[T25] wymiana oleju w automacie, gdzie, za ile?

Wszystko o skrzyniach biegów...
korneliusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 2.0 benzyna

Post autor: korneliusz »

Witam

Chciałbym wymienić olej w swojej skrzyni - T25 '03, automat.

Dzwoniłem do ASO w Lubinie i Zielonej Górze, ale otrzymałem dwie bardzo rozbieżne kwoty, a Lubinie 270zł, w ZG natomiast 1200zł.

Dlatego proszę kogoś z Was, kto wymieniał olej o podanie rzeczywistych kosztów tego zabiegu. A może gdzieś w okolicach Zielonej Góry można poza ASO bezpiecznie i taniej wykonać taką wymianę?

Pozdrawiam

mech z toyoty
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: xc90
Silnik: 3,2 awd

Re: T25 - wymiana oleju w automacie, gdzie, za ile?

Post autor: mech z toyoty »

zapewne w jednej firmie wymienią olej tylko-cena oleju +robocizna,a w drugiej chćą zrobić tak jak w książce pisze,czyli wymiana filtra,oringu,na filtrze,uszczelka pod miską i olej=więcej roboty+więcej maneli ,ale tak jak ma być,tylko 1200 to lekka przesada pozdrawiam zapraszam

Awatar użytkownika
JaMi
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2.4 (2AZ-FSE)

Re: T25 - wymiana oleju w automacie, gdzie, za ile?

Post autor: JaMi »

mech z toyoty pisze:zapewne w jednej firmie wymienią olej tylko-cena oleju +robocizna,a w drugiej chćą zrobić tak jak w książce pisze,czyli wymiana filtra,oringu,na filtrze,uszczelka pod miską i olej=więcej roboty+więcej maneli ,ale tak jak ma być,tylko 1200 to lekka przesada pozdrawiam zapraszam
możesz rozwinąć temat ?
- wymiana filtra - jakiego, jest osobny filtr oleju w skrzyni ?
- oring ? czyli co, uszczelka na filtrze ?

Filtr, oring i wymiana tych klocków daje tak kosmiczną różnicę w cenie ? :twarz:
Obrazek

Wiktor1713
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis
Silnik: 2.0 Benzyna

Olej w automacie. Benzyna 2.0

Post autor: Wiktor1713 »

Witam, z racji że jestem młodym kierowcą wszystko chcę mieć pod kontrolą. Intryguje mnie temat automatycznej skrzyni w moim Avensisie. Ostatni w ASO serwis i wymiana oleju przy 96 tysiącach, być może były później, chociaż wątpie. Auto kupione przy 154 tysiącach, obecnie ma blisko 158 tysięcy. Chciałbym się dowiedziec, co ile trzeba wymieniać i gdzie najlepiej to zrobić.

mech z toyoty
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: xc90
Silnik: 3,2 awd

Re: [T25] wymiana oleju w automacie, gdzie, za ile?

Post autor: mech z toyoty »

wymiana co 90 tys najlepiej w warsztacie to nie jest skomplikowana operacja pozdr

Bodzio72
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 2AZFSE

Post autor: Bodzio72 »

Wymiana statyczna samego płynu hydraulicznego w skrzyni to nie jest skomplikowana czynność. Moim zdaniem powinno się ja robić częściej niż te 90 tyś jak zaleca Toyota. W ASO toyoty dokonują zwykłej statycznej wymiany płynu hydraulicznego, wtedy rzeczywista wymiana obejmuje jakieś 30% całego płynu hydraulicznego. Tak na prawdę po 3 wymianach dokonasz wymiany około 80% płynu. Problem polega w tym, że przy statycznej wymianie nie jesteś w stanie wymienić płynu hydraulicznego który został w obiegu chłodnicy czy w układach dolotowych. Istnieje tak zwana dynamiczna wymiana płynu hydrauliczengo znajdziesz wskazówki na youtube ale nikt w ASO nie zaryzykuje ci takiej robótki, bo trzeba mieć refleks i znać się na rzeczy. W warszawie serwis Toyota Chodzeń podchodzi uczciwe do problemy bo zalewają Ci nowy płyn hydrauliczny wyjeżdżają na chwile na miasto i ponownie wymieniają. Taki rodzaj wymiany polecam. Nie biorą dwa razy za robociznę niestety ATF 4 jest bardzo drogi około 30 zł za litr chyba, że znajdziesz parametry tego ATF 4 i sam kupisz. Ja do dziś nie wiem jakie parametry ma ten płyn hydrauliczny spełniać.

Ja raz wymieniłem ten filtr o którym piszesz i z perspektywy czasu uważam to za zbędna jak zobaczyłem o co rzeczywiście chodzi. Sam filtr 320 zł w Toyocie, można znaleźć dużo taniej poza siecią toyoty ale też nie ma to sensu. Robocizna jest cholernie droga bo całą miskę pod skrzynią trzeba ponownie uszczelnić i przykleić, jak ktoś to zrobi niedbale to masz problem.

