Koło dwumasowe

Wszystko o skrzyniach biegów...
mirekoko
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Avensis T25
Silnik: 1CD DTV

Re: Koło dwumasowe

Post autor: mirekoko »

Ja mam najechane ponad 290 kkm, objawy miałem identyczne, ponadto "cykanie" było słyszalne czasami przy zmianie biegów. Podejrzenia miałem również identyczne jak Ty, trzech kolejnych mechaników wykluczyło poduszki i podejrzewało dwumas. Nie poddałem się i pojechałem do "magistra" (ma taką ksywę bo robi wszystko z aptekarską dokładnością). Stwierdził niewielki luz na przegubie wewnętrznym prawej półosi i kazał się tym nie przejmować. Nie odpuściłem, bo "cykanie" było mocno upierdliwe i nie do końca wierzyłem "magistrowi", kupiłem półoś "z odzysku" i zleciłem Mu wymianę. Aktualnie mam błogi spokój, bez żadnego "cykania", Jego diagnoza okazała się trafna. Natomiast po obejrzeniu wymontowanej półosi stwierdzam że zgodnie z sugestią mechanika można było na niej spokojnie jeździć dalej. Luz na przegubie jest minimalny (acz wyczuwalny) a sam przegub dość potężny.
Znajdź fachowca, który faktycznie potrafi to sprawdzić i jeżeli powie Ci że to luz na przegubie, to spokojnie możesz jeździć dalej. Pozdrawiam

Dimon1988
Stara się...
Stara się...
Silnik: 2.0 D4D 116

Post autor: Dimon1988 »

mirekoko pisze:Ja mam najechane ponad 290 kkm, objawy miałem identyczne, ponadto "cykanie" było słyszalne czasami przy zmianie biegów. Podejrzenia miałem również identyczne jak Ty, trzech kolejnych mechaników wykluczyło poduszki i podejrzewało dwumas. Nie poddałem się i pojechałem do "magistra" (ma taką ksywę bo robi wszystko z aptekarską dokładnością). Stwierdził niewielki luz na przegubie wewnętrznym prawej półosi i kazał się tym nie przejmować. Nie odpuściłem, bo "cykanie" było mocno upierdliwe i nie do końca wierzyłem "magistrowi", kupiłem półoś "z odzysku" i zleciłem Mu wymianę. Aktualnie mam błogi spokój, bez żadnego "cykania", Jego diagnoza okazała się trafna. Natomiast po obejrzeniu wymontowanej półosi stwierdzam że zgodnie z sugestią mechanika można było na niej spokojnie jeździć dalej. Luz na przegubie jest minimalny (acz wyczuwalny) a sam przegub dość potężny.
Znajdź fachowca, który faktycznie potrafi to sprawdzić i jeżeli powie Ci że to luz na przegubie, to spokojnie możesz jeździć dalej. Pozdrawiam

Super wypowiedź :jupi: , dziękuję bardzo kolego za pomoc, sprawdzę to :tak:

Awatar użytkownika
jaroaga2
Stara się...
Stara się...
Model: AVENSIS T22
Silnik: 2.0D4D

Post autor: jaroaga2 »

Podepnę się pod temat chyba u mnie też się sypie sprzęgło.Przy ruszaniu na 1 i 2 słychać chrobotanie później na większych biegach jest już mniej a nawet wcale nie słychać. Czy to może łapa od docisku. Może jakieś sugestie.Jakby sprzęgło to jakie firmy polecacie. Chyba bym się decydował na koło sztywne po przeczytaniu opinij. Lecz nie miałem żadnych problemów na razie z dwu masą .Lepiej nie zmieniać czy za jednym zamachem wymienić.

Awatar użytkownika
robson__007
Zaawansowany
Zaawansowany
Silnik: 2.0 diesel

Post autor: robson__007 »

Ja przy 225 tys wymieniłem samo sprzęgło, dwumas oryginał został...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
jaroaga2
Stara się...
Stara się...

Ja mam już na swojej prawie 296 tys nalatane.

Awatar użytkownika
jaroaga2
Stara się...
Stara się...

dla czego śruby z serwisu

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv

Post autor: wrc »

jaroaga2 pisze:Ja mam już na swojej prawie 296 tys nalatane.
WIec to pewnie juz drige kolo. Fabryczne konczylo sie z zegarowa dokładnością po 160 tys. km wiec te drugie pewnie juz niedlugo :-D Ale wiadomo tak sie takich rzeczy nie ocenia. Najlepsza opcja to rozebrac i dopiero zamawiac czesci po zobaczeniu co sie zastało. Ile zrobiles na tym kole? pozdr

