schodzi mi lakier z nowego auta

Wszystko o nadwoziu i jego elementach...
Jowita39
Nowicjusz
Nowicjusz

schodzi mi lakier z nowego auta

Post autor: Jowita39 »

W styczniu kupiłam nowe auto z salonu.Wszystko było ok dopóki nie zauważyłam,że lakier tj ta wierchnia warstwa lakieru schodzi z drzwi od strony pasażera.Co mam zrobić? W serwisie powiedzieli mi,że pomalują mi drzwi na nowo w ramach gwarancji.Jednak mnie to nie przekonuje,bo tak jest dla nich najłatwiej, a ja nadal nie będę znała przyczyny.Może możecie mi coś poradzić?

Toost
Coś wie...
Coś wie...
Model: T25
Silnik: 2.0 vvti

Post autor: Toost »

oj oj
chyba bym pojechał do rzeczoznawcy, żeby ocenił, czy samochód przed sprzedażą nie był malowany w serwisie po tym jak "spadł z lawety"
pozdrawiam
Tomek Toost

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

Jowita39 pisze:W serwisie powiedzieli mi,że pomalują mi drzwi na nowo w ramach gwarancji
z tego co wiem to niestety prawidlowa droga, gwarant usuwa usterke i decyduje o sposobie jej usuniecia
czy chodzi o toyote?

pozdr :-D

Toost
Coś wie...
Coś wie...

Tylko pytanie czy wypiaskują, odłuszczą, dadzą podkład, kila warstw koloru i bezbarwny czy tylko podejdzie jakiś czesiek z pistoletem i psiknie nie oklejając nawet szyb?
pozdrawiam
Tomek Toost

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

Toost pisze:Tylko pytanie czy wypiaskują, odłuszczą, dadzą podkład, kila warstw koloru i bezbarwny czy tylko podejdzie jakiś czesiek z pistoletem i psiknie nie oklejając nawet szyb?
z tym Czesiem to spokojnie :tak: , bo mamy kilku na forum :cfaniak: , ja widzialem standard lakierowania w warsztacie robiacym dla toyoty, i powiem tak: mucha nie siada :ok:

Toost
Coś wie...
Coś wie...

specjalnie "małom lietrom" napisane :-D

jeśli tak naprawiają to tylko bym się upewnił że mi rozbitka nie sprzedali i jeśli wada fabrycza to nowy lakier na drzwi, a jeśli klepany to nową furę
pozdrawiam
Tomek Toost

Comet
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: Comet »

wrc pisze:
Toost pisze:Tylko pytanie czy wypiaskują, odłuszczą, dadzą podkład, kila warstw koloru i bezbarwny czy tylko podejdzie jakiś czesiek z pistoletem i psiknie nie oklejając nawet szyb?
z tym Czesiem to spokojnie :tak: , bo mamy kilku na forum :cfaniak: , ja widzialem standard lakierowania w warsztacie robiacym dla toyoty, i powiem tak: mucha nie siada :ok:

No niestety nie zgodzę się do końca, moje auto było malowane w RAdości- konkretnie przedni zderzak i niestety musiałem go malować juz u Pana Henia, ktory zna się na rzeczy. Barany ponoć nie dali podkładu do plastiku i dlatego lakier odskakiwał plastrami.
Szukasz nowej części - zapytaj, może będę mógł pomóc.....

odyseuszek
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25
Silnik: 1AZ-FSE

Post autor: odyseuszek »

Zgłoś na PIŚMIE sprzedawcy listem polecony wadę i zażądaj wymiany rzeczy na wolną od wad w oparciu o przepisy ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z uwagi na niezgodność towaru z umową.
Zwróć uwagę kto jest sprzedawcą - diler czy TMP (sprawdź na fakturze) i pośpiesz się, żeby to zrobić przed upływem 6 miesięcy od zakupu.
Jeśli nie zgodzą się na wymianę to odstąpisz od umowy i odzyskasz kasę, oczywiście trochę przepychanek, w tym sądowych może konieczne.
Miałem okazję pomagać w podobnej sprawie dotyczącej Fiata Punto i klient jeździ teraz nowym Punciakiem.

droset
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: droset »

odyseuszek pisze:Zgłoś na PIŚMIE sprzedawcy listem polecony wadę i zażądaj wymiany rzeczy na wolną od wad w oparciu o przepisy ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z uwagi na niezgodność towaru z umową.
Zwróć uwagę kto jest sprzedawcą - diler czy TMP (sprawdź na fakturze) i pośpiesz się, żeby to zrobić przed upływem 6 miesięcy od zakupu.
Jeśli nie zgodzą się na wymianę to odstąpisz od umowy i odzyskasz kasę, oczywiście trochę przepychanek, w tym sądowych może konieczne.
Miałem okazję pomagać w podobnej sprawie dotyczącej Fiata Punto i klient jeździ teraz nowym Punciakiem.
100% racji.
Generalnie dobre polakierowanie tych drzwi nie jest złym rozwiązaniem, jest uzasadnione i trudno się dziwić, że dealer nie bedzie chciał wymienić auta, ale ja bym walczył o wymianę tylko z jednego powodu, jeżeli lakier schodzi z powodu wady fabrycznej a nie po cichej naprawie u sprzedawcy, to nie ma żadnej gwarancji, że za chwile nie bedzie odchodził na innych częściach karoserji.

BoB77
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T22 FL SW
Silnik: D-4D

Post autor: BoB77 »

Oddac im do polakierowania i nie martwic sie na zapas :ok:
Obrazek

MP3 USB SD AUX w fabrycznym radiu
ZMIENIARKI MP3 / Bluetooth

stiopa46
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Avensis T22,
Silnik: 1.6

Post autor: stiopa46 »

Podobne przeboje mieli swego czasu własciciele kii było na tv turbo.
siemka

jeszcze sie taki nie urodził żeby wszystkim dogodził

http://krematorium.szczecin.pl/index.php

Toost
Coś wie...
Coś wie...

drzwi są zdaje się malowane oddzielnie, więc reszta może być całkiem OK. Tylko skoro płaci się 100 kawałków za odłażący lakier to jest coś nie tak, a przynajmniej nie tak miało być.
pozdrawiam
Tomek Toost

Awatar użytkownika
emilioo
Coś wie...
Coś wie...
Model: A.3
Silnik: 2.0 fsi 150km

Post autor: emilioo »

moja zona kupila w 2003 peugota 206 z salonu. miala maly dzwonek w zimie wiec trzeba bylo auto naprawc w aso bo byl jeszcze na gwarancji. trzeba bylo wymienic maske i blotnik z przodu. a oni orzekli ze samochod nie nadje sie do naprawy no i byla wojna. na szczescie wygralismy i wymienil wszystko no nowe graty. jednak zmiezam do tego ze jak sprzedawalem ten samochod w marcu 2009 kupiec chcial jechac na przeglad dla pewnosci a wiec ja pewny ze nic nie znajda sie zgodzilem. a tam fachman wzial miernik lakieru i zaczal badac maska i zderzak byly ok choc wymieniana az nagle mnie wola i mowi ze samochod mial malowany tylny lewy blotnik i slupek. co nigdy nie mialo miejsca. wniosek jest taki ze samochod spadl podczas transportu :diabel: :diabel: :diabel:

ODPOWIEDZ