Ubezpieczenie - porady, opinie i doświadczenia

Inne tematy motoryzacyjne
Awatar użytkownika
Portal
Guru
Guru
Model: Superb Combi
Silnik: 1.8TSI

Post autor: Portal »

Też przez pierwszy rok użytkowania Avki korzystałem z pakietu w AXA. Rzeczywiście mieli najniższą cenę przy sensownych warunkach. Tyle że jedną rzeczą mnie do siebie zrazili - ale to pewnie akurat u mnie tak wyszło. Mianowicie pierwszy rok kosztował mnie ok. 4000zł (Toyota, Wawa, pierwszy samochód... :nuda: ) i zgadzało się to z ich kalkulatorem on-line. W kolejnym roku zaglądam w kalkulator i za moje autko wyszło mi 2700 :wow: . Myślę sobie: nieźle, niech żyje konkurencja na rynku :chytry: . To ciekawe ile mnie zaproponują. Potem sami zadzwonili, z propozycją dosyć prostą: 4000zł - 10%... :glupek: . Więc wysmarowałem im maila, z pytaniem, czy to nie jakaś pomyłka, żeby stały klient dostawał gorsze warunki (poniekąd sporo gorsze) niż nowy. Podałem im mój numer polisy i numer zapisanej kalkulacji. Znów zadzwonili i z pewną taką nieśmiałością mówią, że wszystko się zgadza i tak niestety wyszło, tak wyliczył ich system i nic z tym się nie da zrobić, oczywiście to nie do końca w porządku, może na przyszłość jakoś zmienią te warunki, ale teraz nic nie poradzą... To wziąłem cztery litery w troki ;-) , zadzwoniłem do poleconego przez kumpla agenta Compensy, który mi wynegocjował nieco lepszy pakiet za 3400zł. A w tym roku z jeszcze lepszymi warunkami (m.in. bez udziału własnego) zapłaciłem 2600. I tak to wygląda w "normalnej" firmie (tzn. działającej przez agentów, nie przez net). Zwykle taka obsługa kosztuje, ale jak widać czasem można wręcz na tym zyskać.

Więc co do AXy, to chyba nie jest zły wybór - jeśli jesteś ich nowym klientem, bo na takich najwyraźniej zależy im najbardziej. Moja rada na przyszły rok: dowiedz się wcześnie, co Ci zaproponują i zorientuj się wśród innych firm. Może teraz mają jakąś inną politykę cenową, a może nie...

droset
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: droset »

Portal, to, co opisujesz dokładnie, ale to dokładnie w 100% spotkało mnie w tym roku w Link4 i właśnie z tego powodu postanowiłem zmienić ubezpieczyciela. Jak zgłosiłem, że rezygnuje zadzwonił do mnie pracownik Link4 i powiedział, że AXA za rok może zrobić dokładnie tak jak oni teraz, bo to wynika z jakiegoś kalkulatora szkodowości na danej marce/modelu. Ja na to odparłem, że dzięki nim, nauczony doświadczeniem za rok również rozpoznam rynek i jeżeli AXA mi wyliczy składkę na tym samym poziomie, co rok wcześniej to nie będę miał problemu z ponowna zmianą ubezpieczyciela i może nawet ponownie ubezpieczę w Link4. Człowieka, delikatnie zatkało, bo co mógł mi na to powiedzieć?
Wychodzi na to, że niezależnie od firmy warto, co roku badać oferty konkurencji.

Jako ciekawostkę dodam, że po kilku godzinach zadzwoniła do mnie Pani (prawdopodobnie z działu utrzymania klienta lub cos w tym stylu) z radosną informacją, że dyrektor udzielił mi specjalnego rabatu 1000zł i żebym pozostał u nich. Tym rabatem zrównali ofertę cenową do oferty AXA, praktycznie co do złotówki, ale poczułem sie jak ktoś, kogo próbowano na dzień dobry okraść i podziękowałem.

