Ubezpieczenie - porady, opinie i doświadczenia

Inne tematy motoryzacyjne
pako
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: pako »

Po prostu trzeba uważać na wszystko, dopilnować wszystkiego i nie dać się zrobić w konia. Ja na przykład pilnuje tego, żeby wycena auta była zawsze realna, bo jak zaniżą wartość, to potem np. przy szkodzie całkowitej w ogóle niska jest ta wartość auta. Chociaż ostatnio ubezpieczając auto w link4 nie musiałem protestować bo wartość auta wycenili tak, że mi nie przeszkadzało.

Tom
Mistrz
Mistrz
Model: Civic Siwa
Silnik: 1.4

Post autor: Tom »

pako pisze:Ja na przykład pilnuje tego, żeby wycena auta była zawsze realna, bo jak zaniżą wartość, to potem np. przy szkodzie całkowitej w ogóle niska jest ta wartość auta.
Czy mógłbyś rozwinąć myśl?
Trimix pisze:Ubezpieczycielowi zalezy na jak najwyższej wycenie pojazdu co za tym idzie musisz odprowadzic odpowiednio wysoka składkę z tytułu ubezpieczenia . Za to kiedy przychodzi sie ze szkodą całkowitą to już niestety lecz wycena jest w odwrotna strone , czyli biorą wartość rynkową czyli zancznie zanizona wobec wartości przedstawianych w katalogach typu infoexpert lub data .
Podpowiem jeszcze raz , zawsze prosze przy wykupie polisy typu AC o korekte ceny z uwzglednieniem cen rynkowych na dzień ubezpieczenia , grymasza i kapryszą po prowizja mniejsza , lecz zawsze miec lepiej klienta i te parę złotych mniej niz nie mieć nic ....
To kupuj polisę przez telefon lub internet - nikt wtedy nie będzie płakał i kręcił nosem.
Jaka jest różnica między szkodą całkowitą a częściową?

pako
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: pako »

Chyba, że ubezpieczasz u brokera to im droższą masz fure tym więcej będzie chciał z Ciebie zedrzeć :P dlatego wole przez telefon ubezpieczać w directcie bo to ile zaplace nie wpływa na to kto ile dostanie :D

g4cek
Coś wie...
Coś wie...

Post autor: g4cek »

Temat dosyć stary ale chciałem go odświerzyć bo kończy mi sie ubezpieczenie oc na ave z 2004r i chciałbym kupić nowe. Coś polecacie? mam chyba 40% zniżki
Pozdrawiam

kamyk
Guru
Guru
Model: t25 przed i po fl
Silnik: 1cd i 1ad

Post autor: kamyk »

Awatar użytkownika
nonus
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T22 Wagon
Silnik: T22 2.0 sol

Post autor: nonus »

g4cek
Coś wie...
Coś wie...

z tego kalkulatora wychodzi naprawdę tanio oc+ac ubezpieczenie na 30 tyś ave i niecałe 1400zł :) zadzwonię tam
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Portal
Guru
Guru
Model: Superb Combi
Silnik: 1.8TSI

Post autor: Portal »

Nie żebym miał do kogokolwiek pretensje, że korzysta z takiej, czy innej oferty (jeśli ktoś oferuje obowiązkowe ubezpieczenie w takiej, czy innej cenie, to święte prawo każdego z tej oferty skorzystać), ale na hasło "tanie oc" mnie skręca :nuda: . Ja wiem, że są firmy tańsze i droższe, a tym tańszym nieraz nie można nic zarzucić. Ale są i takie, które niskie składki odbijają sobie robieniem maksymalnych problemów przy wypłacie odszkodowania. Pewnie, działają w granicach prawa, a w razie czego zawsze można pójść do sądu - ale ja rozumiem taki układ, jeśli wykupuję w takiej firmie AC. Chciałem zaoszczędzić, to teraz mogę mieć dodatkową robotę z uzyskaniem uczciwego odszkodowania. A jeśli ktoś wjedzie mi w bok, a ja mam ponosić konsekwencje tego, że on sobie zaoszczędził (bo przecież włóczenie się po sądach, a nawet zwykłe "gryzienie się" z firmą, rzeczoznawcami i policją, to dla mnie spore utrudnienie życiowe). Ot taka refleksja... :cfaniak:

Powtarzam - to nic osobistego w kierunku kolegi nonusa, czy stronki www.tanieoc.pl. Tak tylko frustracje swoje wylewam ;-) . I że w sytuacji, kiedy ktoś mi auto przemodeluje, to pierwsze, o czym myślę, to żeby miał w jakiejś sensownej firmie OC...

Awatar użytkownika
nonus
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: T22 Wagon
Silnik: T22 2.0 sol

Post autor: nonus »

Ja swoją Toyotkę opłaciłem właśnie tam,szukałem jakiś czas różnych firm ubezpieczeniowych .Trafiłem w internecie na tą stronę ,wysłałem dane wraz z zapytaniem o pakiet OC/AC itp.Odesłali ofertę z najniższą składką była to przodująca w Polsce firma .Zapłaciłem niewiele w porównaniu z innymi firmami tego typu.Po pół roku miałem niewielką kolizję ,po zgłoszeniu jej kasa była po siedmiu dniach na moim koncie.Jestem zadowolony :jupi:

g4cek
Coś wie...
Coś wie...

