyć świecę pod pasek przy działającym silniku i w jednej chwili przestaje jak ręką odjął, ale te codzienne otwieranie maski pod blokiem źle wpływa na moje morale. Może ktoś z Was miał taki problem i wie jak temu zaradzić. Czekam na wszelkie sugestie.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2008, 15:18 przez Samsung, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

Piotrek_LU
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: Piotrek_LU »

Samsung pisze:odpowiednio naciągnął
???
Odpowiednio naciągnięty pasek nie powinien piszczeć. Kilka dni po wymianie pasków w moim Ave też "zaczęło mi piszczeć" ale piszczało tylko przy skręcaniu (pasek od wspomagania). Pojechałem do mechanika, i w 2 minuty naciągnął mi pasek od wspomagania i po problemie. Przy zmianie pasków może się zdarzyć że pasek się "ułoży" po jakimś czasie i trzeba go ponownie wyregulować.
Wg "mojej medycyny" to pasek jest za luźny. :tak:
Może zmień mechanika ???
Mogę ci polecić mechanika pod Lublinem który mi piszczenie paska wyleczył.
;-)

Awatar użytkownika
MaŁy_RaDeK
Administrator
Administrator
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8

Post autor: MaŁy_RaDeK »

Kup pparat (taki w spray'u) do pasków klinowych i popsikaj go (na pracującym silniku).
Może coś pomoże...

Awatar użytkownika
Samsung
Coś wie...
Coś wie...

Dzięki za porady. Spróbuję środka w sprayu. Jak się nie poprawi wtedy pozostaje tylko wizyta u "automedyka" polecanego przez Piotra _LU. :-)
Obrazek

Obrazek

CarinaGTI
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: CarinaGTI »

naciągnąć, byle nie przegiąć, ale lekko dociągnąć i było po kłopocie w moim Yarisie.
Obrazek
Hilux 140KM@370Nm
Yaris 90KM@210Nm

CATAN
Stara się...
Stara się...

Re: Piszczący pasek klinowy

Post autor: CATAN »

Mój koleś stosował przetarcie paska płynem hamulcowym.
Nie próbowałem, bo nie miałem potrzeby, może któryś (aś) wie coś wiecej w tym temacie ?

Awatar użytkownika
MaŁy_RaDeK
Administrator
Administrator

CATAN pisze:Mój koleś stosował przetarcie paska płynem hamulcowym.
Moim zdaniem to kiepski pomysł.
Płyn hamulcowy jest raczej "agresywny" dla gumy - nie polecam !

Piotrek_LU
Coś wie...
Coś wie...

CarinaGTI pisze:byle nie przegiąć
wszystko z umiarem :tak: , (bo strzteli :bojesie: )

Awatar użytkownika
Samsung
Coś wie...
Coś wie...

Wczoraj zakupiłem piankę Prestone Belt Dressing. Spryskałem powierzchnię paska przy uruchomionym, na biegu jałowym, silniku. Dzisiaj, po uruchomieniu silnika słabe piski były słyszalne przez jakieś 5-8 sekund :nuda: a potem ........ upragniona cisza :jupi: .
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
MaŁy_RaDeK
Administrator
Administrator

Cieszymy się razem z Tobą :-D
Dla pewności potórz operację... ;-)

Awatar użytkownika
Samsung
Coś wie...
Coś wie...

MaŁy_RaDeK pisze:Cieszymy się razem z Tobą :-D
A żebyś Ty wiedział Kolego jak ja się ciszę z tej ciszy, nawet nie masz pojęcia. Z natury jestem drobiazgowy i męczą mnie takie sytuacje gdy coś nie działa tak jak działać powinno. W takich sytuacjach mój cały humor (a czasami mam go sporooooo :hihihi: ) znika i pojawia się dopiero po udanej naprawie.
Obrazek

Obrazek

gradek

Post autor: gradek »

Samsung, moja Ave miewa identyczne piski, ale ostatnio się jakoś uspokoiły (może przez te upały). Jakiś czas temu byłem u mojego mechanika. Stwierdził, że piski są m.in. spowodowane uszkodzonym kołem pasowym wału korbowego. To jest taki wałek z dwóch metalowych (chyba żeliwnych) elementów połączonych ze sobą gumową przekładką. Ma to tłumić drgania. Czy ktoś już jest po wymianie takiego koła? W Toyocie powiedzieli mi ok 1200 zł za samo koło. W jakimś sklepie online znalazłem takie koło w podobnej cenie. Trochę drogo, jak na kawałek metalu :-(

Awatar użytkownika
Samsung
Coś wie...
Coś wie...

Moje szczęście trwało króciutko. :-( Znów słyszę te piszczenie. Ta pianka jest tyle warta co nic. Na jutro jestem umówiony z mechanikiem. €€€ :bojesie: Dość tej zabawy w kotka i myszkę.
Obrazek

Obrazek

Piotrek_LU
Coś wie...
Coś wie...