Tom
Mistrz
Mistrz
Model: Civic Siwa
Silnik: 1.4

Post autor: Tom »

Portal pisze:jeśli jesteś ich nowym klientem, bo na takich najwyraźniej zależy im najbardziej.
Niestety wygląda na to, że nie tylko u nich jest taka polityka cenowa.
Dla mnie osobiście to jakieś zupełne nieporozumienie.
A trzymając się faktów:
Wcześniej było tak:
"Nasz klient = nasz pan"
A teraz jest tak:
"Nowy klient = nasz pan".
Chore.
AXA + Warszawa + prawie nowe auto + szyte na miarę warunki -> źle to nie wygląda :-)

adamsawi
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: adamsawi »

ostatnio w PZU (czyli rok temu) za OC i AC-kradzieżowe zapłaciłem 799 (60% zniżki na OC) 6 lutego dzwoni ubezpieczyciel czy kontynuuję więc mówię tak ale proszę o wycenę AC, OC, NW pełne - gostek mówi że jest promocja w PZU jak mam 60% na OC to dają też 60% na AC wyszło 1879 ogółem :-)

Tom
Mistrz
Mistrz

adamsawi pisze:AC-kradzieżowe
Już nie ma samej AC-KR w PZU. Aktualnie opcja full econo mode jest taka, że... lepiej nie będę się tutaj rozpisywał.
Portal pisze:Potem sami zadzwonili
droset pisze:zadzwoniła do mnie Pani
Jeśli mogę spytać, kiedy ostatnio zrobiliście super zakupy przez telefon?
Jestem w pełni świadomy tego, że sam się wystawiam, ale jednak zaryzykuję.
droset pisze:poczułem się jak ktoś, kogo próbowano na dzień dobry okraść
Rozumiem..., ale są takie zniżki, których nie ma w arsenale zwykły agent/konsultant/pracownik.

Awatar użytkownika
Portal
Guru
Guru
Model: Superb Combi
Silnik: 1.8TSI

Post autor: Portal »

TomDexter pisze:
Portal pisze:Potem sami zadzwonili
droset pisze:zadzwoniła do mnie Pani
Jeśli mogę spytać, kiedy ostatnio zrobiliście super zakupy przez telefon?
Aaleossochozzi ??? No bo chyba nie o to, że ubezpieczyciel do mnie dzwoni z propozycją przedłużenia polisy? A zakupy przez telefon? Raczej przez Net - to się owszem, zdarzało, ale ciągle nie pojmuję Twojej "żaluzji" :nie:

droset
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: droset »

TomDexter pisze:Jeśli mogę spytać, kiedy ostatnio zrobiliście super zakupy przez telefon?

Rozumiem..., ale są takie zniżki, których nie ma w arsenale zwykły agent/konsultant/pracownik.
... i ty Brutusie przeciwko mnie? :help:

Teraz serio, to czy ktoś dysponuje na dzień dobry mniejszym czy większym rabatem jest dla mnie mało istotne. Tak się poczułem, nie uważam takiej praktyki za moralnie poprawną i raczej zdania w tym temacie nie zmienię. :nie: :nie:

deeper
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: deeper »

Ja osobiscie z link4 mialem przeboje... troche kombinowali... juz nie bede opisywal co i jak...
w kazdym razie zrobili mi taki rabat, ze ubezpieczenie wyszlo wyzsze niz bylo rok wczesniej w innej "drogiej" uzbezpieczalni.

Mialem w allianz - bylem bardzo zadowolony, teraz korzystalem z HDI - calkiem przystepne ceny.

Tom
Mistrz
Mistrz

Portal, droset, nie mam absolutnie zamiaru usprawiedliwiać kogokolwiek, moje pytanie wydawało mi się naturalnym rozwinięciem Waszych opinii. Tym bardziej, że rozumiem Wasze odczucia pt. "Prawie nabici w butelkę".
Miałem na celu jedynie przedstawienie tej sprawy bardziej "od kuchni". Znam reakcje osób, które dzwonią (no właśnie: "dzwonią" - IMHO jeden z gorszych sposobów na uzyskanie wiążącej informacji) w trzecie miejsce, pytając o dobrą ofertę i uwaga: otrzymują trzecią cenę przy identycznym zakresie.
I dopiero teraz można się zastanawiać, skąd to się bierze i czy to poprawne moralnie. Moje zdanie: absolutnie NIE.

Resztę Wam napiszę w OT, bo z ubezpieczeniami to nie będzie miało wiele wspólnego...