Z kalkulatora 1400 niecałe po rozmowie 1800zł mam jeszcze troszkę czasu to poszukam.
A tak z mojej strony dla ludzi którzy kupują same oc to wiadomo że chcą kupić jak najtańsze bo jak spowodują wypadek to ich to nie obchodzi czy w tego co przyładowali zapłacą 5 tyś czy 10 tyś i czy będzie się sądził czy nie, oni swoje zrobili czyli zapłacili OC. Sam miałem kiedyś przypadek że koleś we mnie przyładował to był maj a ja dostałem kase w połowie grudnia i rzecznik praw ubezpieczonych się tym zajął bo tak to bym pewnie ani grosza nie dostał.
Pozdrawiam

Tom
Mistrz
Mistrz
Model: Civic Siwa
Silnik: 1.4

Post autor: Tom »

Może komuś się przyda taka wiadomość "w pigułce":

W jakich przypadkach można liczyć na wypłatę odszkodowania przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny?

UFG to specjalna instytucja, która wypłaca odszkodowania w dwóch przypadkach:
kiedy sprawca zbiegł z miejsca wypadku i pozostaje nieznany
lub kiedy sprawca w chwili zdarzenia nie posiada obowiązkowego OC.
Jednak w obu przypadkach UFG wypłaca pieniądze jedynie za szkody osobowe, czyli związane z utratą zdrowia. Tylko w niektórych przypadkach szkody na mieniu są pokrywane przez UFG, ale tylko wówczas, kiedy obrażenia uczestników wypadku były tak duże, że wymagały co najmniej 14-dniowego pobytu w szpitalu.
Jeżeli zaś sprawca uciekł, ale jednocześnie z wypadku wszyscy wyszli bez obrażeń, nie należy nam się żadne świadczenie z UFG.
Wówczas swój samochód musimy naprawić z polisy AC, jeśli oczywiście taką posiadamy.
Jeśli nie, za usunięcie szkody zapłacimy niestety z własnej kieszeni.

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

TomDexter pisze:Jednak w obu przypadkach UFG wypłaca pieniądze jedynie za szkody osobowe
serio tylko za takie szkody?

Awatar użytkownika
AVE
Guru
Guru
Model: T22,T27 jest T27 FL
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)

Post autor: AVE »

No i minal roczek w Axa - na szczescie bezkolizyjnie,
ale niestety po wyliczeniu nowej skladki wyszlo 320 zl drozej niz rok temu :nie:
zaczynam poszukiwania ...

Awatar użytkownika
SZMYTA
Coś wie...
Coś wie...
Silnik: 3S-FE

Post autor: SZMYTA »

AVE pisze:No i minal roczek w Axa - na szczescie bezkolizyjnie,
ale niestety po wyliczeniu nowej skladki wyszlo 320 zl drozej niz rok temu :nie:
zaczynam poszukiwania ...
Jak drożej ??
ave jak coś znajdziesz to daj znać bo mi też za niedługo kończy się polisa w axa. Dam znać co mi zaproponują. dziś już dzwoinili do mnie z aviva
zapraszam do ocen: http://avensis.info/viewtopic.php?t=7564

SOL: SOL TYPE
BODY: SED: SEDAN
ENGINE: 3SFE: 2000CC 16-VALVE DOHC EFI
Obrazek

Awatar użytkownika
AVE
Guru
Guru
Model: T22,T27 jest T27 FL
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)

Post autor: AVE »

no kurde wyszlo im 320 zl wiecej niz w reszly roku, mowie gosciowei ze chyba cos nie tak, bo auto ma mniejsza wartosc, a on mowi ze mieli duzo wyplat, jakies wspolczyniki poszly w gore i takie tam terefere. jutro 'zbadam' pare ubezpieczalni.

Awatar użytkownika
janju
Coś wie...
Coś wie...
Model: AVENSIS T22 KOMBI
Silnik: D4D

Post autor: janju »

Cos mi sie wydaje, że wszystkie firmy podniosły stawki od 2010.09.01
janju
---------------------
Nie jestem najlepszy na świecie, ale nie ma lepszego ode mnie.
Jose Mourinho o sobie

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

janju pisze:Cos mi sie wydaje, że wszystkie firmy podniosły stawki od 2010.09.01
firmy poniosly spore wydatki w zwiazku z powodzia (nie mysle tylko o ubezpieczeniach komunikacyjnych), moze to powod podwyzek ???

Awatar użytkownika
alhamb
Stara się...
Stara się...
Model: Avensis T27
Silnik: 3ZR-FAE + CVT

Post autor: alhamb »

Wczoraj po poszukiwaniach i podsumowaniu ofert ubezpieczyłem w Aviva pakiet OC/AC/NW wyszło 1569 pln.

Awatar użytkownika
tadeusz54
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Avensis T25
Silnik: 2,0 benzyna 1AZFSE

Post autor: tadeusz54 »

wrc pisze:
janju pisze:Cos mi sie wydaje, że wszystkie firmy podniosły stawki od 2010.09.01
firmy poniosly spore wydatki w zwiazku z powodzia (nie mysle tylko o ubezpieczeniach komunikacyjnych), moze to powod podwyzek ???
Niestety wyższe wypłaty należy z czegoś pokryć. Zatem wzrost składek. Dotknęło to praktycznie wszystkich ubezpieczycieli. Niektórzy dali to w bezpośrednie składki, inni w utrudnienia przy wypłatach i tak to koło sie kręci.
tadeusz54
Samochody mają jeździć a nie odwiedzać serwisy. Spamerzy górą

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

tadeusz54 pisze:Niestety wyższe wypłaty należy z czegoś pokryć.
akcjonariusze żądają zysków, nie ma zysków-> wypuścić lwy z klatek...

ODPOWIEDZ