[T27] trzeszczenie uchwytów wewnętrznych drzwi

Wszystko o wnętrzu, jego elementach i dodatkowych akcesoriach...
Awatar użytkownika
komex23
Stara się...
Stara się...
Model: avensis t27 sed/komb
Silnik: 1.8/1.8

Re: [T27] trzeszczenie uchwytów wewnętrznych drzwi

Post autor: komex23 »

Pan Jmiołek?
komex23

1975maniek
Coś wie...
Coś wie...
Model: avensis T27
Silnik: 1,8 benzyna

Post autor: 1975maniek »

[quote="komex23"]Pan Jmiołek?[/Tak jest o mistrzem tego działu który zajmuje się takimi rzeczami

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
komex23
Stara się...
Stara się...

Oki. Dzięki za namiar. Chciałem się upewnić że nazwisko "Jmiołek" faktycznie istnieje.
Będę pytał zatem o tego fachowca.
komex23

1975maniek
Coś wie...
Coś wie...

komex23 pisze:Oki. Dzięki za namiar. Chciałem się upewnić że nazwisko "Jmiołek" faktycznie istnieje.
Będę pytał zatem o tego fachowca.
Zrobione?.

Awatar użytkownika
komex23
Stara się...
Stara się...

Dopiero w czwartek jestem umówiony w ASO. Wówczas dam znać.
komex23

Awatar użytkownika
komex23
Stara się...
Stara się...

okazało sie ze p.Imiołek jeszcze na urlopie, wiec musze jednak poczekac ..
komex23

Awatar użytkownika
komex23
Stara się...
Stara się...

Udało się,
Pan Apoloniusz Imiołek z ASO Wałbrzych rzeczywiście zna się na rzeczy i ma znakomite podejście do człowieka.
Polecam na 100% jako rzetelnego diagnoste.
Efekt trzeszczenia usunięty w 90%, ze względu na specyfikę użytych materiałów (wszędobylskie oszczedności u producentów) niestety nie ma możliwości usunięcia tego defektu w 100%, ale załągodzić w duuuzym stopniu już tak.
komex23

iguan
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: iguan »

Pytanie w takim razie czy ktokolwiek widzial ew. dowiadywal sie co i w jaki sposób było na ta okoliczność robione tak żeby można było samemu się z tym uporać? Pytanie podstawowe czy trzeba demontować cały boczek czy tylko jakoś się dobrać do samego uchwytu? Auto mam jeszcze na gwarancji ale jak pomyśle że mam oddać żeby mi jakiś rzeźnik w szelkach drzwi rozbierał i nie daj coś urwał to szczerze wole znosić trzeszczenie albo samemu spróbować...

Awatar użytkownika
komex23
Stara się...
Stara się...

Jak na załączonym foto wystarczy zdemontować górna część uchwytu. Było to robione przy mnie ale nieprzerwanie że mnie. Wygladalo że schodzi w miarę bez żadnych narzedzi. Górna część uchwytu jest na zatrzaski. Trzeba ją umiejętnie wypiąć do siebie ciągnąć jakby połówkę uchwytu. Montaż analogicznie na kliki.
Środek jaki został użyty to odrdzewiacz Bernera. Ale jak pisałem to nie usuwa całkowicie problemu trzeszczenia a tylko zalagadza. Myślę że trzebaby pomyśleć o jakimś innym materiale może izolacji żeby umieścić między te elementy wowczas może problem zniknąłby zupełnie.

Zdjęcie jest z T27 ale w T27 FL2 wygląda to analogicznie. A strzałki oznaczają miejsca przykręcenia całego uchwytu do drzwi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
komex23

Majek
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1.8

Post autor: Majek »

Witajcie,

Dla potomności pozwolę sobie podbić ten wątek - może komuś się przyda.

U mnie trzeszczenie wewnętrznych uchwytów drzwi zostało usunięte w Toyota Zduńska Wola. Nie wiem dokładnie, co zrobili, ale rozwiązali problem w 99% i od listopada zeszłego roku złapanie za uchwyt już nie generuje irytujących dźwięków. Polecam to ASO w tej kwestii.

Mam też pytanie, skoro już o trzaskach mowa. Czy w Waszych Avkach również potrzaskuje deska rozdzielcza, szczególnie przy podszybiu oraz przy lewym przednim słupku? U mnie Ave T27FL (2016) zdarza się to na krótkich, poprzecznych nierównościach (takich na których auto twardo dobija zawieszeniem).

