[T25] Wersje wyposażenia

Dane techniczne i inne informacje
Awatar użytkownika
WaLeC
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: Sedan, po FL
Silnik: 2RT, 1,8 PB

[T25] Wersje wyposażenia

Post autor: WaLeC »

Czy ktoś już robił na forum :czytaj: spis wszystkich rodzai wyposażeń dla Toyoty T25 ??? :auto:
Jestem ciekaw, czy ktoś podjął się tego, na początku myślałem o :czytaj: spisie jakie były wersje wyposażenia i co wchodziło w nie, aby można było sobie popatrzeć i porównać.

Pewnie to tylko marzenia, :-( ale chciałbym zrobić spis, w którym każdy silnik będzie miał opisane poniżej w jakich wersjach występuje. :fajka:

Awatar użytkownika
dominikg7
Mistrz
Mistrz
Model: Avensis T22
Silnik: 1.8 VVT-i 1ZZ-FE

Post autor: dominikg7 »

zadanie nierealne :D czemu? To wszyscy wiedza, niestety Ave wychodzac na rynki w roznych krajach miala pelno roznych kombinacji wyposazenia. Co prawda sa one podobne ale pruba usystematyzowania tego moze narobi balaganu chyba ze chcesz wpisac wszystkie wersje jakie wystepowaly w pl?

Awatar użytkownika
WaLeC
Zaawansowany
Zaawansowany

Dominikg7 pisze:zadanie nierealne :D czemu? To wszyscy wiedza, niestety Ave wychodzac na rynki w roznych krajach miala pelno roznych kombinacji wyposazenia. Co prawda sa one podobne ale pruba usystematyzowania tego moze narobi balaganu chyba ze chcesz wpisac wszystkie wersje jakie wystepowaly w pl?
Tak tak raczej te najczęściej występujące i te z PL, przynajmniej na początku je wypisać i mniej więcej wskazać, jakie było ich wyposażenie...

Co powiecie na plik, który dołączam ???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dominikg7
Mistrz
Mistrz

No widzisz i w sumie to koniec tematu :D plik ok tylko to jest po Fl-u chyba przed Fl-em wersje się nieco różniły ale pewien nie jestem...

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

Dominikg7 pisze:niestety Ave wychodzac na rynki w roznych krajach miala pelno roznych kombinacji wyposazenia
i tu jest pies pogrzebany, a u nas ave pochodza pewnie z 20 rynkow i zadanie robi sie baardzo duze, co nie oznacza ze nie mozna sie go podjac ;-)

Awatar użytkownika
WaLeC
Zaawansowany
Zaawansowany

Chyba więcej osób nie zgłasza zastrzeżeń, więc proponuję "przypiąć" ten temat :-D

Agamek12
Coś wie...
Coś wie...
Model: Avensis T25 liftback
Silnik: 3ZZ-FE / 1.6VVTi

Post autor: Agamek12 »

Podoba mi się ten temat. Ale szczególnie zależy mi na spisie wyposażenia Ave T25 z 2004 roku w wersji na rynek polski. Jakiś czas temu kupiłem sobie specjalnie prospekt modelu, ale w nim oczywiscie nie ma spisu wyposażenia(sic!)
Moja "babcia" pali tylko tyle: Obrazek

Awatar użytkownika
WaLeC
Zaawansowany
Zaawansowany

Agamek12 pisze:Podoba mi się ten temat. Ale szczególnie zależy mi na spisie wyposażenia Ave T25 z 2004 roku w wersji na rynek polski. Jakiś czas temu kupiłem sobie specjalnie prospekt modelu, ale w nim oczywiscie nie ma spisu wyposażenia(sic!)
Wg mnie ten spis obejmuje każdą Ave zarówno przed FL o która Ci chodzi jak i po FL, ale może niech się wypowiedzą i potwierdzą to osoby bardziej znające na tym.

Awatar użytkownika
dominikg7
Mistrz
Mistrz

WaLeC napisał/a:
Wg mnie ten spis obejmuje każdą Ave zarówno przed FL o która Ci chodzi jak i po FL, ale może niech się wypowiedzą i potwierdzą to osoby bardziej znające na tym.

niestety nie...przed Fl-em wersje się różniły, jak znajdę czas potem to poszukam spisu i zrobię skan na forum...

[ Dodano: |10 Sty 2011|, o 14:01 ]
Niestety tylko to znalazłem. Stan na dzień jak w podpisie czyli po lifcie...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
WaLeC
Zaawansowany
Zaawansowany

Dominikg7 pisze:WaLeC napisał/a:

niestety nie...przed Fl-em wersje się różniły, jak znajdę czas potem to poszukam spisu i zrobię skan na forum...

