Serwis w Krakowie

tomy
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: tomy »

Rendik, Witam, poszukuje dobrego mechanika, który zna silnik 2,2 d-cat, pisałeś o dobrym fachowcu, więc jeśli jeszcze użytkujesz forum (dość stary wpis), to będę wdzięczny za namiary. Z góry dzięki Tomek.

tomy
Nowicjusz
Nowicjusz

Odnośnie Sowier, to przestrzegam wszystkich przed tymi partaczami, bo inaczej ich nazwać niemożna. Historia przedstawia się następująco. Moja Avka z silnikiem 2,2 d - cat 177 KM zaczęła nagle dymić na biało i pojawiły się znaczne ubytki płynu chłodniczego. Pojechałem do Sowiera, w którym diagności stwierdzili że to z całą pewnością uszczelka pod głowicą. Zrobiłem tę naprawę, a nie należy ona do najtańszych. Mechanicy stwierdzili, że płynu nie ubywa i teraz powinno być w porządku. Po ok 800 km Avka wróciła do poprzednich nawyków, gubienie płynu i biały dymek. Pojechałem więc do Inter Car gdzie okazało się, że to wcale nie wina uszczelki tylko rozszczelnienie chłodnicy EGR, którą udało mi się znaleźć za 200 zł. Także przestrzegam wszystkich, że Sowier to najwyżej nadaje się do wymiany żarówki, a i nad tym bym się zastanawiał.

Pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
Padre
Guru
Guru
Model: Cor, Aur HSD, Ave
Silnik: 1,6VVTi, HSD, 1,6D4D

Post autor: Padre »

tomy pisze:Odnośnie Sowier, to przestrzegam wszystkich przed tymi partaczami, bo inaczej ich nazwać niemożna. Historia przedstawia się następująco. Moja Avka z silnikiem 2,2 d - cat 177 KM zaczęła nagle dymić na biało i pojawiły się znaczne ubytki płynu chłodniczego. Pojechałem do Sowiera, w którym diagności stwierdzili że to z całą pewnością uszczelka pod głowicą. Zrobiłem tę naprawę, a nie należy ona do najtańszych. Mechanicy stwierdzili, że płynu nie ubywa i teraz powinno być w porządku. Po ok 800 km Avka wróciła do poprzednich nawyków, gubienie płynu i biały dymek. Pojechałem więc do Inter Car gdzie okazało się, że to wcale nie wina uszczelki tylko rozszczelnienie chłodnicy EGR, którą udało mi się znaleźć za 200 zł. Także przestrzegam wszystkich, że Sowier to najwyżej nadaje się do wymiany żarówki, a i nad tym bym się zastanawiał.

Pozdrawiam
Tomek
masakra, tylko wpółczuć

Awatar użytkownika
mlody02
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T25
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D

Post autor: mlody02 »

Tak to właśnie jest. Wszystko dobrze jak wiesz co dolega i powiesz: prosze zrobić to i to ale jak trzeba zlokalizować usterkę to pojawiają sie schody i najlepiej wymienić pół samochodu.
Pozdr
Krzysiek :)

Awatar użytkownika
Paweł156
Stara się...
Stara się...
Silnik: 1AZ_FSE

Post autor: Paweł156 »

fatalna sprawa, a niby serwis z najwiekszym doswiadczeniem.... niestety w Polsce jest tak ze najlepiej samemu sie na wszystkim znac...
Dlaczego nie pojechales do Sowiera zrobic awantury i reklamowac naprawy? powinni zrobic to za free
tomy pisze:rozszczelnienie chłodnicy EGR
swoją drogą, pierwszy raz słysze zeby EGR miał chłodnice! moze chodziło o zepsuty EGR?
Obrazek

tomy
Nowicjusz
Nowicjusz

A nie chciało mi się już później z nimi awanturować. Pewnie pieniędzy bym i tak nie odzyskał chyba że przed sądem, a naprawy bym już im nie pozwolił robić, więc nie chciało mi się tracić nerwów. Na szczęście od tego czasu przejechała ponad 5 tys. i wszystko jest ok, no może oprócz zmieniarki, która wczoraj odmówiła posłuszeństwa, ale to już inny temat. W każdym razie jakby ktoś z kolegów potrzebował mechanika od Toyoty to mogę polecić na pryv (żeby nie robić reklamy).

[ Dodano: 2010-10-03, 20:04 ]
Jeszcze odnośnie podobnych awarii, nie wie czy to właściwe miejsce, jeżeli w d-cat pojawiają się objawy uszkodzonej uszczelki pod głowicą czyli ubytek płyny chłodniczego i dymienie z rury to przyczyną może być również tak jak w moim przypadku rozszczelniona chłodnica EGR (ponoć spaliny chłodzone są tam płynem i kiedy to się rozszczelni, płyn idzie bezpośrednio do silnika czy do rury) albo rozszczelnione turbo objawy są identyczne. Niestety pomimo nikczemnej ceny chłodniczki do jej wymiany trzeba rozebrać przednie zawieszanie.

