Olej silnikowy...

Paliwa, oleje, smary, lakiery, woski i inne preparaty...
lukikosa
Stara się...
Stara się...
Model: T27 IIFL
Silnik: 2.0 benzyna

Re: Olej silnikowy...

Post autor: lukikosa »

A ktoś ma doświadczenie z tymi 4 markami olejów co wymieniłem. Używał i czy odczuł jakieś różnice między tymi olejami?
Jaki sprawdzony sklep możecie polecić gdzie posiadają te oleje.
Czy ktoś tu kupował https://zmienolej.pl/pl/ ?

jackassZSW
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27
Silnik: 1800

Post autor: jackassZSW »

ja, to znany i dobry sklep, maja tez dobre forum o olejach,

ja brałbym Amsoila, leje taki i jest swietny, pao + estry i nie ma tak zabójczej ceny jak Millers, olej toyoty to półka nizej

lukikosa
Stara się...
Stara się...
Model: T27 IIFL
Silnik: 2.0 benzyna

Post autor: lukikosa »

jackassZSW pisze:ja, to znany i dobry sklep, maja tez dobre forum o olejach,

ja brałbym Amsoila, leje taki i jest swietny, pao + estry i nie ma tak zabójczej ceny jak Millers, olej toyoty to półka nizej
Dzięki za info.
A jeśli można wiedzieć ile km już masz przejechanych na tym oleju ? i czy są jakieś ubytki w oleju po zastosowaniu tego oleju ?

e.migrant
Nowicjusz
Nowicjusz
Silnik: 2.0 D-4D

Post autor: e.migrant »

Witam.
Zapytam wprost o konkretny olej pomimo wielu różnych porad odnośnie klasy i parametrów oleju. Mówimy o Avensis D4D, 2l, rocznik 2010 z DPF.
W specjalistycznym sklepie (nie w Polsce) polecili mi inny niż C2 czy A1/B1. Po sprawdzeniu w mądrych książkach, na podstawie rocznika i modelu sprzedawca orzekł, że "do japończyka z DPF to będzie ten".
Proszę o radę mądrzejszych/doświadczeńszych. Lać? Z góry dzięki
Obrazek

MagicOl
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 2ZR-FAE

Post autor: MagicOl »

Wiki -> olej silnikowy

Sekcja klasyfikacja ACEA:
"wśród olejów z grupy C olej lowSAPS może zastąpić olej midSAPS o tej samej grupie HTHS"

"C1 – oleje do silników wymagających lowSAPS i niższego indeksu lepkości wysokotemperaturowej (HTHS);"
"C2 – oleje do silników wymagających midSAPS i niższego indeksu lepkości wysokotemperaturowej (HTHS);"
"C3 – oleje do silników wymagających midSAPS i wyższego indeksu lepkości wysokotemperaturowej (HTHS);"
"C4 – oleje do silników wymagających lowSAPS i wyższego indeksu lepkości wysokotemperaturowej (HTHS);"

Wg mnie zamiast C2 powinien być C1, ale zapytaj "piokli" on to jest expert.

Poza tym mowa jest tylko o klasie oleju a nie o konkretnym, to tak jakbyś mówił o "kaktusach" a nie konkretnie o agawie.
Wygląda na to, że o taki olej chodziło:

Obrazek

Tu są dokładniejsze dane i specyfikacja tego oleju:
Specyfikacja

jackassZSW
Coś wie...
Coś wie...

tylko ze bardzo niski hths bywa zabójczy

avensismaniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: t25
Silnik: 20 benzyna

Post autor: avensismaniac »

uzywam liquy molly

Awatar użytkownika
bobwoj
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27 Premium
Silnik: 1.8 valvematic 147km

Post autor: bobwoj »

Ja mogę polecić RAVENOL ECS SAE 0W-20 USVO®, który ma lepsze parametry od TGMO 0W-20. Ravenol ma przewagę PAO, TGMO to HC z dodatkiem PAO. W przypadku Ravenol temp. płynięcia jest -63C co świadczy o zastosowaniu bardzo wysokiej jakości bazy. Nie wspomnę o NOACK 7,4, oraz TBN 9,9. Mało, który olej ma takie parametry. Nasz TGMO ma -40C. Polecam forum oil-club.pl oraz jego rosyjski i niemiecki odpowiednik. Spora wiedza o olejach.
Pozdrawiam
Robert

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1.8 2ZR

Post autor: Karus »

bobwoj pisze:Ja mogę polecić RAVENOL ECS SAE 0W-20 USVO®, który ma lepsze parametry od TGMO 0W-20. Ravenol ma przewagę PAO, TGMO to HC z dodatkiem PAO. W przypadku Ravenol temp. płynięcia jest -63C co świadczy o zastosowaniu bardzo wysokiej jakości bazy. Nie wspomnę o NOACK 7,4, oraz TBN 9,9. Mało, który olej ma takie parametry. Nasz TGMO ma -40C. Polecam forum oil-club.pl oraz jego rosyjski i niemiecki odpowiednik. Spora wiedza o olejach.
Jeżdżę na Mobilu, ale następna wymiana to leje właśnie Ravenol albo Amsoil.
Seat Toledo II 1.6 8V 102KM (AKL) 1999r. & Toyota Avensis T27 Wagon 1.8 147KM (2ZR-FAE) 2012r. Premium LPG-PB Hybrid

Awatar użytkownika
bobwoj
Coś wie...
Coś wie...

