Pielęgnacja skórzanej tapicerki

Paliwa, oleje, smary, lakiery, woski i inne preparaty...
ppawel555
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T27 FL II

Re: Pielęgnacja skórzanej tapicerki

Post autor: ppawel555 »

Witam,

Panowie w tym tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem Toyoty Avensis T27 Wagon rok produkcji 2017 w wersji Selection. Auto posiada czerwono-czarną skórzaną tapicerkę i tu pytanie do Was, jak wygląda kwestia konserwacji i czyszczenia lub zabezpieczania ww. tapicerki?
Jakie środki polecacie (jest to skóra perforowana).
Kiedy najlepiej wykonywać zabiegi czyszcząco-konserwacyjne (pora roku).?

Z góry dzięki za informacje
Pozdrawiam

martinez07
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: T27FL2

Post autor: martinez07 »

ppawel555 pisze:Panowie w tym tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem Toyoty Avensis T27 Wagon rok produkcji 2017 w wersji Selection.
Cześć, to teraz zapraszamy do działu
http://avensis.info/viewforum.php?f=64
gdzie możesz pochwalić się swoim nabytkiem :ok:

ppawel555
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T27 FL II

Post autor: ppawel555 »

martinez07 pisze:
ppawel555 pisze:Panowie w tym tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem Toyoty Avensis T27 Wagon rok produkcji 2017 w wersji Selection.
Cześć, to teraz zapraszamy do działu
http://avensis.info/viewforum.php?f=64
gdzie możesz pochwalić się swoim nabytkiem :ok:
Temat zamieszczony w zaproponowanym prze Ciebie dziale ale może coś na temat tapicerki ???

martinez07
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: T27FL2

Post autor: martinez07 »

ppawel555 pisze:...ale może coś na temat tapicerki ???
Jest sporo informacji w tym wątku.
XVS pisze:Zabieg powinien byc robiony dwa razy w roku, koniecznie przed nadejściem lata.Wysoka temperatura ma duży wpływ na skórę, wysusza, skóra twardnieje i ma tendencje do pękania.
Ja zrobiłem to raz, przed nadejściem upalnych dni. I w tym roku zrobię tak samo.
geminatores pisze:Mam w T27 z 2011r. skaj (eko skóra), naturalna skóra to na pewno nie jest bo już nie montują.
I tu niestety też prawda - jeśli już, to prawdziwa skóra to tylko te elementy perforowane.
Ja zastosowałem środek Glipton - jedna buteleczka do czyszczenia, druga do konserwacji. Środek ma to do siebie, że pachnie/śmierdzi zapachem podobnym do skóry i jest dosyć intensywny. Mi pasuje, żona się z kolei dusi, więc cieszyła się gdy trochę wywietrzało (a zajęło to parę miesięcy).
Masz ciemną, czerwoną tapicerkę, więc tutaj moim zdaniem powinien być zastosowany środek do ciemnej tapicerki.

ODPOWIEDZ