Generalnie jestem zadowolony z dwukrotnej zmiany płynu hydraulicznego bo skrzynia przestała drżeć na neutralu i biegi są płynniej zmienianie.

Jaki masz silnik w swoim aucie 2.0? i ile biegowa skrzynie? czy na pewno to jest automat? Może to CVT? Nie przypominam sobie żeby t25 było w wersji AT z 2.0 benzyną.

bartol 75
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: bartol 75 »

witam posiadam od niedawna Avensisa 2.0 benzyna 147 Ps T25 automat , chcialbym sie dowiedziec jak czesto trzeba wymieniac olej w automatycznej skrzyni biegow? Slyszalem opinie ze po wymianie plynu w skrzyni uzytkownicy nagle zaczeli miec problemy. Dlatego wole spytac uzytkownikow tego modelu jak to naprawde wyglada . Prosze o jakies info. Pozdrawiam

bartol 75
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: bartol 75 »

Auto ma obecnie przejechane 120.000 zapomnialem dodac.

Awatar użytkownika
tetrus
Zaawansowany
Zaawansowany
Silnik: 1AZ-FSE

Post autor: tetrus »

Dwa posty wyzej masz napisane co ile wymieniac. Jesli to Cie nie przekonuje, to zajrzyj do instrukcji.
Obrazek
Srebrna strzała

Nr KRS 0000186434
cel szczegółowy: 38/A
fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=38/A

Awatar użytkownika
infomk
Coś wie...
Coś wie...
Model: AVENSIS T27
Silnik: 2.2 DCAT 150(2ADFHV)

Post autor: infomk »

A polecicie jakiś serwis Rzeszów/Przemyśl ?
W warszawie serwis Toyota Chodzeń podchodzi uczciwe do problemy bo zalewają Ci nowy płyn hydrauliczny wyjeżdżają na chwile na miasto i ponownie wymieniają. Taki rodzaj wymiany polecam. Nie biorą dwa razy za robociznę niestety ATF 4 jest bardzo drogi około 30 zł za litr chyba, że znajdziesz parametry tego ATF 4 i sam kupisz. Ja do dziś nie wiem jakie parametry ma ten płyn hydrauliczny spełniać.
Podoba mi się ta wersja wymiany.
Obrazek

zupa
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 1.8

Post autor: zupa »

Cześć wam,

Mój problem polega na tym, że gdy temp oleju silnika(sick!) nie przekroczy powiedzmy 60 stopni to automat nie zmieni biegu z 3 na 4 (tylko na tym przełożeniu jest problem) i będzie ciągnął na wysokich obrotach dopóki olej w skrzyni się nie zagrzeje i dopiero wtedy zmienia. Czy komuś z was udało się naprawić ten problem? Może wymiana oleju na delikatnie rzadszy pomoże? - ale wtedy może gotować się przy wyższych temperaturach/obciążeniach?

Jaki olej zalewać? Motula czy innej firmy?

Samochód posiadam od nowości Toyota Avensis T25 1.8 benz Automat - 250k km na blacie. Olej wymieniany 2x na ten oryginalny z Toyoty ale nie pamiętam oznaczenia bo było dość dawno.

Przeszukałem całe forum ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Proszę o pomoc,
zupa

Awatar użytkownika
dziadek_tadeusz
Mistrz
Mistrz
Model: Camry x2
Silnik: 5S-FE x2

Post autor: dziadek_tadeusz »

Nie było tego wcześniej? Nie wiem jak w Avensisie, ale Toyocie tak to działa.

Olej pewnie Dexron II, na bagnecie pewnie jest napisane. Motul ATF jak najbardziej będzie ok.
Tato, czy ten samochód jest zepsuty? Nie synku, to tylko diesel.

surlik1
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: 626
Silnik: 2.0

Post autor: surlik1 »

Forumowicze, czy kojarzycie gdzie moge zakupić filtr do skrzynii biegów? Moja avensis to 2.4 2004r. Przeszukałem kilka sklepów z częściami i trochę lipa - brak. Prośba o info jeśli orientujecie się w temacie. Oczywiście wolałbym sklep poza ASO ;-)

franekhdmail.com
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T27
Silnik: 3ZR-FAE 2.0 benzyna

Post autor: franekhdmail.com »

surlik1 pisze:Forumowicze, czy kojarzycie gdzie moge zakupić filtr do skrzynii biegów? Moja avensis to 2.4 2004r. Przeszukałem kilka sklepów z częściami i trochę lipa - brak. Prośba o info jeśli orientujecie się w temacie. Oczywiście wolałbym sklep poza ASO ;-)
W czym widzisz problem, jest tego masa w sklepach, tylko pewnie nie wpisywałeś poprawnego numeru 35330-08010

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