Zastanawiam się czy z tym walczyć na gwarancji. Z opinii w internecie (zresztą w zasadzie potwierdzają to nawet początkowe wpisy w tym wątku) wynika, że trzaski we wnętrzu avensisa to norma, szczegónie w T27FL ale wolę spytać przy okazji. Udało mi się usunąć trzaski w bagażniku, teraz uchwyty, może warto zrobić coś z deską, choć to już aż tak nie irytuje, o ile jedzie się po w miare równej drodze.

Jak jest u Was?

Dzięki!

Awatar użytkownika
AVE
Guru
Guru
Model: T22,T27 jest T27 FL
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)

Post autor: AVE »

dla potomnych to by fajnie było wiedzieć co to super aso zrobilo,
a tak to potomni nic nie skorzystaja

1975maniek
Coś wie...
Coś wie...

Majek pisze:Witajcie,

Dla potomności pozwolę sobie podbić ten wątek - może komuś się przyda.

U mnie trzeszczenie wewnętrznych uchwytów drzwi zostało usunięte w Toyota Zduńska Wola. Nie wiem dokładnie, co zrobili, ale rozwiązali problem w 99% i od listopada zeszłego roku złapanie za uchwyt już nie generuje irytujących dźwięków. Polecam to ASO w tej kwestii.

Mam też pytanie, skoro już o trzaskach mowa. Czy w Waszych Avkach również potrzaskuje deska rozdzielcza, szczególnie przy podszybiu oraz przy lewym przednim słupku? U mnie Ave T27FL (2016) zdarza się to na krótkich, poprzecznych nierównościach (takich na których auto twardo dobija zawieszeniem).

Zastanawiam się czy z tym walczyć na gwarancji. Z opinii w internecie (zresztą w zasadzie potwierdzają to nawet początkowe wpisy w tym wątku) wynika, że trzaski we wnętrzu avensisa to norma, szczegónie w T27FL ale wolę spytać przy okazji. Udało mi się usunąć trzaski w bagażniku, teraz uchwyty, może warto zrobić coś z deską, choć to już aż tak nie irytuje, o ile jedzie się po w miare równej drodze.

Jak jest u Was?

Dzięki!
Mi wymieniono całą deskę w Wałbrzychu, bo mi trzeszczała tak jak piszesz na kostce granitowej. Irytowało mnie to bardzo bo muszę codziennie jeździć po tej kostce. Jest coś dziwnego w mocowaniu tych desek z lewej strony przy słupku szyby. Jedne maja obniżone mocowanie poniżej tej kreski (załamaniu) na słupku a inne modele mają tak że pokrywa się z tą kreską. Obecnie jest Ok po tej wymianie (około 9 miesięcy), ale cały czas obserwuje i nasłuchuję.

Majek
Nowicjusz
Nowicjusz

AVE pisze:dla potomnych to by fajnie było wiedzieć co to super aso zrobilo,
a tak to potomni nic nie skorzystaja
Oczywiście, masz rację, natomiast ASO nie chciało podzielić się tajnikami sztuki. Natomiast pomyślałem, że jednak być może komuś (na przykład z łódzkiego, z samochodem nadal na gwarancji) ta informacja się przyda, dlatego ją tu podałem.

Podobnie, ja z przyjemnością skorzystam z informacji, gdzie chętnie i skutecznie rozwiązują trzaski deski - niekoniecznie interesuje mnie, co konkretnie zrobią, byle zrobili.

Pozdrawiam,

Majek
Nowicjusz
Nowicjusz

1975maniek pisze: Mi wymieniono całą deskę w Wałbrzychu, bo mi trzeszczała tak jak piszesz na kostce granitowej. Irytowało mnie to bardzo bo muszę codziennie jeździć po tej kostce. Jest coś dziwnego w mocowaniu tych desek z lewej strony przy słupku szyby. Jedne maja obniżone mocowanie poniżej tej kreski (załamaniu) na słupku a inne modele mają tak że pokrywa się z tą kreską. Obecnie jest Ok po tej wymianie (około 9 miesięcy), ale cały czas obserwuje i nasłuchuję.

Dzięki wielkie za informacje! Czyli jednak da się.

