Lokalizacja czujnika temperatury silnika Avensis t25

Dział dotyczący problemów z silnikami diesla i ich osprzętem
raftti
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: avensis t25
Silnik: diesel

Lokalizacja czujnika temperatury silnika Avensis t25

Post autor: raftti »

Witam serdecznie. Próbuje zlokalizować w mojej avce czujnik temp. silnika z którego informacje pobiera ECU w celu dostosowania parametrów startowych silnika.
Wyjaśniam po co to mi potrzebne.
Avka ma problemy z zapaleniem na zimnym silniku przy temperaturach z zakresu 10-25stopni C. W zimie pali bez problemu. Ale wtedy ECU grzeje długo świece i pewnie zmienia kąt wtrysku. Silnik ciepły zapala bez problemu. Miałem kiedyś taki problem w golfie (miał niskie ciśnienie na jednym cylindrze) pomógł montaż modułu oszukujacego ECU odnośnie temp silnika. Golfie grzał świece jakby bylo -30 stopni i problem z zapaleniem zniknął raz na zawsze.

Dodam tylko że avka poza wspomnianym problemem jeździ normalnie jest moc i brak innych dziwnych objawów.

raftti
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Lokalizacja czujnika temperatury silnika Avensis t25

Czy naprawdę nikt nie wie gdzie znajduje się wspomniany czujnik temperatury silnika czy też cieczy chłodzącej bo nie wiem jak to się fachowo dokładnie nazywa?

Awatar użytkownika
Zupens
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T25
Silnik: 1AD+V-tech

Post autor: Zupens »

ja na Twoim miejscu przyjrzałbym się zaworom SCV

raftti
Nowicjusz
Nowicjusz

zawory sprawdzone tzn podmienione i to samo. przy walniętych zaworach SCV byłby problem z paleniem także na ciepłym a tu żadnego problemu nie ma...interesuje mnie tylko lokalizacja tego czujnika...no nic chyba podjadę do jakiegoś mechanika żeby to zlokalizował....podejrzewam jeszcze świece żarowe ale boje sie je ruszać zeby nie pourywać bo mają już po 16 lat..
pozdrawiam

ODPOWIEDZ