Strona 1 z 1

T27 - wymiana głośników

: 05 lip 2019, 12:02
autor: birkin
Witam. Od niedawna posiadam Toyotę Avensis T27 kombi z 2011 roku i trochę nie podoba mi się brzmienie muzyki a przede wszystki basy, które za bardzo "dudnią" w uszach. Jak je zmniejsze to są za słabe. Chodzi mi o to aby te basy były bardziej odczuwalnie w jak to się mówi "kiszkach" niż w uszach. Czy wymiana głośników na lepsze coś da czy może radio TNS510 jest za słabe? Nie chcę wymieniać radia a jeśli wymiana głośników by pomogła to jaki zestaw polecacie w kwocie do 500 - 600 złotych?

Re: T27 - wymiana głośników

: 07 lip 2019, 19:01
autor: SaRiM87
Hej. Nie jestem mistrzem CA, ale z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że dużo daje wytłumienie drzwi. Nie będę się rozpisywał jak to zrobić i jakich mat użyć, bo wszystko znajdziesz na necie. Polecam jedynie na zew części drzwi (na mate bitumiczną) zaraz za głośnikiem nakleić kawałem pianki, bas robi się miększy :ok: Generalnie w CA rzadko kto wykorzystuje seryjne radio, słaba jakość podzespołów, brak wyjścia RCA i mocy nie za wiele...

Re: T27 - wymiana głośników

: 25 sie 2019, 17:12
autor: Rolka
Jeśli basy mają być zauważalnie lepsze to rozważ montaż subwoofera. U siebie założyłem sub z mazdy z zestawu Bose w koło zapasowe. Dodatkowe wygłuszenie drzwi matą alubutylową 2,5mm i tapicerki pianką kauczukową 9mm dużej rewolucji nie wprowadziło. Dołożenie suba dało efekt trudny do niezauważenia.

Re: T27 - wymiana głośników

: 23 wrz 2019, 08:36
autor: leju666
Podłączę się pod temat, czy ktoś może próbował wymienić oryginalne głośniki 6x9 na inne, zamiast na 165 cm z dystansem?
Dużo jest rzeźbienia przy takiej przeróbce? W sumie jak można wsadzić głośnik o większej powierzchni to czemu nie? :) Z wytłumieniem drzwi to jest tak, że chyba dopóki się nie zaklei otworów produkcyjnych w drzwiach bitumem, to wygłuszenie nie wiele da. Ja osobiście tłumiłem pianką 10mm z innych wględów (szumy przy szybszej jeździe) i podkusiło mnie, żeby dołożyć pianki za oryginalnymi głośnikami basowymi. Bas zniknął :D Mata bitumiczna jakoś mnie nie kusi bo nie mam serca zrywać oryginalnych folii :P

Re: T27 - wymiana głośników

: 10 paź 2019, 16:45
autor: sierars1
A czy ktoś wie jak wymontować twittery z podszybia bo chcę zmienić na inne a nie wiem jak się do tego zabrać i jeszcze pytanko czy twittery są połączone razem z przednimi głośnikami czy jakoś inaczej ?