Jak tam pasek? Piszcy jeszcze?

Awatar użytkownika
Samsung
Coś wie...
Coś wie...

Piszczy, ale coraz mniej. Mechanik, do którego dałeś mi namiary jest nad morzem na urlopie. Takiemu to dobrze :tak: Muszę znaleźć chwilę czasu i sam go wymienię. Dzięki za pamięć.
I jeszcze coś. Otóż zamieściłem w dziale technicznym pytanie dotyczące koła dwumasowego. Nikt mi na nie nie odpowiedział, a sporo ludzi czytało już ten post, może Ty się w tych sprawach orientujesz ?
Obrazek

Obrazek

Piotrek_LU
Coś wie...
Coś wie...

Wczoraj dzwoniłem do tego mechanika i jest już po urlopie (w czwartek się tam wybieram).
Co do koła to temat przerabiałem :-( .

Awatar użytkownika
qadD4D
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Prius
Silnik: 1,8 Hybrid

Post autor: qadD4D »

no mam podobnie przeleciałem swoją avka 30 kkm wymieniłem 4 paski-każdy piszczał bardziej lub mnie a naciaganie dawało tylko pogorszenie efektu :wsciekly: Byłem nawet w Aso i oni stwierdzili luz osiowy na pompie wspomagania i zasugerowali jej wymianę :jacipokaze: :wsciekly: paski oprócz piszczenia scierały od strony silnika-oprócz aso i "swojego serwisu"byłem u kilku speców i też "kaplyca"na forum xtt też nikt nic ciekawego nie wymyślił :nuda: problem jest bo pisali tez o tym w motonews ??? ja radzę sobie z tym piskiem za pomoca silikonu w spray'u pomaga na 3-7 dni (przykry efekt uboczny-zbiera się troche kurzu/brudu)ALE :ok: przed wyjazdem na wakacje dla pewności wymieniłem ten pasek(jechałem do Chorwacji)ponieważ tak jak pisałem był wytarty od strony silnika no i jest nadzieja :czytaj: :jezyk: :ok: załozyli mi pasek Gates'a ,który jest widocznie węższy od montowanych poprzednio machnałem go tylko raz czy dwa silkonem samej Chorwcji i bez zbednych efektów dźwiękowych pękło 3,5kkm moze więc to jest to???

Awatar użytkownika
Samsung
Coś wie...
Coś wie...

I ja pozbyłem się nieszczęsnego pisku. Otóż, dowiedziałem się, najpierw od sprzedawcy w sklepie a później od mechanika, że do "japończyków" nie powinno się pakować pasków europejskich (mają inny kształt rowków). I to była prawda. Poprzedni pasek był firmy Gates o symbolu 5PK 1210. Teraz zakupiłem pasek firmy Bando 5 PK 1200 (45 zł). Być może i ta różnica w długości mogła mieć swoje znaczenie, niemniej poprzedni pasek zamontowali mi "specjaliści" z polecanego serwisu. W każdym bądź razie teraz za niecałe 60 zł (dyche dałem u mechanika za założenia paska) mam wreszcie upragnioną ciszę. :ok:
Obrazek

Obrazek

grzechu
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: E12
Silnik: 1ND-TV

Post autor: grzechu »

Może jakieś sugestie jak ten pasek samemu wymienić. U mnie też popiskuje,szczególnie rano jak silnik jest zimny,a że też jestem estetą :-D nie lubię jak mi coś skrzypi. Ja mam silnik CT220. Wczoraj zakupiłem pasek Contitech 5PK1200 (tego firmy Bando nigdzie nie znalazłem), a dziś próbowałem go wymienić. Próbowałem, bo nie udało mi się ruszyć tego napinacza. Jest tam taka śruba, która wygląda na regulację ,ale kreciłem tą śrubą i koło ani drgnie. Może, ktoś próbował to wymieniać samemu?
Jakieś sugestie?.... :-)

mobi25
Stara się...
Stara się...

Post autor: mobi25 »

witam

tez mam problem chyba z paskiem, rano jak silnik jest zimny to z okolicy paska słychać szum i delikatne piszczenie. Kiedy wkrecam go na obroty to piszczenie sie wzmaga , tak dzieje sie do momentu kiedy silnik nie rozgrzeje sie do swojej normalnej temp. pracy , po czym piszczenie znika ale nadal słychac delikatny szum choc nie tak głośny ja na zimnym.
Teraz pytanie czy to wina tylko paska czy moize coś z jakimiś łożyskiem.
Silnik to D4D.

Witam
Stało sie coś dziwnego pasek przestał piszczeć , nawet po nocnym czuwaniu rano zero tego upierdliwego dzwięku . Nie wiem czy sie cieszyc czy raczej martwić ze to cisza przed burzą bo nagle z dnia na dzień spkój . Normalnie hydrozagadka.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2007, 14:22 przez mobi25, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