akcja serwisowa wymiana zbiornika oparów

Dział dotyczący problemów z silnikami diesla i ich osprzętem
37bratek
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T27
Silnik: 1,8 benzyna

akcja serwisowa wymiana zbiornika oparów

Post autor: 37bratek »

Mam T27 benzyna po akcji wymiany pojawił się komunikat dot. Check VSC SYSTEM i hamulca postojowego. Czy może mieć to związek z pracami owej akcji?
Faktem jest że przed akcją serwisową wymiana zbiornika oparów żadnych komunikatów nie było. Czy może to mieć związek z pracami owej akcji? Proszę o pomoc
Byłem u mechanika z kompa nie może usunąć tych komunikatów.

carsik
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Corolla Verso
Silnik: 2AD

Re: akcja serwisowa wymiana zbiornika oparów

Post autor: carsik »

może tak a może nie. A jakbyś podał co za błędy były w systemach to może byłoby łatwiej. Generalnie nie napisałeś nic co dawałoby podstawy do wróżenia.

37bratek
Nowicjusz
Nowicjusz

Przepraszam fakt błąd C1201 z relacji mechanika wynikało że wszystkie pozostałe był sprzed lat a więc nie kojarzę je z obecnym komunikatem

carsik
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Corolla Verso
Silnik: 2AD

Post autor: carsik »

i to wszystko? Nigdzie indziej w żadnym systemie nie było błedów?

37bratek
Nowicjusz
Nowicjusz

no tak było ok, a problem zaczął sie po akcji i te dwa komunikat kojarzę z błędem C 1201. interpretuje mechanik że pozostałe błędy usunięte były historyczne. Mechanik przypuszcza że to może być silnik hamulca postojowego ale nie wyklucza inne przyczyny.

37bratek
Nowicjusz
Nowicjusz

37bratek pisze:Mam T27 benzyna po akcji wymiany pojawił się komunikat dot. Check VSC SYSTEM i hamulca postojowego. Czy może mieć to związek z pracami owej akcji?
Faktem jest że przed akcją serwisową wymiana zbiornika oparów żadnych komunikatów nie było. Czy może to mieć związek z pracami owej akcji? Proszę o pomoc
Byłem u mechanika z kompa nie może usunąć tych komunikatów.

Objawy nieprawidłowości to:
1. przyspieszając autko spowalniało, 2. Rozruch jakby rozładowany aku, 3. 2 komunikaty jw. i błąd C1201
Moje autko odzyskało wigor z przed tzw. akcji serwisowej. Kierując się sugestiami diagnosty wróciłem do serwisu gdzie potwierdzono nieprawidłowości akcji serwisowej. Po poprawnym jej wykonaniu objawy nieprawidłowości ustąpiły. cała akcja kosztowała 180 km pół dnia w plecy i 150 zł za diagnozę lokalnego mechanika.

ODPOWIEDZ