Czyli masz już zupełną ciszę? Czy ASO 'chętnie' współpracowało czy trzeba było nawiedzać ich wielokrotnie?

Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś opinie dotyczące występowania bądź nie trzasków deski, chętnie przeczytam.

Pozdrawiam!

1975maniek
Coś wie...
Coś wie...

Majek pisze:
1975maniek pisze: Mi wymieniono całą deskę w Wałbrzychu, bo mi trzeszczała tak jak piszesz na kostce granitowej. Irytowało mnie to bardzo bo muszę codziennie jeździć po tej kostce. Jest coś dziwnego w mocowaniu tych desek z lewej strony przy słupku szyby. Jedne maja obniżone mocowanie poniżej tej kreski (załamaniu) na słupku a inne modele mają tak że pokrywa się z tą kreską. Obecnie jest Ok po tej wymianie (około 9 miesięcy), ale cały czas obserwuje i nasłuchuję.

Czyli masz już zupełną ciszę? Czy ASO 'chętnie' współpracowało czy trzeba było nawiedzać ich wielokrotnie?

Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś opinie dotyczące występowania bądź nie trzasków deski, chętnie przeczytam.

Pozdrawiam!
Zaczęli od szukania skąd dochodzą trzaski, byłem chyba 4 razy aż zdecydowano się najpierw na podmianę z Innego auta a potem jak się okazało że po podmianie jest Ok zamówiono nową deskę i wymieniono. Teraz jest dobrze, ale cały czas obserwuję i nasłuchuje. Trzaski mogą dochodzić z kratek nawiewnych bo mi jedną też wymieniono. Ten egzemplarz moim zdaniem jest lepiej wyciszony niż poprzedni i wszystko słychać. Ponadto plastiki są gorszej jakości niż w poprzedniej wersji.

Majek
Nowicjusz
Nowicjusz

1975maniek pisze:
Majek pisze:

Pozdrawiam!
Zaczęli od szukania skąd dochodzą trzaski, byłem chyba 4 razy aż zdecydowano się najpierw na podmianę z Innego auta a potem jak się okazało że po podmianie jest Ok zamówiono nową deskę i wymieniono. Teraz jest dobrze, ale cały czas obserwuję i nasłuchuje. Trzaski mogą dochodzić z kratek nawiewnych bo mi jedną też wymieniono. Ten egzemplarz moim zdaniem jest lepiej wyciszony niż poprzedni i wszystko słychać. Ponadto plastiki są gorszej jakości niż w poprzedniej wersji.

Super. Dziękuję Ci za szybką odpowiedź!

iguan
Stara się...
Stara się...
Silnik: 1.8 benzyna

Post autor: iguan »

Chciałem odgrzebać temat trzeszczących uchwytów wewnętrznych drzwi, z którymi poradziłem sobie przy użyciu taśmy parcianej Tesa - taka jak do owijania wiązek kabli (koszt 10 zł). Taśma doskonale tłumi a przy tym jest cienka (bodajże 280um). Przyczyna trzeszczenia leży wzdłuż całego uchwytu, na styku jednego i drugiego elementu - i tylko tu. Początkowo myślałem, że chodzi o same zatrzaski, na które łączy się obydwie części ale nie - jest to kwestia samego styku obydwu elementów (sprawdziłem oklejając tą samą taśmą same zatrzaski ale kompletnie nic to nie dało). Zdjąłem zewnętrzną część uchwytu - widok jak na 1 zdjęciu. Następnie nakleiłem po jednym pasku (przygotowałem sobie wcześniej takie o szerokości ok 5mm) na obydwie strony - mniej więcej na równo z krawędziami - są tam delikatne rowki więc jak później przejedzie się po tym paznokciem to wypełnią to newralgiczne miejsce a nie będą wystawać po złożeniu wszystkiego do kupy - widok po naklejeniu na zdj 2. Na koniec zakładamy zewnętrzną część uchwytu i następuje idealna cisza (zdj 4). Uchwyty nawet nie pisną podczas zamykania drzwi. Koszt jak wspomniałem 10 zł i jakieś 45 minut na wszystkie drzwi :) Co najważniejsze sposób będzie trwały, bo z taśmą na pewno nic się nie będzie działo (jest poza tym dociśnięta elementami uchwytu) czego nie można powiedzieć w przypadku użyciu jakiegoś tam płynnego środka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