T27 - wymiana głośników

Nagłośnienie w Avensis
birkin
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis
Silnik: 1.8 benzyna

T27 - wymiana głośników

Post autor: birkin »

Witam. Od niedawna posiadam Toyotę Avensis T27 kombi z 2011 roku i trochę nie podoba mi się brzmienie muzyki a przede wszystki basy, które za bardzo "dudnią" w uszach. Jak je zmniejsze to są za słabe. Chodzi mi o to aby te basy były bardziej odczuwalnie w jak to się mówi "kiszkach" niż w uszach. Czy wymiana głośników na lepsze coś da czy może radio TNS510 jest za słabe? Nie chcę wymieniać radia a jeśli wymiana głośników by pomogła to jaki zestaw polecacie w kwocie do 500 - 600 złotych?

Awatar użytkownika
SaRiM87
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T25
Silnik: 2.0 D4D 1CD

Re: T27 - wymiana głośników

Post autor: SaRiM87 »

Hej. Nie jestem mistrzem CA, ale z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że dużo daje wytłumienie drzwi. Nie będę się rozpisywał jak to zrobić i jakich mat użyć, bo wszystko znajdziesz na necie. Polecam jedynie na zew części drzwi (na mate bitumiczną) zaraz za głośnikiem nakleić kawałem pianki, bas robi się miększy :ok: Generalnie w CA rzadko kto wykorzystuje seryjne radio, słaba jakość podzespołów, brak wyjścia RCA i mocy nie za wiele...

Rolka
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Corolla E12
Silnik: 1.4 vvt-i

Post autor: Rolka »

Jeśli basy mają być zauważalnie lepsze to rozważ montaż subwoofera. U siebie założyłem sub z mazdy z zestawu Bose w koło zapasowe. Dodatkowe wygłuszenie drzwi matą alubutylową 2,5mm i tapicerki pianką kauczukową 9mm dużej rewolucji nie wprowadziło. Dołożenie suba dało efekt trudny do niezauważenia.

leju666
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic

Post autor: leju666 »

Podłączę się pod temat, czy ktoś może próbował wymienić oryginalne głośniki 6x9 na inne, zamiast na 165 cm z dystansem?
Dużo jest rzeźbienia przy takiej przeróbce? W sumie jak można wsadzić głośnik o większej powierzchni to czemu nie? :) Z wytłumieniem drzwi to jest tak, że chyba dopóki się nie zaklei otworów produkcyjnych w drzwiach bitumem, to wygłuszenie nie wiele da. Ja osobiście tłumiłem pianką 10mm z innych wględów (szumy przy szybszej jeździe) i podkusiło mnie, żeby dołożyć pianki za oryginalnymi głośnikami basowymi. Bas zniknął :D Mata bitumiczna jakoś mnie nie kusi bo nie mam serca zrywać oryginalnych folii :P

Awatar użytkownika
sierars1
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 2.2 D-CAT/177KM

Post autor: sierars1 »

A czy ktoś wie jak wymontować twittery z podszybia bo chcę zmienić na inne a nie wiem jak się do tego zabrać i jeszcze pytanko czy twittery są połączone razem z przednimi głośnikami czy jakoś inaczej ?

ODPOWIEDZ