Porównaj karty charakterystyki i problem wyboru sam się rozwiąże, nie wspominając o cenie. :-)
Pozdrawiam
Robert

Awatar użytkownika
Karus
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 1.8 2ZR

Post autor: Karus »

bobwoj pisze:Porównaj karty charakterystyki i problem wyboru sam się rozwiąże, nie wspominając o cenie. :-)
Jeszcze trzeba się na tym znać :)
Seat Toledo II 1.6 8V 102KM (AKL) 1999r. & Toyota Avensis T27 Wagon 1.8 147KM (2ZR-FAE) 2012r. Premium LPG-PB Hybrid

SLK
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T27FL
Silnik: 1.6 benzyna

Post autor: SLK »

po wielu wymianach również polecam ravenol 0w20. Stosuję go już 3 raz i w porównaniu do innych już lanych (toyota, comma, shell, mobil, amsoil) mam na nim największą satysfakcję z pracy silnika, reakcji na gaz, spalania, itp. Nie wspominając o sposobie pakowania, tj. sposobu zabezpieczenia przed podróbkami.

Awatar użytkownika
bobwoj
Coś wie...
Coś wie...

Ravenol jest produkowany tylko w jednej lokalizacji z Niemczech, więc nie ma problemów z powtarzalnością, czy różną jakością na różne rynki tak jak w przypadku Valvo. Ponadto ECS jest wytwarzany w technologi USVO, czyli blend jest ustabilizowany. W tej cenie nie ma lepszego oleju. Później już tylko Royal Purple, ale to już cena kosmos.
Pozdrawiam
Robert

jackassZSW
Coś wie...
Coś wie...

nie powiedziałbym ze ze Ravenol jest lepszy od Amsoila , raczej porównywałbym konkretne oleje bo kazda marka ma słabe i dobre oleje. Ale wiekszosc Amsoili jest wyśmienita , lepsze sa chyba tylko Redline czy Penrite ale wszystko zalezy do czego

Awatar użytkownika
bobwoj
Coś wie...
Coś wie...

Zobacz jaki jaka jest temp. płynięcia i noack dla Ravenol ECS 0W-20
i AMSOIL 0W20 Signature Series.

Ravenol - 63C, noack 7,4
Amsoil - 53C, noack 10 (to już sporo)

Widać wyraźnie, że w Ravenol ECS zastosowana jest wyższej jakości baza.
Pozdrawiam
Robert

jackassZSW
Coś wie...
Coś wie...

0w20 to dla mnie i tak okrojone oleje , a dane na papierze to nie wszystko

jak juz patrzec na suche dane to Redline 0w40 ma temp płyniecia ma -76st ale ważniejsze jest to ile ma wapnia cynku i molibdenu

Awatar użytkownika
bobwoj
Coś wie...
Coś wie...

0w-40 to inna lepkość, więc nie da się porównać z 0w-20. Porównaj Redline 0w-20 z Ravenol ECS 0W-20 wówczas będzie miarodajne. Znalazłem takie porównanie, może komuś się przyda. Niestety nie ma tu wszystkich olei i formulacja może być zmieniona, więc niektóre dane mogą być nieaktualne, ale jakiś pogląd jest.

Obrazek
Pozdrawiam
Robert

jackassZSW
Coś wie...
Coś wie...

ja leje Amsa Signature 5w30 do 1.8 i jest rewelacja , TBN kosmos, wapnia masa, oparty o Pao i Estry

danqe
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T27
Silnik: 1.8

Post autor: danqe »

Witam.

Ktos z pojęciem wytłumaczy na Co zwracać uwagę analizując tę tabelę. Chodzi mi głównie o te skróty w pierwszym wierszu. I jak to interpretować. Jak z krwią. Kiedy dobrze gdy wartosc jest wysoka kiedy niska. Zrozumiałym językiem:)
Szukam oleju optymalnego do 2ZRFAE.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
bobwoj
Coś wie...
Coś wie...

Bardzo ogólnie:
wartość zaznaczone na czerwono - słabe parametry, na niebiesko - dobre. Temp. płynięcia świadczy o jakości zastosowanej bazy, im większa zawartość PAO i lepszy pakiet dodatków tym niższa temp. płynięcia. Noack świadczy o odparowalności oleju, im niższy parametr tym lepiej. TBN to właściwości czyszczące silnik, im więcej tym lepiej ( ten parametr jest ważniejszy w dieslu), CSS pompowalność im niższa wartość tym lepiej. Polecam forum oil-club.pl tam można się sporo dowiedzieć o olejach.
Pozdrawiam
Robert

ODPOWIEDZ