Awatar użytkownika
robson__007
Zaawansowany
Zaawansowany

wrc pisze:
jaroaga2 pisze:Ja mam już na swojej prawie 296 tys nalatane.
WIec to pewnie juz drige kolo. Fabryczne konczylo sie z zegarowa dokładnością po 160 tys. km wiec te drugie pewnie juz niedlugo :-D Ale wiadomo tak sie takich rzeczy nie ocenia. Najlepsza opcja to rozebrac i dopiero zamawiac czesci po zobaczeniu co sie zastało. Ile zrobiles na tym kole? pozdr
Ja mam 230 i mam oryginał koło...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Bardzo to cieszy ale w t25 jest inne kolo, ktore wtrzymuje zdecydowanie wiecej niz te z t22 o ktorym pisze kolega :czytaj: . pozdr

Awatar użytkownika
robson__007
Zaawansowany
Zaawansowany

wrc pisze:Bardzo to cieszy ale w t25 jest inne kolo, ktore wtrzymuje zdecydowanie wiecej niz te z t22 o ktorym pisze kolega :czytaj: . pozdr
Ok, dzieki za info...

Awatar użytkownika
wrc
Moderator
Moderator

Dodam jeszcze ze kola sa wspolzamienne, ale trzeba wtedy zastosowac inne sruby. Sens ma oczywiscie tylko montaz kola z t25 do t22. pozdr

Awatar użytkownika
jaroaga2
Stara się...
Stara się...

Ja kupiłem ją 8 lat temu miała 190tys nalatane więcej poważniejszych rzeczy nie naprawiałem bo nie było potrzeby.Aż do teraz.Czy miała wymieniane sprzęgło to nie wiem?Jak rozbierze mi mechanik to będzie wiadomo co jest.Na pewno się podzielę informacją.

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer
Model: T25FL
Silnik: ADFTV

Post autor: piokli »

Nastaw się na wymianę sprzęgła i 2masy.
Rozejrzyj się wstępnie za sztywnym kołem i sprzęgłem z tłumikami drgań AISINa.

Awatar użytkownika
jaroaga2
Stara się...
Stara się...

Sprzęgło rozebrane koło zamachowe do wymiany prawdopodobnie od nowości,siadło po 295tys było AISINA .Wymiana na jedno masowe.

Awatar użytkownika
piokli
Spamer
Spamer
Model: T25FL
Silnik: ADFTV

Post autor: piokli »

Prawdopodobnie koło masz raz wymieniane na AISINa.
Koło fabryczne od nowości miało by sygnowania Toyoty.
I przebieg pasuje do drugiego koła, bo te koła przeżywały mniej niż 200 tys km.

Życzę szybkiej naprawy i bezproblemowej dalszej eksploatacji !

JCop00
Nowicjusz
Nowicjusz
Model: Corolla E12
Silnik: 2.0 Diesel

Post autor: JCop00 »

Forumowicze,
piszę do was z ogromną prośbą. Potrzebuję bardzo, ale to bardzo szybko zmienić w swojej tojotce sprzęgło razem z dwumasą.
Jednak obecnie stan mojej wiedzy "co, jak i skąd" jest na porażająco niskim poziomie. A jak na razie to na wszystkich innych forach przekierowują do tego tematu.

Chciałbym wiedzieć czy znalazłaby się jakaś dobra dusza, która nakierowałaby mnie na to co dokładnie trzeba kupić żeby zająć się tym sprzęgłem.

Jedyne co udało mi się znaleźć to samo sprzęgło i to po Waszych podpowiedziach. (http://allegro.pl/sprzeglo-aisin-toyota ... 39835.html), ale już namierzenie używanego sztywnego koła jak i tych śrub stanowi dla mnie problem. Naprawę nie chodzi o to, że idę na łatwiznę tylko kompletnie się na tym nie znam.

Czy znalazłby się ktoś, kto pomoże mi namierzyć te rzeczy?
I ze względów finansowych czy ktoś może mi podać przybliżony koszt samej wymiany?

Czy to koło zamachowe to ma być jedno z poniższych?
http://allegro.pl/toyota-avensis-t22-2- ... 89658.html
http://allegro.pl/kolo-zamachowe-toyota ... 02821.html

Awatar użytkownika
ANDRZEJ104
Zaawansowany
Zaawansowany
Model: INNY
Silnik: 2.0 D4D 1cd 116 +2T

Post autor: ANDRZEJ104 »

Kolego patrząc na rocznik masz 110 konny a te nie miały 2masy, 116 konny miał na pewno 2masę od 04 r. Pierwsze koło nie pasuje .

JCop00
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki za odpowiedź. W dokumentach mam wpisane 116KM. Czy mógłbym mieć prośbę o pomoc w rozszyfrowaniu po nr VIN? Bo chyba tylko to może pomóc? SB1KW20E50E040757

Awatar użytkownika
jaroaga2
Stara się...
Stara się...

Właśnie w avce wymieniam całe sprzęgło zakup nowego koła sztywnego ASINA koszt 800zl wymiana 300

JCop00
Nowicjusz
Nowicjusz

jaroaga2 pisze:Właśnie w avce wymieniam całe sprzęgło zakup nowego koła sztywnego ASINA koszt 800zl wymiana 300
A powiedz mi czy to jest koszt samego koła czy razem ze sprzęgłem?

ODPOWIEDZ