>> Link do OT <<

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

TomDexter pisze:>> Link do OT <<
Tom link nie dziala ;-(

Backonik
Mistrz
Mistrz
Model: T25
Silnik: 1AZ-FSE

Post autor: Backonik »

działa
Obrazek

Tom
Mistrz
Mistrz

mlody02 pisze:A ja mam pytanie: czy AC obejmuje np rysy na drzwiach zrobione kluczykiem?
Żeby nie było OT: nie płacę AC, tylko OC.
Generalnie zakres obejmuje takie ryzyko, ale... wszystko zależy od wysokości poniesionej szkody.
Zazwyczaj minimalna szkoda, od której firma odpowiada (płaci) to 500 zł, ale różnie to w różnych firmach wygląda.

Awatar użytkownika
mlody02
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T25
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D

Post autor: mlody02 »

Jak zwykle dział interwencji działa ekspresowo. Thx Tom.
Pozdr
Krzysiek :)

rudy Mundek
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: rudy Mundek »

W podobnym temacie - ponieważ muszę ubezpieczyć samochód na drugi rok mam pytanie: jak kupowałem auto (nowe) to wziąłem ubezpieczenie Generali i dokupiłam GAP (taki na trzy lata). Teraz muszę ubezpieczyć samochód na kolejny rok i tutaj nie wiem co wybrać? Przedłużenie Generali jest trochę droższe niż np. Link4. Jednak w Generali dają wycenę auta wg Autotax'u albo Eurotax'u i od tego liczą ubezpieczenie. Różnicę która wyniknie z wypłaty ewentualnego odszkodowania (szkoda całkowita) a wartości fakturowej samochodu pokrywa właśnie GAP. A GAP ma zapisane w umowie, że różnicuje na podstawie wkoty wypłaconej przez ubezpieczyciela, albo wg eurotax'u (która większa). Czy np. ubezpieczając auto na drugi rok w Link4, który wycenia auto wg Infotax'u będzie ta wycena mniejsza niżwycena wg Eutotax'u i może zaistnieć fakt, że nie dostanę pełnej kwoty fakturowanej bo wycena GAP'u wg eurotax'u będzie bradzo różnić się od tego co dostanę od ubezpieczyciela? Czy macie w tej kwestii jakieś doświadczenie? Czy może lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że i ubezpieczyciel i GAP skorzystają z tej samej wyceny?

pako
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: pako »

A skąd wiesz, że link4 wycenia wg Infotaxu? Oni wyceniają wg Eurotaxu, który jest właśnie dla klienta korzystniejszy gdyż wyceny wychodzą wyższe niż wg infotaxu. Przynajmniej AC.

rudy Mundek
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: rudy Mundek »

Pako - wiem bo mi wycenili w link4 wg Infotax'u (pytałem się o to) i wartość samochodu jest o ok. 7kPLN niższa niż w Generali wg Eurotax'u!

Awatar użytkownika
AVE
Guru
Guru
Model: T22,T27 jest T27 FL
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)

Post autor: AVE »

Gdzie aktualnie najlepiej ubezpieczyc AVKe 2009 ? ???

pako
Nowicjusz
Nowicjusz

A może napisz coś więcej, jaki dokładnie masz model, ile masz lat, prawo jazdy, współwłaściciel. Wtedy można przynajmniej orientacyjnie powiedzieć czy składka będzie duża czy mała. Btw. Bierzesz samo oc czy coś jeszcze?

Awatar użytkownika
AVE
Guru
Guru
Model: T22,T27 jest T27 FL
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)

Post autor: AVE »

Mam - hm tzn odbieram 14 pazdz. 1.8 benz.kombi luna, mam znizke 60 % i prawo jazdy od daaawnaaaa, bo stary juz jestem bardzo heheheh :-D. biore oc,ac,nnw.

pako
Nowicjusz
Nowicjusz

aha czyli nowy z salonu? przy ac zadbaj o to, żeby dobrze wycenili Ci samochód (poprawnie). Policz sobie na początek w kalkulatorach directów, link4 coś w ten deseń https://www.link4.pl/kalkulator_ubezpieczenia_OC_AC/ i w innych potem zorientuuj się w cenach standardowych towarzystw. Porównaj i wybierz :)Kalkulatory to fajna sprawa mi wyliczyło dokładnie tyle ile potem zapłaciłem.

ODPOWIEDZ