Pozdrawiam wszystkich

lukas1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis AT220
Silnik: 4a-fe

Re: Serwis w Krakowie

Post autor: lukas1234 »

w Awensis 2.2d-cat jest stosowne chłodzenie spalin przepływających przez zawór EGR. Odnośnie serwisu SOWIER to jestem ich klientem ładnych kilka lat, nigdy się nie zawiodłem, zawsze jest szybko, sprawnie, solidnie i w dobrej cenie, możesz kupić części oryginalne lub dobre zamienniki-doradzą ci, które wybrać. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że wykonałeś diagnozę, wymianę uszczelki pod głowicą i nie pojechałeś z reklamacją-coś kręcisz,a może tanio chciałeś dowiedzieć się co boli Twój samochód a naprawę wykonałeś u "Pana Tadzia" fuchę? Ja osobiście bardzo polecam serwis
Sowier.

pozdrawiam

lukas

kkolczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: benz 1.8 (2ZR-FAE)

Serwis w Krakowie

Post autor: kkolczak »

Polecam Sowiera.
Serwisowałem moją poprzednią Toyotę przez 6 lat i nigdy żadnych problemów.
Porównywałem ceny i zakres przeglądów, ceny mają konkurencyjne, nie naciągają na zbędne koszty.
kk

adrian87
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis Verso 2.0
Silnik: benzyna

Post autor: adrian87 »

A gdzie ten Sowier w Kraku? Skoro tak polecasz, to może warto byłoby zajrzeć.
Szwagierka wjechała na kanał u jakiegoś domorosłego "mechanika" i w konsekwencji już czwarty dzień coś jej zgrzyta w skrzynie biegów :/
Jak sobie posmarujesz, tak pojedziesz ;-)
http://www.oliwiarka.pl

Awatar użytkownika
adam_12
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: T25FL > T27FL2
Silnik: 2ZR-FAE

Post autor: adam_12 »

na Wroclawskiej ale do profesjonalizmu to im jeszcze daleko, w przypadku kontaktu z klientami. Naprawy robil tam kumpel i jest zadowolony.

Awatar użytkownika
adam_12
Zaawansowany
Zaawansowany

poprawka, akurat dzis sie widzialem z kumplem i juz nie jest zadowolony.

adrian87
Nowicjusz
Nowicjusz

Adam_12 dzięki za info :) Czasem mam wrażenie, że znalezienie dobrego i profesjonalnego mechanika samochodowego graniczy z cudem...:/
Widać sprawdza się tu powiedzenie "jeżeli chcesz, żeby coś było dobrze zrobione, to zrób to sam."

Awatar użytkownika
adam_12
Zaawansowany
Zaawansowany

mnie nie musisz mowic, ja jestem po kilkunastu naprawach swojej ave, przy czym wszystko jak dotad w ramach gwarancji. Lawina usterek posypala sie po maskarze jaka zrobilo aso anwa. I tego miejsca radze unikac.

Do sowiera mozna podjechac i zobaczyc co i jak. Nie sa totalnie zli, raczej z wszystkimi serwisami jest ten sam problem.

adrian87
Nowicjusz
Nowicjusz

aktualizacja: problem ze skrzynią biegów u szwagierki załatwiony, okazało się, że to był zwykły bzdet na pstryknięcie palcem
Aż dziwie się, że "profesjonalny" mechanik tego nie zauważył, a ja taki domowy samouczek dałem radę. Normalnie pęknę z dumy :piwo:

bulin
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D

Post autor: bulin »

Do kogo mam jechac zeby podpiac avke pod kompa?

Gryps81
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1.8 vvt-i

Serwis w Krakowie

Post autor: Gryps81 »

Witam

Potrzebuje kontakt do dobrego mechanika, który wie prawie wszystko :) o avensisach z silnikami 1.8.
Jeżeli ktokolwiek ma takiego to będę bardzo wdzięczny. Pisałem do Rendik'a, ale narazie nie odpisuje.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
adam_12
Zaawansowany
Zaawansowany

mozesz pojechac do citroena, poszukaj w sieci to powinienes znalezc co i jak :)

poszukaj tez watku o sprawdzeniu luzow zaworowych w krakowie, ktostam cos pisal o jakims specu

a jak chcesz aso to ja jezdze z krakowa do... katowic

Awatar użytkownika
matt28
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 1.8
Silnik: 2ZR

Serwis w Krakowie

Post autor: matt28 »

O luzach pisałem ja, niestety nie doczekałem się odpowiedzi....
W przyszłym tygodniu zadzwonię do Sowiera, zobaczymy.
Avensis nr.3 - Business Edition 1.8 V-matic 2015
Obrazek

Awatar użytkownika
wieloryb791
Zaawansowany
Zaawansowany
Silnik: 2.0 D4D

Post autor: wieloryb791 »

adam_12 pisze:Lawina usterek posypala sie po maskarze jaka zrobilo aso anwa. I tego miejsca radze unikac.

a jak chcesz aso to ja jezdze z krakowa do... katowic
Można zapytać co takiego spartaczyli? Pytam z ciekawości, bo dotychczas u nich Avkę serwisowałem. W którym aso w katowicach serwisujesz swoją Avkę?
jest: MSS 1.6 & Toyota Avensis 2.0 D4D
było: Mitsubishi Carisma GDI

Zapraszam na naszego bloga podróżniczego: motoyage.eu

Awatar użytkownika
adam_12
Zaawansowany
Zaawansowany

dluga historia, wiekszosc opisana na tym forum. co do Katowic, to MG Centrum.

Pewnie gdybym tylko wymienial olej, filtry.... to kazdy serwis bylby dobry.

ODPOWIEDZ