[ Dodano: |10 Sty 2011|, o 14:01 ]
Niestety tylko to znalazłem. Stan na dzień jak w podpisie czyli po lifcie...
o fajne to jest ;) fajnie by było moje przerobić na takie jpg i tak je wkleić, ale nie chce mi się już :jezyk:

Awatar użytkownika
dominikg7
Mistrz
Mistrz

Miałem wrzuć to Twoje ale jest takie same pod względem wyposażenia poszczególnych wersji, różnią się cenami navi, po prostu dwie promocje z różnego okresu...

Awatar użytkownika
WaLeC
Zaawansowany
Zaawansowany

Dominikg7 pisze:Miałem wrzuć to Twoje ale jest takie same pod względem wyposażenia poszczególnych wersji, różnią się cenami navi, po prostu dwie promocje z różnego okresu...
No skoro tylko ceną się różnią, to faktycznie nie ma co zamętu siać :jezyk:
Wnioskuję też, po tym, że nikt się nie odezwał, że to jest wyposażenie dla Avensis zarówno przed jak i po FL ???

Awatar użytkownika
dominikg7
Mistrz
Mistrz

WaLeC pisze:Wnioskuję też, po tym, że nikt się nie odezwał, że to jest wyposażenie dla Avensis zarówno przed jak i po FL ???
raczej nie, przed FL-em się trochę różniło ale dopóki się nie znajdzie żadnej rozpiski to ciężko określić jak się bardzo...

kosmos1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25 kombi
Silnik: 2.4 2AZ-FSE benzyna

Post autor: kosmos1978 »

Różnice w wyposażeniu przed i po FL są na pewno, ale na moje oko niezbyt duże.

Po pierwsze - migacze w lusterkach (ale to "oczywista oczywistość").
Po drugie - radio fabryczne przed liftingiem w żadnej wersji nie odtwarza MP3 (a za to ma magnetofon).
Po trzecie - wersja prestige nie miała w standardzie nawigacji.
Po czwarte - czujnika zmierzchu u mnie chyba nie ma (a w każdym razie nic na ten temat nie wiem).

Poza tymi rzeczami reszta wyposażenia (w każdym razie dla wersji prestige, taką mam) wydaje się być taka sama dla starszych i młodszych wersji.

Awatar użytkownika
adam_12
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: T25FL > T27FL2
Silnik: 2ZR-FAE

Re: [T25] Wersje wyposażenia

Post autor: adam_12 »

Trzeba pamietac, ze duzo jest okolicznosciowych/promocyjnych wersji, ktore dostepne byly czasowo. Ja np. mam SOL ale mialem czujniki przod, tyl i nawigacje dotykowa, tak jak w wersjach prestige premium i x premium z 2008 roku.

Mysle ze pod katem zakupow, warto patrzec na to co napewno powinno byc, a nie ma. Najczesciej chyba sa to halogeny z przodu, ale to juz ten tamat http://avensis.info/viewtopic.php?f=1&t=269

RG

Post autor: RG »

Dokładnie. Te czujniki parkowania i nawigacja TNS700 były określane chyba jako pakiet premium. Też to mam u siebie.

Awatar użytkownika
pankuba
Coś wie...
Coś wie...
Model: Mégane 220 GT
Silnik: 2.0 TCE

Post autor: pankuba »

Mam wrażenie, że wyposażenie wersji się zmieniało, z upływem czasu, coś było dostępne w danej wersji do pewnego momentu, a potem nagle lądowało w cenniku jako opcja dodatkowa :swirek: :wazup:
Benzin

RG

Post autor: RG »

Bo tak niestety jest. Widać to na przykładzie RAV4. W 2010 roku relingi dachowe były standardem. Wersje rocznika 2011 są bez, za relingi musieliśmy dopłacić 1700zł. Podejrzewam, że w avensisach też taki są myki z wyposażeniem.

Awatar użytkownika
ArturT25
Mistrz
Mistrz
Model: Vectra CDTI+VIRUS
Silnik: 181hp 400nm

Post autor: ArturT25 »

Dzisiaj dopiero natrafiłem na ten temat i wreszcie wiem jaka jest różnica między SOL a SOL+ - tylko xenony? To śmieszne trochę, no i dostępność od silnika 2.2, ale żeby tylko lampy dodawały tego plusa ?
Jak tu patrzysz to oceń moją białą damę przez link poniżej:

WHITE VECTRA CARAVAN
Akwarystyka profesjonalna. zakładanie i pielęgnacja akwariów roślinnych.

Awatar użytkownika
pankuba
Coś wie...
Coś wie...
Model: Mégane 220 GT
Silnik: 2.0 TCE

Post autor: pankuba »

nie tylko, mogła być jeszcze zmieniarka CD :hahaha:
Benzin

ODPOWIEDZ